gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Her Gün Sizden Sekiz Şey İsteniyor

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

İmam-ı Şafii Hazretleri bir sabah namazdan sonra evine dönerken yolda birine rastlar.Adam önce selam verir iyi dilek ve duada bulunduktan sonra da"hayırlı sabahlar"manasında"nasıl sabahladın?der. Hazret-i imam nasıl sabahladıgını şöyle anlatır sekiz tane şeyin benden istendigini düşünerek sabahladım!:
    Adam şaşırır:Ya imam kim sizden 8 tane şey istiyebilir?sizin kimseyle takışık bir işiniz yoktur ki? Hazreti imam tebessüm ederek meseleyi açar: Bak benden her sabah kimler neler istiyorlar der ve şöyle izah eder:

1)Rabbim benden farzını istiyor

2)Resulullah benden sünnetini istiyor

3)Aile çoluk çocuk günlük masrafını istiyor

4)Nefis kendine tabi olmamı istiyor

5)Şeytan arkasından gitmemi istiyor

6)Kiramen katibin melekleri iyi şey yazdırmamı istiyor

7)Geçen günler ihtiyarlanmamı istiyor

8)Son olarak da Hazreti Azrail hazır olmamı istiyor...

İşte ben bütün bu isteklerin muhatabı olarak sabahlamış bulunuyorum.Her sabah bu sualler cevap bekliyor. Hazret-i şafii'yi dinleyen adam düşünmeye başlar.

Bir kaç saniyelik tefekkürden sonra sorar: Ya imam bu saydıgın şeyler sadece sendenmi isteniyor yoksa bendende isteniyormu? İmam tebessüm eder :
    _Orasını ben diyemem sen düşün !..
    Adam başını aşağı eğer söylenerek devam eder:
    _Meger her sabah benden neler isteniyormuşta haberim yokmuş.Bende düşünmeliyim bunları!..

kaynak:devtürkler

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Her Gün Sizden Sekiz Şey İsteniyor

Emeğine sağlık canım çok güzel bir paylaşım:)

3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

emeğine sağlık cnm

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hergün yaşadığımız ve farkında olmadığımız gerçekler bunlar

Her Gün Sizden Sekiz Şey İsteniyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nilüfer - Her Şeyden Çok

Nilüfer - Her Şeyden Çok

tarot nilüfer nilüfer tarot tarotcu Bugün uyandığımda yoktun yanımda Canım bugün ilaçlarımı almadım Canım bugün ilk defa sensiz kaldım Canım canımın yaprakları gözlerin yok Çok canımı yakıyor özlemin Çok çok çok her şeyden çok Sönmeyen ateşlerde günahlarım yanıyor Bıraktığın bu yerde Hayallerim ağlıyor Ah canım Mahvediyor karanlıklar Sönmeyen ateşlerde Günahlarım yanıyor Yüreğim kan...
  2. Nez - Her Şey Boş

Nez - Her Şey Boş

Sen kendi tarafını tuttun ben ellerini tuttum Sana bir iki ağır sözüm vardı tamam tamam yuttum Çok belli ettin aldattığını dostlardan duydum Haberin olsun yalanların önüne karargah kurdum Şimdi başa dönüyor ayrılıklar Fani bu dünya gel beni kurtar Devire devire yürüyorum şişeleri Ben değil barlar sarhoş Evire çevire unutuyorum aşkları Yalan bu dünya her şey boş İddia ediyorum ki her şey boş
  3. Deniz Seki - Her Şey Senin İçin

Deniz Seki - Her Şey Senin İçin

Her şey senin için, her şey senin için Her şey, her şey senin için... Kana kana içtiğim, doya doya sevdiğim sensin Başımı döndüren de, canımdan bezdiren de sensin Her şey senin için… Hasretine dolanan kalbim sığmaz sevdalara Gel, sorgusuz sualsiz kulak ver. Yokluğuna hasreti, hasretine umudu kattım Anlıyor musun beni kulak ver. Her şey senin için, her şey senin için Canım seni istiyor kulak...
  4. Yenidoğanlar hakkında her şey!

Yenidoğanlar hakkında her şey!

Yenidoğanların göbek temizliği, anne sütü ile beslenmesi, uykusu ve diğer bilmeniz gerekenler...! Hepsini tek başlık altında toparlayıp size sunuyorum meleklerim.. 'Türk Pediatri Kurumu doktorları tarafından hazırlanmıştır' • Göbek Temizliği: Bebeğinizin göbeği yaklaşık 10 gün sonra düşer. Bu sürede her gün bebeğinizin göbeğini temizlemelisiniz. Göbeğin mikrop kapmaması için göbek...

Sayfayı Paylaş