1. ESDE

  ESDE Hamiş Melek

  Kayıt:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  710
  Beğenilen Mesajlar:
  204
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  FRANSA

  Hedeflerinize Ulaşmak İçin Okuyun!

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

  hedef, hedefe ulasmak, okumak, hedefleriniz, basari konusunu okumaktasiniz

  Sevgili Melekler,

  Okyanusun ortasında bir gemide olduğunuzu hayal edin. Bulutlar, yaklaşmaya başlıyor ve çok yakında fırtına patlayacak. Karaya çıkmaktan başka seçeneğiniz yok. Ne var ki, pusulanız ya da radarınız yok. Bir yıldız haritanız bile yok. Karaya güvenli bir biçimde nasıl çıkacaksınız? Acı gerçek şu ki çıkamayacaksınız. En fazla, motoru çalıştırıp kendinize bir yön tayin edebilirsiniz. Maalesef, rüzgar, gelgit ve dalgalı deniz sizi rotanızdan saptıracak.sansınız yaver gidebilir; ama bunun olasılığı nedir?
  Büyük ihtimalle, başladığınız yere geri döneceksiniz. Ama şimdi fırtına tam tepenizde ve birazdan gök gürlemeye, şimşek çakmaya başlayacak.  < Konu Resmi..>


  Simdi, kendinizi jimnastik salonunda hayal edin. Jimnastik kıyafetlerinizi giymişsiniz. Havlunuz ve bir şişe suyunuz var. Barfikse ya da bacak germe aletine gidiyorsunuz. Yaklaşan bulutlar yerine, ne kadar ağırlık koymanız ve kaç tekrar yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Elde edebileceğinizi düşündüğünüz kazançlara neden sahip olamadığınızı merak ediyorsunuz. Ya da kendinizi aynada görüyor ve altı ay önce vermek istediğinizi kiloları neden hâlâ veremediğinizi düşünüyorsunuz. Nedeni basit. Yolculuğunuza hazırlanmak için gerekli zamanı ayırmadınız. Bir haritanız ya da rehberiniz olmadan seyahat ediyorsunuz.

  Bahsettiğim rehber, hedeflerinizdir!

  Hedefleri belirlemek ve bunlara ulaşmak için ayrıntılı bir plan geliştirmek, başarının anahtarıdır! Hedefleri belirleyip planınızı izlediğinizde, başarıya ulaşmak çocuk oyuncağıdır.

  1) Bu gece kağıt ve kalem alıp oturun. Rahatsız edilmeyeceğiniz sessiz bir köşeye çekilin. Televizyonun kapalı olduğundan emin olun. Eşinize, ya da kimle birlikte yaşıyorsanız ona, yarım saat kadar sizi rahatsız etmemesini söyleyin.simdi, sizin için neyin önemli olduğunu düşünün. Ne elde etmek istediğinizi. Tüm boyutlarıyla yaşamınızı ya da yalnızca eğitiminizi dahil edebilirsiniz. Ne var ki, eninde sonunda bunu, yaşamınızda başarmak istediğiniz her şey için yapmalısınız. Her iki durumda da süreç aynıdır. Elde etmek istediğiniz şeylerin listesini yapmaya başlayın. Bu, kilo vermek, kas yapmak, güçlenmek, daha fazla enerji kazanmak ya da dolabınızda duran ve bir süredir giymediğiniz bir elbisenizin içine girmek olabilir.simdi, ne zamana kadar bu hedefe ulaşmanız gerektiğini yazın. Ay, gün, yıl ve saat olarak kaydedin. Ne kadar detaylı olursa o kadar iyi. Artık, dileğinizi hedefe dönüştürdünüz.

  2) Simdi de hedefinize ulaşmak için yapmanız gereken fedakarlıkları düşünün. Vazgeçmeniz gereken şeyleri dahil etmeyi unutmayın. Aslında, hedefinize ulaşmak için vazgeçmeniz gereken şeyleri listelemek, yapmanız gerekenleri yazmak kadar önemlidir. Kendiniz için belirlediğiniz hedefin gerçekten ne kadar önemli olduğunu görmenizi sağlayacak bir testtir. Dengeleme testini bitirdiğinize göre, daha fazla ayrıntıya inmenin zamanı gelmiştir. Hedefinize ulaşmanız için yapmanız gereken her şeyi yazın. Başlarken kapsamı geniş tutun, sonra daraltın. Örneğin, gelecek yılın Haziran'ına kadar 10 kilo vermeyi istiyorsanız, önünüzdeki 12 ayın her birinde 0,8 kilo vermeyi öncelikli hedefiniz haline getirin. Bunu (alt hedefi), kağıdınızın sağ üst köşesine yazın. Daha sonra, her alt hedef için, o hedefe ulaşmak üzere yapmanız gereken fedakarlığı yazın. Listeniz günlük yapmanız gereken şeyleri kapsayıncaya kadar buna devam edin.

  3) Merdiveni çıkın.
  Kaynak , Yazar: Joseph J Scardino
   
Hedeflerinize Ulaşmak İçin Okuyun! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hedefleriniz için Küçük Bir Reçete

  Hedefleriniz için Küçük Bir Reçete

  İdeal imajı belirle: Düşündüğünüz, inandığınız ve güvenle beklediğiniz amaca mutlaka ulaşırsınız. İnanırsanız, hiçbir şey imkansız değildir. Amaçlara sınır koyma: Hedeflerinizi yalnızca kendiniz yargılayabilirsiniz. Bundan kaçının çünkü kendinizi sınırlarsınız. Önce çalış, sonra inan: Çalışmadan amaçlara ulaşmak mümkün olmadığı gibi üretkenlikten uzaklaştırır. İnanç çalışmakla olur....
 2. hedef

  hedef

  Rüyasında belli bir hedefe isabet ettiren kişi, başkalarının başarısız olduğu konuda büyük başarıya ulaşacak demektir.Rüyanizda hedef görmeniz veya o hedefe atis yapmaniz, sizle rekabet edecek olan kimselere karsi onlarin oynadigi ayni taktigi uyguladiginiza ve onlarin planlarini çürüterek basarinizi sagladiginiza isarettir.
 3. İçinde oturun kitap okuyun

  İçinde oturun kitap okuyun

  kitaplık modeli kütüphane modeli Bu farklı kütüphane modeli çocuğunuza farklı bir alan sunuyor. Çocuk odasında durabilecek bu kitaplıkta çocuklar kitap okuma zevkini tadacak.

Sayfayı Paylaş