1. Mavi_Melek

  Mavi_Melek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2008
  Mesajlar:
  94
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Hem İlginç Hem Garip Ama Burası Türkiye

  Konu, 'İlginç Haberler' kısmında Mavi_Melek tarafından paylaşıldı.

  *Yeryüzünde insanlar ya sigara içerler ya da içmezler. Içenler,sigaralarını çakmak ya da kibritle yakarlar. Ve bunların bir kısmı da kanserden ölür. Ama, dünyada demir çelik fabrikasında çalışan hiçbir isçinin, sigarasını yakmak amacıyla 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçip 2450 santigrat sıcaklıığndaki fırına ulaşmaya çalışırken can verdigi görülmemiştir.Türkiye'de görülmüştür. Karabük'te.

  * Bütün dünyada haşarat, özellikle sivrisinek vardır, buralarda da sinek ilacıi kullanilir. Ama, sivrisinek yutup da midesine kaçan sineği öldürmek üzere agzına Shelltox sıkmak suretiyle zehirlenip ölen, Türkiye'dedir. İstanbul, Sultanbeyli.

  * Dünyanın her yerinde insanlar berbere gidip tııraş olurlar ama, hiçbir berber, rahatlatmak amacıyla müşterinin kafasını sağa sola kanırtırken adamın boynunu kırıp onu öldürmemiştir.
  Türkiye'de öldürmüştür. Erzurum'da.

  * Örneğin, bir bankamatikten para çekmek için düğmeye bastığınızda elektrik çarpmaz ve ölmezsiniz ... Türkiye'de ölürsünüz. Bozcaada

  * Örnegin, hiçbir yerde, otoyolda giderken radyoda duydugu göbek havası esliginde göbek atmak için arabayı'sağ şeride çeken' ve az sonra da arkadan gelen arabanın çarpmasi sonucu ölen bilinmez. Türkiye'de bilinir. Adapazarı.

  * Nüfus sayım günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle bomboş otoyolda (Dünyanin hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur ve olamaz) sayım görevlisi 'bariyerlere' çarpıp ölmez. Türkiye 'de ölür. Gebze.

  * Aynı işyerinde biri gece, biri de gündüz vardiyasinda çalışmakta olan ve her ikisi de 'mobilet' kullanan bir baba-oğul, birisi isten çıkıp eve gider, öteki evden işe gelirken bir kavşakta
  karşılaşmazlar ve birbirlerine selam vermek için ellerini kaldirinca çarpışıp her ikisi de ölmezler. Türkiye 'de ölür. Konya.

  * Marangoz atölyesinde çalisan işçiler paydosta üzerlerindeki talasları temizlemek için birbirlerine 'kompresör' tutarlarken, biri ötekine şaka yapmak için kompresörü onun arkasına yöneltmez, öteki de 'şaka öyle olmaz böyle olur' diye aynı kompresörü alıp berikinin
  makadına sokmaz ve adam bağırsakları patlayarak ölmez. Türkiye 'de ölür. İstanbul, Ayazağa.

  * Gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip kazanın kapağını kapatmaz ve sonra da gemi yola çıkmaz. Türkiye 'de çıkar. Kocaeli, Dilovasi.

  * Bir adam ayakkabisinin içine kaçan tastan kurtulmak için elektrik direğine yaslanıp ayakkabısını çıkarıp silkelediğinde, yoldan geçen bir başkası onu elektrik çarptığını sanmaz ve elektrikle baglantısını kesmek amacıyla kafasına kürekle vurarak onu öldürmez.
  Türkiye 'de ölür. Rize.............

   
 2. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: Hem İlginç Hem Garip Ama Burası Türkiye
  * Bütün dünyada haşarat, özellikle sivrisinek vardır, buralarda da sinek ilacıi kullanilir. Ama, sivrisinek yutup da midesine kaçan sineği öldürmek üzere agzına Shelltox sıkmak suretiyle zehirlenip ölen, Türkiye'dedir. İstanbul, Sultanbeyli.  evet canımm katılıyorumm burasıııı TÜRKİYEE burda herşeyy mümkünnn:):):):)
   
Hem İlginç Hem Garip Ama Burası Türkiye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hem öğretiyor, hem pişiriyor...

  Hem öğretiyor, hem pişiriyor...

  Hem öğretiyor, hem pişiriyor... Electrolux EOB 6696 X’in hafızasında yemek tarifleri de bulunuyor. Akıllı ürünleri ile güncel yaşamı daha kolay, emniyetli ve keyifli hale getiren Electrolux, fırın teknolojisini bir adım daha ileriye taşıdı. Electrolux’ün ankastre ürün gamının üyesi EOB 6696 X multifonksiyon paslanmaz çelik fırın, hem yemek pişirmeyi öğretiyor, hem de yemeğin merkez ısısını...
 2. hem evlat hem anne

  hem evlat hem anne

  Tüketim toplumu olduk.. bu özel günler de sırf alışveriş çılgınlığını körüklemek için bahane uydurmaktan başka işe yaramaz.. gavur adetidir bunlar, boşverin.. demeyin ne olur.. Değmez mi? Annelerimizin gözlerindeki ışıltıya.. dudaklarındaki gülümsemeye.. iki damla sevinç gözyaşına.. değmez mi? Zaten neleri tüketip bitirmişiz.. senede bir güncük te annemiz için küçük bir hediye almışız...
 3. Hem Git...Hem Gitme:(

  Hem Git...Hem Gitme:(

  Git. Yüzüme öyle bakma git. Hiç durma, bir gidenin bir daha asla giremeyeceği kapı orada, git. Hiçbir şey açıklamak zorunda değilsin. Giderken söyleyecek şey bulamaz insanlar. Sen bahanelerin arkasına sığınanlardan olma, git. (Oysa daha doyamadım sana... Kokunu yeterince çekemedim içime... Yapacağımız ne çok şey vardı... Neler planlamıştık... Şimdi ne yapacağım ben? Nasıl duracağım ayakta?...

Sayfayı Paylaş