Herkes Evine - Ziynet Sali

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Herkes Evine - Ziynet Sali
Herkes Evine - Ziynet Sali
DMC - 2008Ziynet Sali 2 Cd’li albümü ile sevenleriyle buluşuyor...

Türkiye için Türkçe, Yunanistan için Yunanca albüm...

Tarzı, duruşu ve yaptığı müzik çalışmaları ile hem Türk hem de Yunan halkının gönlünde taht kuran Ziynet Sali, bir yıldır üzerinde çalıştığı yeni albümünü iki ayrı CD olarak dinleyici ile buluşturuyor.

Yunanlılar tarafından da çok sevilen ve verdiği son Yunanistan konserinde binlerce kişi tarafından izlenen sanatçı, konserin ardından aldığı davetler üzerine Yunanistan’a sık sık giderek Atina'da yaptığı görüşmelerle, bir ilke imzasını attı.

Çalışmaları tamamlanan albümle ilk kez bir Türk sanatçısı, Türk eserleri ve soundu ile Yunancaya çevrilmiş şarkıları seslendirmiş ve Yunanistan pazarına sunmuş olacak...

Türkçe albümün çıkış şarkısı olan “Herkes Evine” sanatçının İngilizce, Türkçe ve Yunanca seslendirdiği Flamenko ezgiler içeren bir eser. Söz ve bestesi Sinan Akçil’e, Yunanca sözleri ünlü Yunanlı söz yazarı Sofi Pappa’ya, İngilizce sözleri ise Eldina Papanastasiou'ya ait.

Hem Türkiye hem de Yunanistan’da çok ses getirecek olan Sali’nin dördüncü albümünde Sezen Aksu'nun “Beş Çayı” isimli yepyeni bir şarkısı, Sinan Akçil'e ait 5 şarkı, Ersay Üner'e ait 1 şarkı, Dimitris Lappas & Burcu Tatlıses'in 1 şarkısı ve Yunanistan’ın ünlü bestecilerinden Sofi Papa & Eldina Papanastasiou'nun 1 şarkısı ile yıllar evvel Sezen Aksu'nun yorumladığı ve 30 yılı aşkın süredir ilk defa Ziynet Sali'nin yeniden seslendirdiği ve futbol sahalarının sloganı olmuş olan bir Şanar Yurdatapan şarkısı yer alıyor...

CD1
1. Herkes Evine
2. Beş Çayı
3. Bu Gidişle
4. Hava Hoş
5. Hop Hop
6. Estirme Rüzgarı
7. Olmaz Olsun
8. Kıymetini Bil
9. Ahir Zaman
10. Gelin

CD2
1. Ke Sagapo
2. Horepse Mazı Mou
3. Enas Kafes
4. Den İme Go
5. Mı Horsısume
6. My Herat Paunds
7. Ke Sagapo (Piyano Vers.)
 
Üst