Her Başarılı Erkeğin Arkasında Bir kadın Varmıdır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Her Başarılı Erkeğin Arkasında Bir kadın Varmıdır?
kadın kadın erkek ve erkek
Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var derler sizler bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?
Erkekler başarılarını acaba kadınlara mı borçlu?Onu bunu bilmem ama benimde çevremde eşlerini yönlendiren birçok kadın bulunmakta elbette ki bunlar bazen olumlu yönlendirme olduğu kadar olumsuz da olabiliyor.

kadin-erkek-diyalog-7187.jpg

Bir önceki jenerasyon ile bizden sonrakiler arasında, kadın erkek ilişkileri bakımından ciddi farklar oluştu. Eskiler çok akıllı kadınlarla evlenmeyi tercih etmezken, genç neslin erkekleri özellikle zeki kadınlarla hayatı paylaşmayı istiyor.Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Bu cümle hep birilerinin dilinde dolanmıştır. Peki, gerçekten her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var mıdır? Varsa, bu nasıl bir kadındır? Madalyonun öteki yüzünü çevirirsek, her başarılı kadının arkasında da bir erkek bulunur mu?
Benim fikrim, başarılı olan insanların mutlaka yaşamın bir yerinde ciddi acılar yaşadıklarıdır. Birisi hangi konuda olursa olsun, başkaları tarafından takdir edilecek davranışlara sahipse, bu öncelikle azimle ve çalışmayla ilgilidir. Ancak, başarıyı nasıl değerlendirdiğimi de size açıklamam gerekiyor. Çok para kazanmak başarı anlamına gelmez, o parayı kazanmak için yürünülen yolda iyi yapılanlar bir insanı başarılı kılar.
Aklımız ve psikolojimiz öylesine iç içe girmiş, birlikte hareket ediyor ki, çoğu zaman kendimizi çözmek bile zor oluyor. Başarı, içinde yeterli miktarda hırs ve azim de taşıyor. Hiç düşmemiş, vurgun yememiş, egosu zedelenmemiş kişiler, genellikle bu hırsa sahip olmuyorlar. Bir yerimize dokunmadan, kanamadan büyük mücadele gerektiren yollara girmiyoruz.
Eşi tarafından özel hayatında desteklenen, ailesine düşkün, yuva olgusunu seven, akıllı kadınlarla birliktelik yaşayan adamların, istatiksel olarak daha başarılı olduğu biliniyor. Ancak başka noktalar daha dikkat çekiyor.
Kadınların sezgileri güçlüdür. Bazen eşinin iş hayatında karşılaştığı insanları ve olayları, sadece akşam eve geldiğinde eşinden dinleyen bir kadın, tanımadığı insanlar ve durumlar için sezgisel yorumlar yapar. Sonunda da haklı çıkar. Eşine gelen ortaklık teklifine, kimseyi tanımadığı halde itiraz eden bir kadının lafını dinlemeyen erkek, sonunda zarar etmiştir. Buna benzer örnekleri çevrenizde veya ailenizde sıkça görebilirsiniz.
Çirkin olduğu için, gençliğinde aşık olduğu kadın tarafından reddedilen bir adam, içindeki acıyı hırsa dönüştürüp, eğitimine önem verdiğinde, parmakla gösterilen ve meşhur bir estetik cerrah olabilir.
Yukarıda bahsettiğim örnekler çoğaltılabilir. Bu pencereden bakıldığında, her başarılı erkeğin arkasında öyle ya da böyle, bir kadın vardır. Ve bir erkek tarafından yaşamının bir yerinde kırılmış her kadının hayatında bir başarı vardır.
 
Bence yok öyle bişey efsane bunlar.. alet işler el övünür erkek başarır kadın gerinir :hhh:

ama istisnalarda kaideyi bozmaz :D ne demiş socrates evleniniz karınız güzelse mutlu çirkinse filozof olursunuz hahahhaa

bu güzel paylaşım için teşekkürler Mawi adminimemmm
 
Bence bu zamanda kimse kimsenin arkasında değil, herkes kendi başarısını kendisi yaratıyor, ama mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatınız yada bilikteliğiniz varsa, bu zaten kendilğinden gelişir, yani arkada kalıp puan alma gibi bi durum söz konusu değil bence.. :D
 
Geri
Üst