Hep hormonlu gıdaları pazarda sanırdım meğerse benim bahçemdede varmış !!

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
Hep hormonlu gıdaları pazarda sanırdım meğerse benim bahçemdede varmış !!
Meleklerim..
Hep şu hormonlu gıdaları pazarlarda marketler de görmeye alışmıştım ve hep onların gıdalarının hormonlardan kaynaklı farklı farklı şekillerde çıktıgına inanırdım... Meğersem bu şekilli garip gıdalar sadece pazarlarda marketlerde değil bizlerin bahçesindede çıkabilirmiş... Buna kanıt olarakta kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz salatalık kocaman bir kanıt...
İlk gördüğümde şaşkınlıktan hemen annemlere sordum

'bizde mi hormon kullanıyoruz'?

Annem gülerekten evet ama doğal hormon :D (gübre-hayvan gübresi)) :haha:

:piha:
alpgull-1188.jpg

Gördünüz mü Meleklerim ??

Salatalığımız ikiz bebekler !!!!

Tabi sonunda bunları süs olarak saklamadım... Afiyet le yedim...
:hungry:

Son zamanda tartışılan konuların başında geliyor organik gıdalar.

Yetiştirilen ürünlere katkı amaçlı katılan ilaçlar vekemyevi içerikler yüzünden maalesef insanların sağlığı gün geçtikçe daha çok tehdit altına giriyor

Valla ben hatırlarım da artık ne yazıkki sadece hatırlamakla kalıyorum küçüklügümde o domatesleri şöyle ikiye ayırdımızda içi ışıl ışıl yanar ve mis gibi kokardı.Artık doğal pek birşey bulamaz olduk Hayatımızdaki birçok şeylerin yozlaştığı gibi gün geçtikçe besinlerde orjinal hallerinden gün geçtikçe ayrılıp ne yazıkki kaybolup gitmeye başladılar

Canım senin bahçendeki yetiştirdiğiniz ürünlerdede eminim büyük ihtimal büyümeleri yetişmeleri için gerekli olan ilaçların içine atılan kimyevi karışımın etkisi olabilir büyük ihtimal diye düşünüyorum.Ama birçok kişiden çok daha şanslısınki artık fazla bir toprak parçasının kalmadığı heryerin binaların kapladığı günümüzde ne güzelki bir bahçeniz ve bahçenizde yetiştirebildiğiniz birşeyler var:)

Güzel yorumuzuniçin sağol adminim.. Dediklerinee sonuna kadar katılıyorum..Keşke bhçemiz arka tarafta olan bahçelerden olsaydı... Mağleseffbetn yığınlarında ikametediyoruz fakat yazın gidebieceğimiz evimize 27km uzaklıkta köyümü var ve de orda opraklarımız var.. yazın haftanın belirli günlerini orda geçirrip birazda olsa taze sebze meyve yetiştirme çabasındayız... Çoğu insandan şanslı olaraktan en azından yazları taze meyve sebze yeme şansımız var...

Geri