HCG Diyeti Nedir ?

Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
HCG Diyeti Nedir ?
Obezite istatistikleri artmaktadır, her geçen gün daha fazla insana obezite teşhisi konmaktadır. Bu rakamlar arttıkça kilo vermek için sağlıklı ve doğal bir yol olması gerekiyor . İnsan vücudundan gelen bir takviyeden daha doğal ne olabilir? Hcg diyetini mutlaka duymuşsunuzdur.HCG diyeti günde 500 kaloriyi temel alan, günlük bir HCG hormonu enjeksiyonu ile veya oral HCG damlaları ile desteklenen bir kısıtlama diyetidir. Bu makalede hcg diyetine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.


hcg diyeti.jpgBETA HCG İLE KİLO VERME YÖNTEMİ
İnsan koryonik gonadotropini, HCG olarak da bilinir, erkek ve kadın cinsel gelişiminde farklı roller oynayan bir hormondur. Kadınlarda HCG ovülasyon ve doğurganlığı etkiler. Erkeklerde, doktorlar testosteron üretimini artırmak veya eski durumuna getirmek için HCG reçete edebilirler. . Hem kadın hem de erkekler kilo kaybı için HCG kullanıyor, ancak bu yöntem tartışmalıdır.


HCG sperm üretimini ve ergenlerin cinsel gelişimini artırabilir. Ayrıca inmemiş testisleri düzeltebilir. Birçok vücut geliştiricisi steroid kullanımından sonra testosteron seviyelerini stabilize etmek için HCG ye güveniyor, ancak bu yaklaşım tartışmalıdır. HCG, hamileliğin erken dönemlerinde üretilen bir hormondur. HCG diyeti dramatik bir kilo kaybı sağlamak için açlık seviyesinde kalori alımı kombinasyonunu kullanır.HCG diyetinin savunucuları, metabolizmayı arttırdığını ve büyük miktarda yağ kaybetmenize yardımcı olduğunu iddia ediyor.Çeşitli teoriler, HCG nin arkasındaki mekanizmayı ve kilo kaybını açıklamaya çalışmaktadır.HCG Diyeti Nasıl Çalışır?


HCG diyet planını izlerken , düşük kalori alım miktarı, kilo vermeye başlamanıza izin veren HCG enjeksiyonları veya HCG damlaları iştahınızı azaltır ve kas yerine yağ yakmaktadır .Diyet esnasında yemeye müsaade edilen yiyecek listesine girmeden önce, kendi diyet ihtiyaçlarınızı hesaba katmanız önemlidir. Diyabetseniz veya gıda alerjiniz varsa, siz ve doktorunuz özel ihtiyaçlarınıza göre tamamlanmış bir diyet planı hazırlamanız gerekir.


HCG Onaylı Sebzeler


Kereviz,ıspanak,Rezene,Karnıbahar,Pazı,Soğanlar,Pancar yaprağı,Salatalık,Lahana,Karışık Yeşillikler,Kırmızı turp,Kuşkonmaz,Domates,Brokoli


HCG Onaylı Meyve


Hoşumuza giden meyvelerin çoğu yüksek miktarda şeker içerebilir, bu nedenle sağlıklı bir günlük diyetin bir parçası olsa da, güvenle yiyebileceğiniz birkaç meyve vardır ve o zaman bile yalnızca bir günde iki porsiyon yiyebilirsiniz . İşte o meyveler

Greyfurt

portakal

Elma

Limonlar

Yaban mersini

Ahududu

Çilek


HCG Onaylı Protein


Protein için günde 200 gram yiyebilirsiniz, ancak yemek başına yalnızca 100 gram yiyebilirsiniz.


Beyaz balık

Istakoz

Yengeç

Karides

Ekstra Yalın Sığır

3 Yumurta

TavukHCG Diyetinin Eksileri


Egzersiz , genel sağlığın bir parçası olarak teşvik edilmez.Kalori kısıtlaması, tıbbî denetim olmadan güvenli olarak kabul edilenin altındadır.Yaşam tarzı değişikliklerine vurgu yapılmamıştır.


Gerçek şu ki, hemen hemen tüm diyetler aynı amaca ulaşmak için çaba göstermektedir Örnekler, belirli gıdaları kesmekten veya takviyeleri uygulamaktan mevcut diyetinizi değiştirmeye veya yeni bir egzersiz rejimi başlatmaya kadar değişir. Fazla kilolarınız varsa bir diyetisyene gitmek en doğrusudur.Her gördüğünüz duyduğunuz hızlı kilo verme efsanelerine kanmayın.
 

Benzer İçerikler

Üst