Her derde sıkıntıya deva 4444 salat-ı terfriciyye-hacet duası okuyalımmı

SHYL

Yeni Üye
Üye
Her derde sıkıntıya deva 4444 salat-ı terfriciyye-hacet duası okuyalımmı
Efendimiz Muhammed Aleyhisselam bir hadisinde şöyle buyurmuşlardır:

''Kim altından kalkamayacağı güç bir işle karşı karşıya gelirse;üzerime çok çok salavat-ı şerife getirsin.Çünkü Allahü Teala ,üzerime getirilen salavat-ı şerife sebebi ile onun sıkıntılarını,kederiini giderir,rızkını çoğaltır,Allah'ın yardımı ile muradına nail olur.''
 

SHYL

Yeni Üye
Üye
Gelin hep beraber okuyalım birbirimize destek olalım.Şüphesizki bir müslümanın diğer müslüman kardeşine ettiği dua daha çabuk gerçekleşir...Ben niyet edip bugün başladım okuma sevabına gönlünden koptuğu kadar okuyan ve okumuyan herkesten Allah razı olsun
 

SHYL

Yeni Üye
Üye
Her türlü sıkıntınız derdiniz için hep beraber okuyalım ....Benim Allahtan tek temennim önce sağlık sonra hayırlı bir evlat...Sağlıklı hayırlı bir evlat diliyorum rabbimden ve ona niyet edip okumaya başladım.Allah rızası için gönlünden ne koparsa okuyan bana sayısını bildirirsin.Bu mübarek ramazan ayı herkes için hayırlara vesile olsun...Hastalara şifa,Borçlulara borcunu ödemesi için hayırlı kapı,evlat özlemi çekenler sağlıklı hayırlı evlatlar,iş isteyenler hayırlı iş,okulda başarı,sevdiğine kavuşamayanları allah hayırlıysa sevdiğine kavuştursun inşallah...Bu ay ve okuduğum dualar herkese derman olsun ya rabbim...
 

SHYL

Yeni Üye
Üye
Özelden bana mesaj atıp okuduğu sayıyı bildiren herkese çok çok çok teşekkür ederim.Allah razı olsun hepinizden...
 

SHYL

Yeni Üye
Üye
Özelden bana mesaj atıp okuduğu sayıyı bildiren herkese çok çok çok teşekkür ederim.Allah razı olsun hepinizden...

Allahım, bana hidayet et, bana doğru yolu göster. Allahım, Senden hidayet ve doğruluk isterim.

Yolundan sapanları ıslah et yarabbim...Onlara doğru yolu göster...Günahlarını bağışla...Onları cehennem azabından koru yarabbim...Şüphesizki sen duaları işitensin...
 

SHYL

Yeni Üye
Üye
Bir Müslümanın yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe yanında bulunan görevli bir melek ona ‘duan kabul olsun aynı şeyler sana da verilsin’ diye dua eder.” (Müslim Zikir 87 88; İbni Mâce Menâsik 5)
 

SHYL

Yeni Üye
Üye
CUMA DUASI
Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.
Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.
Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.
İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.
Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.
Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.
Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.
Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.
Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.
Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.
Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.
Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.
Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.
Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.
Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.
Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.
Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.
Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.
Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.
Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.
Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.
İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.
Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.
Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.
Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.
Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.
Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.
Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.
Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.
Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.
Amin.
 
Üst