her kadının bilmesi gereken depolama fikirleri ve önerileri

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
her kadının bilmesi gereken depolama fikirleri ve önerileri
evdeki malzemeleri değerlendirme takıları asmak için takı asmak için ekmek kutulu ahşap sebzelik ahşap sebzelikler
Pratik ve hesaplı depolama fikirleri
Darmadağınık bir evde kim yaşamak ister ki? Elbette kimse. Ama artık her dağınıklığın, pratik olduğu kadar hesaplı bir çözümü var. Biraz cin fikir yeter...

Planlayın
Ürün seçerken formal olmamaya özen gösterin. Yaşadığınız mekanı katalog evi gibi düzenli tutmanız imkansız.
CD ve DVD koleksiyonunuz için şık ve pratik bir depolama çözümü yaratabilirsiniz.
Depolama için bir raf sistemi tercih ediyorsanız üzerini ağzına kadar doldurmak, mekanı olduğundan dağınık gösterebilir.
Sandık olarak da kullanılabilen puşar gibi çift işlevli depolama çözümleri her zaman daha pratiktir.
Oturma odanız aynı zamanda çalışma odanızsa, ofis gibi dağınık görünmesini önlemek için fonksiyonel olduğu kadar dekoratif bir çözüm bulabilirsiniz.
Mutfaktaki her alanı akıllı depolama fikirleri geliştirerek değerlendirebilirsiniz.
Mutfak erzaklarını depolarken de zevkinizi yansıtabilirsiniz.
Depolarken gizlemeye gerek duymadığınız malzemelerinizi cam kutularda da sergileyebilirsiniz.
Yiyecekleriniz bile depolanabilir değil mi? Minik seramik kaselerin bir gözüne meyveleri, diğerine kurabiyeleri koyarak masanıza yerleştirebilirsiniz.
Her şey dağınıklığa sebep olabilir, hatta poşet çaylar bile. Çay poşetleriniz için hasır sepetler kullanabileceğiniz gibi üstü cam ahşap bir kutuyu dilediğiniz renge boyayarak siz de yaratıcı olabilirsiniz.
Alan kurtaran bir çözüm. Tekerlekli sebzelik raşarını dilerseniz banyonuzda da değerlendirebilirsiniz.
Katlı sepetler mutfak ya da salonda bile rahatça kullanabileceğiniz bir alternatif.Öneri
Mutfak belki de evin en dağınık bölümlerinden biri. Alanı daha iyi kullanabilmeniz için hem fonksiyonel hem de pratik sistemleri tercih edebilirsiniz. Tekerlekli sebzelikler, asma raf üniteleri, cepli organizerler, kumaş torbalar ve hasır sepetler mutfakta depolama için kullanılabilir. Ama “ille de kendi yaratıcılığımı kullanmak istiyorum” diyenlerdenseniz size üç farklı önerimiz var:
Asma dolap altlarına takacağınız şık kancalara kahve fincanlarını asabilirsiniz.
Tel ızgaralardan tezgah ölçünüze göre kestirerek günlük tabaklarınız için açık raşar yapabilirsiniz.
Tek kalmış fincanları çatal, bıçak ve kaşıklarınız için değerlendirebilirsiniz.


Banyonuz dar ve depolama için alan yoksa kapak içlerini değerlendirmek için uygun fiyatlı seçenekler bulabilirsiniz. Banyonuzda sabun ve küçük el havluları için dekoratif kaseler kullanabilirsiniz. Şampuan, duş jeli ve süngerleri banyoda düzen içinde tutmak her zaman mümkün olmayabilir. Ancak duş başlığına takılabilen şeffaf organizerlerle işiniz çok kolay.

CD’leriniz artık çekmeceden taşıyorsa şık bir masa üstü CD’lik seçebilirsiniz. Şemsiyeleriniz için farklı bir çözüm arıyorsanız ferforje bir şemsiyeliğe ne dersiniz? Hemen elinizin altında olmasını istediğiniz malzemeleri ahşap kutu ya da sepetlerde salonun bir köşesine yerleştirebilirsiniz.

Etrafta dağılmış mumlar, oda kokuları, çiçekler. Pek de hoş durmuyorlar değil mi? Şık bir ekmek sepetini bu iş için kullanabilirsiniz. Çalışma masanız için dekorasyon tarzınıza uygun kalemlik ve dosyalıklar seçerseniz odanızda bütünlük yakalarsınız.

Öneri
Fazla geniş olmayan banyolar için en uygun depolama çözümü farklı boylarda plastik ya da hasır sepetler. Ekstra dolap koyacak yeriniz yoksa açık raf sistemlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca kapak içlerinde küçük raf sistemleri olan lavabo dolapları da çok işlevsel. Günlük kullandığınız malzemeler için tekerlekli raf üniteleri ya da yine duvarlara asılabilen torbalar da farklı alternatifler.

Gardırop içlerinin de düzene ihtiyacı var. Yazlık va kışlıkları kaldırmak için odanız müsait değilse tek dolap içinde asansör askı sistemi ile bunu çözümleyebilirsiniz. Ayrıca kendinden bölmeli raşar da hem hesaplı, hem de çok kullanışlı.

Takılarınız için
Küpenizin teki kaybolduysa ya da kolyeniz karıştığından kullanılamaz haldeyse bir takı kutusuna ihtiyacınız var demektir.

İşte size üç öneri:
Tüm takılarınızı aynı anda görmek için cam kutuda saklayabilirsiniz.
Annenizden kalan kutuyu atamıyorsanız takılarınız için değerlendirebilirsiniz.
Klasik takı kutularını aynı zamanda farklı amaçlar için de değerlendirebilirsiniz.
Yatak odanızdaki depolama ihtiyacınız için dekoratif kutular çok uygun. Kullanmadığınız yastık ve örtülerinizi saklayabilirsiniz.
Hem şık bir puf, hem de sandık. Çok işlevli mobilyalar her zaman hayat kurtarabilir. Yatak odanızda nevresim takımlarınızı ya da battaniyelerinizi saklamak için iyi fikir.
Uykudan önce kitap okuyorsanız kullanışlı bir kitaplığa ihtiyacınız olabilir.Öneri
Yatak odasındaki dağınıklık için size önerimiz öncelikle kullanmadığınız eşyalarınızı atmanız ya da yardım kurumlarına bağışlamanız. Böylece dolap içinde kullanılacak alanı genişletmiş olursunuz.

Ayrıca dolap içini belli bir düzende bölerseniz organize olmanız kolaylaşır. Kutular, kemer ve kravat bölücüler, ayakkabı askıları ve hareketli raf sistemleri hepsi kullanışlı çözümler sunuyor. Sezon değişikliklerinde nevresim takımları, yorganlar ya da kazaklar için vakumlu torbalar kullanarak alandan da tasarruf etmiş olursunuz.
Dolabınızda giysi depolamak için ekstra bir yer yoksa, yazlık veya kışlık hurçlarda saklayabilirsiniz.
Yatağınızın altını da depolama için kullanabilirsiniz.
Aksesuarlarınız için farklı boylarda dekoratif kutular kullanabilirsiniz.
Çekmece içlerini doğru kullanmak için çekmece içi bölücülerinden faydalanabilirsiniz.
Çocuklarınızın odası en dağınık yer olsa da renkli plastik sepetler, kapı arkası askılık sistemleri ya da duvara sabitlenen organizerler sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz.Kaynak: Evim Dergisi
 
Cevap: her kadının bilmesi gereken depolama fikirleri ve önerileri

çok güzel fikirler gerçektende emegine saglık canım teşekkürler.
 
Geri
Üst