HCG değerim düştü düşükmü yapıcam?

Merhaba,

HCG değerleriniz hekiminizin dediği gibi sağlıksız gebeliği işaret ediyor. Son değer gebeliğin sonlandığı yönünde.3 gün sonra yine muhtemelen hekiminiz test yaptıracaktır. Netice son değere göre netleşir..Hekim kontrollerinizi aksatmayın.. Sağlıklı günler diliyorum.

Adetim 2 gün gecikti test yaptırdım 65 çıktı ertesi gün başka hastaneye gittim 59 çıktı doktor düşük yapacaksınız dedi ama hicbir lekelenme vs. Yok bu değerler yükselebilir mi ? Bu arada son testi dun yaptırdım yarın tekrar yaptırıcam

Merhaba , düşük yapacağınız tek değerle anlaşılmaz. Belli aralıklarla değerinizin takibi gereklidir.Gebelik söz konusu ise değer tabiki yükselecektir.Hekim kontrollerinizi aksatmayınız.

Benim bi sorum olacakti lutfen yardim edin...
Kan degerim cumartesi gunu 7.60 cikti pazartesi 28.69 sonra yine pazartesi farkli hastanede yaptim 25.10 cikti. Bugun yaptigim da 20.66 cikti... doktor 2 gun sonra yine gel dedi yani simdi ben hamile degil miyim? Dusunmekten cok yoruldum ne olur yardimci olun??

Merhaba, hcg değerleriniz görünürde gebelik lehine . Son değerler de biraz düşüş söz konusu hekim durumun seyri hakkın da bilgi edinmek için size tekrar test önermiş. Sakin olun henüz olumsuz bir durum söz konusu değil. Durumunuzla ilgili gelişmeleri mutlaka bizlerle paylaşın.

Degerim 28 ve 25'ken doktor teste gerek yok kesin hamilesin dedi ama ben durmadim acile gidip kan testi yaptim ve degerim dedigim gibi 20 ye dusmustu dr 3 gun sonra yine yap dedi ama ben cok acele ediyorum galiba ondan da olabilir mi beyza hanim?? Sık sık kan vermem de kan degerimde dusus sebebi olabilir mi? Arastirmaktan dusunmekten yoruldum kahverengi lekelenmem de oldu damla seklinde cok az sekilde birgun bile surmedi o lekelenmem yerlesme kanamasi olabilir o cunku degerimin 7.60 oldugunu ogrendikten birgun sonra lekelenmem oldu.. anlamadigim nokta neden degerlerim birden dustu beyza hanim gebeligim risk altinda mi ? goguslerimde siskin sert ve buyuk duruyr kanamam olmadi henuz... dusuk tehlikem yada dis gebelikten korkuyorum rahat degilim... ultrasyondada henuz gorulmedi yeniymis diye lutfen beyza hanim degerimin dusme sebebi ne olabilir beni rahatlatir misiniz?☹☹

Ben 2 gun sonra gitmek yerine mesela bugunude sayip yarin degil diger gun gidip kan testi yapiyorum... ve hamile oldugumu ogrenmeden oncede adetim gecikmeden hep gidip kan veriyordum 2 bucuk aydr evliyim esimle bu bebegi cok istyruz beyza hanim Rabbim yinede Hayirlisini versin.. ama merak ediyorum ... siz benden iyi bilirsiniz 1 haftaya kadar ben dusunmekten araastrmaktn kndime zarar verecegim biliyorum onun icin size guvenip sizden cevap bekliyorum

Tekrar merhaba, şimsi şöyle bir durum söz konusu . Hcg değerindeki düşüş genelde sağlıksız gebeliğin emaresi olabiliyor. Bu durumu da saptamak için 2 günde bir hcg nin düzeyi değerlerndirilmelidir. Kimyasal gebelik olsa adetiniz başlardı. Dış gebelik olsa kasıklarınızda şiddetli ağrı + kanamanız , mide bulantınız vs. olurdu. Sık sık kan verdiğinizden dolayı değer düşmez. Usgde de bebeği şimdi görmek olanaksız. Kese gebeliğin 4-5-6 . haftaların da görülür. Şimdi size tavsiyem sakin olmanız. Ben sizi gayet iyi anlıyorum. İnternette şehir efsanesine dönüşmüş bir çok bilgi kirliliği var. Bunlar sizi demorolize etmesin. Pozitif düşünün . Şu an stres yapmanız sizin için zararlı belkide stresten varsa bir gebelik sonlanabilir. Bu dediklerimi mutlaka dikkate alın. 2 günde bir hcg testi yapın . Ağrınız kanamanız olursa mutlaka hekime görünün. Adetinizde kaç günlük gecikme vardı bu arada belirtmemişsiniz ?

Ben duzensiz adet goruyorum.. evlenmeden once Eylul'un 4 de oldum daha sonra Ekim'in 8 de oldum ve suan hala adet gormedim Ekim'in 8 ini goz onune alirsak 8 gun gecikmis...

Cok takintili bir insanim ama ilk olunca korkuyorum ve degerimin dusmesi beni cok uzdu.. hamilelik belirtilerim hala var adet gormemem goguslerimin sert ve siskin olmasi bel agrim kasiklarima arada boyle birseyler oluyor ama cok hafif agri bile diyemem. Bu sabah uyurken sanki karnimda damarim kopmus gibi birsey oldu sanki ama hatrlmiyorm ruyada gormus olabilirim o kadar ki takiyorum.. bu arada idrara sık cikiyorum ve eskiden gunde 1 bardak su icen ben simdi sık sık su iciyorum...

Geri