1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Hepati B Aşısı Çeşitleri Nelerdir?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Hepatit B Aşısı Çeşitleri Hepatit B Aşı Çeşitleri


  Hepatit B aşısı çeşitleri ahkkında siz meleklerimizi ve sayın misafirlerimizi bilgilendirmek istiyoruz melekler :)

  [​IMG]


  İki tip hepatit B aşısı mevcuttur:
  1- Plazma kökenli HBV aşıları
  2- Rekombinant HBV aşıları

  1- Plazma-kökenli aşılar, kronik hepatit B'li hastaların plazmasından pürifiye edilen HBsAg'den hazırlanırlar. Bu aşılar 1982'den beri piyasadadırlar. ABD, Fransa, Kore ve Çin'de üretilmekte olup, bu aşıların oldukça etkin ve güvenilir olduğu çeşitli çalışmalarla ispatlanmıştır. Bu aşılar, potansiyel rezidüel infeksiyöz partiküllerinden arındırmak için seri inaktivasyon işlemine tabi tutulurlar. Ancak HIV'in gündeme gelmesiyle yeni aşılar için uğraşlar başlamış ve bu aşamada rekombinan HBV aşıları geliştirilmiştir. Her iki aşı arasında reaktojenisite ve etki süresi açısından fark yoktur.

  2- Rekombinant hepatit B aşıları, maya ya da memeli hücrelerinde HBsAg ekspresyonu gerçekleştirilerek elde edilen ve canlı virüs partikülü içermeyen aşılardır. Adjuvan olarak alüminyum ve koruyucu olarak tiomersal içerirler.
   
Hepati B Aşısı Çeşitleri Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hepatit B Aşısı Etkileri

  Hepatit B Aşısı Etkileri

  Hepatit B Aşısı Etkileri nelerdir arkadaşlar Hepatit B Aşısı Etkileri hakkında bilgi veriniz bana
 2. Hepatit B Aşısı Çeşitleri

  Hepatit B Aşısı Çeşitleri

  Hepatit B Aşısı Çeşitleri nelerdir Hepatit B Aşıları kaç çeşittir ve nasıl yapılır kızlar
 3. Hepati A Aşısı Ne Zaman Yapılmalıdır ?

  Hepati A Aşısı Ne Zaman Yapılmalıdır ?

  Hepatit A Aşısı Ne Zaman Yapılır hepatit a aşısı ne zaman yapılmalı, Hepatit A Aşısı kaç yaşında yapılmalı Hastalıklardan korunmak için mutlaka yapılması gereken aşılardan hepatit a aşısının yapılma zamanı ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Genellikle dünyada hepatit A aşısı için önerilen standart bir yaş yoktur. Risk grubu ve ülkelerin hatta bölgelerin kendi...
 4. Su Çiçeği Aşısı Çeşitleri

  Su Çiçeği Aşısı Çeşitleri

  Su Çiçeği Aşısı Çeşitleri nelerdir lütfen acil olarak bana Su Çiçeği Aşısı Çeşitlerini listeleyin ve bilgi verin hanımlar.
 5. Su Çiçeği Aşısı nedir ve Çeşitleri

  Su Çiçeği Aşısı nedir ve Çeşitleri

  Su Çiçeği Aşısı Çeşitleri Su Çiçeği Aşısı Evet Hanımlar, su çiçeği aşısı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri ve su çiçeği aşısının çeşitlerini bu yazımızda konu alıyor ve sizlerin bu konuda bilgi edinmesini istiyoruz. Buyrun Melek'ler; Aşı, 12 aydan büyük bebeklere uygulanır. 12 ay- 13 yaş arası 1 doz, 13 yaş üstü ve 4-8 hafta ara ile 2 doz olarak uygulanır. 10 yaşından büyük...

Sayfayı Paylaş