Hcg nedir bu değerler normalmidir

Esfa

Yeni Üye
Üye
Hcg nedir bu değerler normalmidir
Kanda gebelik nedir ...? Bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

Kanda gebelik testi adından da anlaşılacağı gibi gebelik testidir. ( HCG hormondur gebelik döneminde yükselir ) Bu test bir kadının hamile olup olmadığının belirlenmesinin yanı sıra anormalliklerin belirlenmesin de kullanılır. Bu testin yanılma payı yoktur %100 net sonuç verir..

O zaman bu değerler bi hamileliğin başlangıcı ,
son adet tarihim 20.06.2017 21.07.2017 de test yaptım pozitif cıktı, beta hcg
24.07.2017 331.41
27.07.2017 538.61
29.07.2017 492.58
07.08.2017 1138.42
09.08.2017 722.98
Doktor alttan muayenede kesede bebek göremedi bu değerler için birseyde söylemedi 4 gün sonra tekrardan tahlil dendi ne yapmam gerek acaba dış gebelik midir ?

Merhaba, verdiğiniz bilgilere göre 9 haftalık gebesiniz. Kese gebeliğin 5-6. haftaların da görülür . Fakat kese görülmemiş .Bu zamana kadar durumunuzun netlik kazanması gerekirdi. Sağlıksız gebelik olabilir. Son olarak yapacağınız kan testi durumunuza açıklık getirecektir. Hekiminizde açıklamayı bu son değere göre yapıcaktır.

Boş gebelik diyicem ama kesede görülmemiş bu işte bir tuhaflık var . Bende hesapladım 9 haftalık gebe görünüyorsunuz ama kese yok . Şimdiye kadar kesenin çoktan görünmesi gerekirdi. İnşallah olumsuz bir durum yoktur . Durumunuzu merak ettim sonucu bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Şöyle bir durum var normalde regli dönemin 26 hiç sekmez aksamazdı, haziranda 20 de oldum temmuz da 20 de olmadım 21 de test yaptım pozitif cıktı ve t3mmuzun 26 'da normal adet kanaması gibi kanamam oldu , o bitti 1 ağustosta tekrar test yaptım (idrar) pozitif cıktı, 3 doktora gittim biri kanda gebelik dedi biri erken dolenme bekleyelim dedi biride düşük yapıyorsun git evine yat dinlen dedi. Bende beklemeye karar verdim şuan kesede bi bebek olmadığını söyledikleri için zehirliycek bir durum olmadığını düşünüyorum buyuzden beklemek istiyorum, ablamda ilk hamileliğinde 2 ayında bebek kesede göründü kafam karma karisik

Allah, hayırlısı ne ise hakkınızda onu nasip etsin segili Esfa, bekleyelim bakalım. Görelim Mevlam neyleeeer neylerse güzel eyler. Tabiki sizinde hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Umarız güzel bir haber ile dönersiniz. Saygılar.

Şöyle bir durum var normalde regli dönemin 26 hiç sekmez aksamazdı, haziranda 20 de oldum temmuz da 20 de olmadım 21 de test yaptım pozitif cıktı ve t3mmuzun 26 'da normal adet kanaması gibi kanamam oldu , o bitti 1 ağustosta tekrar test yaptım (idrar) pozitif cıktı, 3 doktora gittim biri kanda gebelik dedi biri erken dolenme bekleyelim dedi biride düşük yapıyorsun git evine yat dinlen dedi. Bende beklemeye karar verdim şuan kesede bi bebek olmadığını söyledikleri için zehirliycek bir durum olmadığını düşünüyorum buyuzden beklemek istiyorum, ablamda ilk hamileliğinde 2 ayında bebek kesede göründü kafam karma karisik

Merhaba, Hcg değeriniz gebelik lehine görülse de durum usg ile kesinlik kazanmamış. Bu durumun size şu an da zararı yok çünkü ortada kese ve bebek yok.Şu aşamada beklemek en doğrusu. Son yapılacak Hcg +usg incelemesi durumunuza netlik kazandırıcaktır. Hakkınız da hayırlısı olsun. Sonucu bizimle mutlaka paylaşın. Sizin durumunuz da olanlara ışık olucaktır. Sağlıklı günler diliyorum.

Geri