her geçen gün şişiyorum acil yardımm :(((

melek derya

Hamiş Melek
her geçen gün şişiyorum acil yardımm :(((
şişiyorum
kızlarr yardım edın yaa zehırlı guatır ve adet duensızlıgınden dolayı vucudum ödem toplamıs ve ben her gecen gun şişiyorum ne ıyı gelır hangı bıtkı ıyı gelır yardımcı olun banaa lütfeennn

Yemeklerde iyotlu tuz kullanmak, mümkün olduğu kadar çok balık, pırasa, kuru erik, yumurta, taze fasulye, pazı, soğan, sarmısak, dut veya dut kurusu, havuç yemek; inek sütü, erik hoşafı, ve havuç suyu içmek çok faydalıdır. Ayrıca kabız olmamaya gayret etmek gerekir. Lahana, mısır ve turp da yenmemelidir. Aşağıdaki reçetelerden de faydalanılır.

Tedavi için gerekli malzeme : Meşe dalı kabuğu.

Hazırlanışı : 1 avuç meşe dalı kabuğu toz haline gelinceye kadar dövülür. Bu tozla guatırın üzeri ovulur. Aynı işlem hergün tekrarlanır.

Canım bu guatr içindi aşağıdaki de ödemin için.

Arpa’nın suda kaynatılarak elde edilen sıvısı susuzluğu giderir.

Aşk otu kökünden elde edilen yağ, vücudun çeşitli yerlerinin su toplamasıyla oluşan hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Havuç tohumlarından yapılan şurup, vücudun su tutmasına ve hazım rahatsızlıklarına iyi gelir.

Kenevirle (bir miktar) kaynatılan sütten gün boyu birkaç defa birer yudum içilirse ödem hastalığına son derece olumlu etki yapar.

Soğan, armut, kavun, elma, kiraz, şeftali, dereotu, patlıcan vücuttaki ödem ve su tutulmasını önleyicidir.

Turp ödeme iyi gelir.

Umarım yararlı olur.Sağlıcakla kal.

canım tesekkur ederım bu arada havucu baska sıtede yeme dıye okumustum ama o yuzden bırakmıstım yıyem mı cok severım hemde

Geri