1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Her Halimizle Biz..

  Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  Meleklerim hoşuma gitti sizlerinde okumasını istedim. < Konu Resmi..>


  Birisi istemediğimiz bir şekilde bir şey yapıyor veya yapmak üzereyse ve bunu kabul edemezsek, kızarız.
  Hâlbuki birisi istemediğimiz bir şekilde bir şey yapıyor veya yapmak üzereyse ve bunu kabul edebilirsek, toleranslı oluruz.
  Birisi bizde olmayan bir şeye sahipse veya birisi bizim elde edemediğimiz sonuçları ortaya çıkarabiliyorsa ve biz bunu kabul edemezsek, kıskanırız.
  Birisi bizde olmayan bir şeye sahipse veya birisi bizim elde edemediğimiz sonuçları ortaya çıkarabiliyorsa ve biz bunu kabul edebilirsek, ilham alırız.
  Birisi düşüncelerimizdeyse ve fakat fiziksel olarak yanımızda değilse ve bunu kabul edemiyorsak "seni özlüyorum" deriz.
  Birisi düşüncelerimizdeyse ve fakat fiziksel olarak yanımızda değilse ve bunu kabul edebiliyorsak "seni düşünüyorum" deriz.

  Duygusal denklem oldukça basittir:
  Bir şey + kabul = pozitif duygu
  Bir şey + filtrelenmemesi (kabulsüzlük) = negatif duygu

  Dolayısı ile kendimizi pozitif veya negatif hissetmemize neden olan "bir şey" veya "birisi" değildir. O bir şey veya birisini kabul etmemiz veya kabul etmeyişimizdir.

  Dünya değil ama dünyaya verdiğimiz tepkidir (kabul veya kabulsüzlük) duygularımızın kalitesini tespit eden.
  Bir dahaki sefere negatif bir duygu ile rahatsızlık hissettiğimizde kimin veya neyin bizi rahatsız ettiğini sormak yerine, kime veya neye gösterdiğimiz direncin
  (kabul edememe) içimizdeki rahatsızlığa neden olduğunu araştıracağız. Direncin
  yerine kabulü koyacağız ve negatif duygu pozitif bir duyguya dönüşecek.

  DUYGULARIN İDARESİ, BİR ŞEYİ VEYA BİRİSİNİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇİP, HAYATA "KABULLE" YANIT VERME SORUMLULUĞUNU ALMAYA BAŞLAMAKLA OLUR..   
Her Halimizle Biz.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bİzİm Evİn Hallerİ..

  Bİzİm Evİn Hallerİ..

  Belki kimse izlemiyor.Ama ben bu dizinin hayranıyım..hafta içi hergün saat 4te başlıyor..hani eskiden ferhunde hanımlar vardıya..işte ona benzer bişey..ama çok zevk alarak ve keyifle izliyorum..tiryakisi olanlar sizleride bekliyorum..
 2. Bizim Evin Halleri Dizi Özeti

  Bizim Evin Halleri Dizi Özeti

  Bizim Evin Halleri Bizim Evin Halleri aşk, sevgi, dostluk, dayanışma gibi her yaş grubuna hitap eden konuları ve seçkin oyuncu kadrosu ile göz dolduruyor. Ekranların ve Türk tiyatrosunun tecrübeli oyuncuları Beyhan Saran, Meral Niron, Ergun Uçucu, Nusret Çetinel, Hülya Gülşen Irmak, Şebnem Gürsoy ve genç kuşaktan birçok parlak isim...
 3. bizim evin halleri 68. bölüm

  bizim evin halleri 68. bölüm

  İsmet, Dila’nın yokluğunun acısıyla halüsinasyonlar görmeye devam ederken Sayhan, İsmet’in durumunu Nemide’yle paylaşır. Sayhan, İsmet’in kendini daha iyi hissedeceğini düşünerek Dila’ya ait eşyaları ortadan kaldırmak üzere toplamaya başlar. Eve gelince bu manzarayla karşılaşan İsmet, Sayhan’ı Dila’yı unutmak istemekle suçlar. Sayhan, İsmet’in aşağılayıcı sözlerinin sonunda herkesin içinde ona...
 4. Sivrisineklerin Bizi Isırdıktan Sonraki Halleri

  Sivrisineklerin Bizi Isırdıktan Sonraki Halleri

  Arkadaşlar bizi ısırıp oramızı buramızı şişeren ve kaşıntıya boğan sivrisinekler yok mu ahhh onlar bizi ısırınca ne hale geliyorlarmış bakın bakın patlayacak nerdeysee Gördüğünüz gibi kanımızı masallah çatlayana kadar emiyor.

Sayfayı Paylaş