1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.451
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Her Başarılı Erkeğin Arkasında Bir kadın Varmıdır?

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kadın kadın erkek ve erkek Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var derler sizler bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?
  Erkekler başarılarını acaba kadınlara mı borçlu?Onu bunu bilmem ama benimde çevremde eşlerini yönlendiren birçok kadın bulunmakta elbette ki bunlar bazen olumlu yönlendirme olduğu kadar olumsuz da olabiliyor.

  [​IMG]
  Bir önceki jenerasyon ile bizden sonrakiler arasında, kadın erkek ilişkileri bakımından ciddi farklar oluştu. Eskiler çok akıllı kadınlarla evlenmeyi tercih etmezken, genç neslin erkekleri özellikle zeki kadınlarla hayatı paylaşmayı istiyor.  Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Bu cümle hep birilerinin dilinde dolanmıştır. Peki, gerçekten her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var mıdır? Varsa, bu nasıl bir kadındır? Madalyonun öteki yüzünü çevirirsek, her başarılı kadının arkasında da bir erkek bulunur mu?
  Benim fikrim, başarılı olan insanların mutlaka yaşamın bir yerinde ciddi acılar yaşadıklarıdır. Birisi hangi konuda olursa olsun, başkaları tarafından takdir edilecek davranışlara sahipse, bu öncelikle azimle ve çalışmayla ilgilidir. Ancak, başarıyı nasıl değerlendirdiğimi de size açıklamam gerekiyor. Çok para kazanmak başarı anlamına gelmez, o parayı kazanmak için yürünülen yolda iyi yapılanlar bir insanı başarılı kılar.
  Aklımız ve psikolojimiz öylesine iç içe girmiş, birlikte hareket ediyor ki, çoğu zaman kendimizi çözmek bile zor oluyor. Başarı, içinde yeterli miktarda hırs ve azim de taşıyor. Hiç düşmemiş, vurgun yememiş, egosu zedelenmemiş kişiler, genellikle bu hırsa sahip olmuyorlar. Bir yerimize dokunmadan, kanamadan büyük mücadele gerektiren yollara girmiyoruz.
  Eşi tarafından özel hayatında desteklenen, ailesine düşkün, yuva olgusunu seven, akıllı kadınlarla birliktelik yaşayan adamların, istatiksel olarak daha başarılı olduğu biliniyor. Ancak başka noktalar daha dikkat çekiyor.
  Kadınların sezgileri güçlüdür. Bazen eşinin iş hayatında karşılaştığı insanları ve olayları, sadece akşam eve geldiğinde eşinden dinleyen bir kadın, tanımadığı insanlar ve durumlar için sezgisel yorumlar yapar. Sonunda da haklı çıkar. Eşine gelen ortaklık teklifine, kimseyi tanımadığı halde itiraz eden bir kadının lafını dinlemeyen erkek, sonunda zarar etmiştir. Buna benzer örnekleri çevrenizde veya ailenizde sıkça görebilirsiniz.
  Çirkin olduğu için, gençliğinde aşık olduğu kadın tarafından reddedilen bir adam, içindeki acıyı hırsa dönüştürüp, eğitimine önem verdiğinde, parmakla gösterilen ve meşhur bir estetik cerrah olabilir.
  Yukarıda bahsettiğim örnekler çoğaltılabilir. Bu pencereden bakıldığında, her başarılı erkeğin arkasında öyle ya da böyle, bir kadın vardır. Ve bir erkek tarafından yaşamının bir yerinde kırılmış her kadının hayatında bir başarı vardır.

   
 2. aysegül87

  aysegül87 Hamiş Melek

  Kayıt:
  14 Ekim 2010
  Mesajlar:
  1.018
  Beğenilen Mesajlar:
  64
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Almanya-Köln
  bence kesinlikle öyle
   
 3. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.451
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113
  Bence yok öyle bişey efsane bunlar.. alet işler el övünür erkek başarır kadın gerinir :hhh:
  ama istisnalarda kaideyi bozmaz :D ne demiş socrates evleniniz karınız güzelse mutlu çirkinse filozof olursunuz hahahhaa

  bu güzel paylaşım için teşekkürler Mawi adminimemmm
   
 4. LALEZAR

  LALEZAR Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  6.183
  Beğenilen Mesajlar:
  1.940
  Ödül Puanları:
  113
  Bence bu zamanda kimse kimsenin arkasında değil, herkes kendi başarısını kendisi yaratıyor, ama mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatınız yada bilikteliğiniz varsa, bu zaten kendilğinden gelişir, yani arkada kalıp puan alma gibi bi durum söz konusu değil bence.. :D
   
Her Başarılı Erkeğin Arkasında Bir kadın Varmıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başarı bir tesadüf değildir. Her insan başarılı olabilir..

  Başarı bir tesadüf değildir. Her insan başarılı olabilir..

  başarılı insanların hayat hikayeleri başarılı hayat hikayeleri insan kişilerin kadınların 1970’li yılların başında California-Santa Curus Üniversitesinde Richard Bandler, Gestatt ekolünü araştırırken ona aynı üniversitede dilbilimci olarak çalışan John Grinder de katılır. Araştırmaları sırasında dönemin ünlü terapisti Milton Erickson’un başarıları dikkatlerini çeker. M. Erickson bilinen...
 2. Her altı kadından birinin derdi

  Her altı kadından birinin derdi

  Her 6 kadından birinde vajinal bölgede aniden başlayan ağrı, yanma, batma ve kaşıntı ile kendini gösteren nedeni kesin olarak belirlenemeyen ''Vulvadini'' hastalığı görüldüğü belirtildi. Hastalığı tamamen ortadan kaldıran bir tedavinin bulunmadığını ifade eden Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) 2. Başkanı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Baloğlu, antidepresanlar ve...
 3. Başarılı kadınların erkek seçimi

  Başarılı kadınların erkek seçimi

  Başarılı diye adlandırdığımız kadınların, erkek seçme durumlarında biraz başarısız oldukları gözleniyor, şimdi sizlerle bu konu hakkında bir makeleyi paylaşmak istiyorum. Başarılı kadınlar nasıl bir erkekle birlikte olmak istiyor? Başarılı kadınların kendileri ile benzer statüde bir erkekle birlikte olmalıdırlar.Daha düşük statüde bir erkekle birlikte olduklarında, bu durum mesleki...
 4. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır

  Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır

  Eşiniz başarılıysa kendinize pay çıkarabilirsiniz.Başarısızsa çıkarmasanızda olur hahahaErkekler kadınsız başaramıyor anlayacağınız:) Massachusetts Yasam Sigortasi Sirketinin genel müdürü olan Thomas Wheeler ve karisi, otobanda arabalari ile yol alirken, Wheeler benzinlerini bitmek üzere oldugunu farkeder. Otobandan çikar ve servis alanina girer. Servis alaninda sadece bir benzin...
 5. Kadın- Erkek doktor ayırımınız varmı?

  Kadın- Erkek doktor ayırımınız varmı?

  Doktor seçimi Kadın doğum Selam kızlar, Doktorunuzu seçerken kadın olmasına özen gösterdiniz mi? Ben açıkçası kendimi kadın doktorda daha rahat hissederim diye bayan seçtim Ama bir çok arkadaşım erkek doktorların daha başarılı olduğunu dile getiriyorlar siz ne düşünüyorsunuz?

Sayfayı Paylaş