Her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır
.

NewYork´ta, Brooklyn Köprüsü üzerinde dilenen kör bir dilenci birgün, bir şairin dikkatini çeker.Dilencinin boynunda asılı bir tabela vardır. Şair, dilenciye günlük kazancının ne kadar olduğunu sorar.Dilencide sekiz - on dolar kadar olduğunu söyler. Bunun üzerine şair, dilencinin boynuna asılı tabelayı ters çevirerek bir şeyler yazar;

´Şimdi buraya senin kazancını arttıracak bir şeyler karaladım. Bir hafta sonra yanına geldiğimde bana sonucu söylersin´ der ve oradan ayrılır.

Şair, bir hafta sonra dilencinin yanına uğrayıp kendini tanıtınca dilenci;

´Bayım size ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir haftada kazancım ikiye katlandı. Çok merak ediyorum tabelaya neler yazdınız?´

Bunu üzerine şair gülümser ve:

"Tabelada - Doğuştan körüm, yardım edin" yazıyordu. Bense "Bahar gelecek, ama ben yine göremeyeceğim" diye yazdım´ der.

Önemli olan, anlatılmak istenen şeyi en iyi şekilde anlatmak olduğuna göre; her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır.Yeter ki onu bulmaya, uygulamaya ve ufkumuzu bu doğrultuda genişletmeye uğraşalım...

"Beni neden anlamıyor" diye düşünenler için eklemek istediğim ve bir doktor arkadaşımın muayenehanesinde gördüğüm yazıyı da size mutlaka yazmalıyım bu hikayenin sonunda .

Birbirimizi neden yanlış anladığımız konusunda küçük bir ışık bile oluşturursa sizde ne mutlu bana.

Düşündüğünüz,

Söylemek istediğiniz,

Söylediğinizi sandığınız,

Söylediğiniz,..

Duyduğu,

Anlamak istediği,

Anladığını sandığI,

Anladığı,

...arasında farklar vardır.

Dolayısıyla,insanların birbirini yanlış anlaması için en Az 9 ihtimal vardır..

Cevap: Her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır

iste ben.....bi turlu anlatamamisimdir kendimi....ama dusunuyorumda sectigim kelimeler degil ,sectigim yanlis insanlar bu duruma neden.....zaten dogru insan olsaydi anlatamama gibide bi derdim olmazdi dime......

ama artik kimse umurumda degil yanlizca babacim iyi olsun yeter,bi gun gercekten guzel haberlerini aliyim yeter.....

cok guzel bi yaziydi emegine saglik....

Çok güzel bir yazı paylaşımın için teşekkür ederim arkadaşım ememğine sağlık. Zaten ne geliyorsa başımıza kendimizi ifade edemememizden gelmiyor mu bence toplumumuzun en büyük sorunu bu.

bazen ufacıcık bir mimik dahi farklı anlamlara yol açıyor...zuzu'cum hep güzel bilgiler paylaşıyorsun teşekkür ederim canım...

bazen ufacıcık bir mimik dahi farklı anlamlara yol açıyor...zuzu'cum hep güzel bilgiler paylaşıyorsun teşekkür ederim canım...

canım teşekkürler bir parça faydalı oluyosam beğeniliyosa konularım ne mutlu bana teşekkürler bitanem

yine harikasın paylaştıklaırnla..yüreğine emeğine sağlık..ablam benimmm

evet canım çok haklısın herşeyi iyi düşünüp mantıklı hareket etmek lazım dimi
saol canım güzel bir paylaşımdı emeğine sağlık

Geri