1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Her yerde kristal...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  Güneşin yedi rengini yansıtan kristal, her daim evlerin vazgeçilmez aksesuvarı oldu. Ancak gelişen teknoloji ve tasarım dünyasıyla kristalin kullanım alanı da değişti; çeşitlendi.
  Artık onlar sadece vitrinlerde ya da özel sofralarda değil hayatın ortasında yer alıyor. Sektörde kısa zamanda adından söz ettiren Hera Kristal, geniş ürün yelpazesiyle farklı kesimlerin beklentilerine cevap veriyor.

  Kristal avizeleri hatırlarsınız. Salonun tam ortasında, en ihtişamlı haliyle dururdu. Gündüz saatlerinde üzerine vuran güneş, evin duvarlarında gökkuşaklarım oynaştırır; gece yakılan lambaların etkisiyle, avizeler evin merkezi olurdu.

  Tüm güzelliğinin yanında en zorlusu da kristal taşları tek tek temizlemekti. Kristal kullanması riskli, zor ama bir o kadar da albenili bir ürün.

  Son yıllarda, salonlarımızda kristal avizeler azalsa da, kristaller başka biçimlerde çıkıyor karşımıza. Minik biblolar, şık ve dekoratif eşyalar biçiminde örneğin. Ağır kristal kül tablalarının yerine, masaları, büfeleri minik kristal aksesuarlar süslüyor.

  1981 yılından beri avize taşı imal eden ve kristal konusunda sektörün önemli firmalarından biri olan Asel Dış Ticaret, piyasada yaşanan değişimin de etkisiyle, küçük aksesuarlar üreterek, Hera Kristal markasını geliştirdi.

  [​IMG]


  El yapımı kristal objeleriyle dikkat çeken Hera, biblo, mumluk, fotoğraf çerçevesi gibi ev dekorasyonuna yönelik ürünlerin yanısıra hediyelik eşya ve promosyon ürünleri de üretiyor.

  Koleksiyonda önemli bir yer ayırdığı nikâh şekerleri ise başlı başına bir kulvar oluşturuyor. Hera Satış Yöneticisi İllker Cantürk kristal nikâh şekeri üretimini ilk gerçekleştiren firma olduklarının altını çiziyor.

  Nikah şekerleri grubu, ayrı bir departman tarafından pazarlıyor. Düğün, davet ve organizasyon şirketlerinin pek çoğuyla iş birliği içinde olan Hera Kristal, davetlerde kullanılmak üzere peçetelik, bıçak altlıkları ve kristal şamdanları da temin ediyor. Kristal objelerin tasarımlarına da önem veren firma, tasarımları bünyesinde gerçekleştiriyor.

   
Her yerde kristal... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kristaller

  Kristaller

  kristallerin gücü Alternatif tedavi yöntemlerine duyulan ilgi, her geçen gün artıyor. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi şifa bulmak için doğadan bir umut ışığı bekliyor. Bunlardan biri de değerli taşlarla yapılan tedavi'dir. Birçok eski kültürde kristaller ve değerli taşların güçleriyle ilgili bilgilere rastlayabiliriz. İnsanlık tarihi kadar eski olan bu tedavi metodu bugün yeniden...
 2. Kristal

  Kristal

  Kristal Kristalleriniz daima sıvı bulaşık deterjanıyla yıkayın. Yıkama sırasında kristallerin çizilmemesi için elinizdeki yüzükleri de çıkarın. Ağız kısımları bardakların en ince ve en hassas kısımları olduğu için bardakları ters çevirmeyin. Kristallerinizi dolaba yerleştirirken parçaların arasında mesafe bırakın. Çünkü kristaller yüksek sıcaklıkta genleşip diğer parçalara değerek kırılabilir.
 3. her yer kalp

  her yer kalp

  bakalım beyenicekmisiniz yorumlarınızı bekliyorum
 4. Dantel grüntüsü her yerde

  Dantel grüntüsü her yerde

  Dantel dekorasyon örnekleri Dantel görüntülü objeler Dantel modası kalmadığı için çeyizimdeki uç dantel örneklerini evime almadım. Hiç bir dantel örtüyü almadım daha doğrusu. Ama bu dantel o kadar yayılmış ki dantel görüntülü dekorasyon moda oldu.
 5. Her doğru her yerde söylenirmi?

  Her doğru her yerde söylenirmi?

  Yalancılık ne kadar kötüyse, doğruluk da o kadar iyi, güzel ve faziletlidir. Peygamber efendimize olgunluğun alameti sorulduğunda (Doğru konuşmak ve doğrulukla iş yapmaktır) buyurdu. (İmam-ı Gazali) Sadakat [doğruluk] hakkında İslam âlimleri buyuruyorlar ki: (En güzel amel doğruluk, en çirkini de yalancılıktır.) (Dünyada doğru insan görmedim diyen; eğer kendisi doğru olsaydı, doğru olanları...

Sayfayı Paylaş