Hero baby sütlü ballı irmikli mama 6 aylık bebeğe verilir mi?

• Konbuyu başlatan ekgıdabebişi
  • Başlangıç tarihi
E

ekgıdabebişi

Forum Okuru
Hero baby sütlü ballı irmikli mama 6 aylık bebeğe verilir mi?

Hero baby sütlü ballı irmikli yapılışı melek kadınlar kulubü hero baby sütlü ballı forum'da.​

Arkadaşlar bebeğim 6 aylık oldu ek gıdaya geçtik yavaş yavaş bu kutu mamalar var alıp kullananlar var mı onlardan neler kullandınız siz hangisini önerirsiniz? Hero baby çok kullananlar var nasıl bir mama sizce arkadaşlar. Özellikle hero baby sütlü ballı irmikli nasıl? Bebeğim de sever mi acaba ben de alsam versem ne zaman vermem lazım bunu acaba? Sütüm de az geldiği için böyle doyurucu mamalar arıyorum sizin de önerebilecekleriniz varsa sevinirim.

Merhaba
Ek gıdaya geçmişsiniz doktorunuz neyi öneriyorsa onu kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu mamalar iyi hoş da sizin bebeğiniz 6 aylık kutu üzerinde 5 aylık üzeri bebekler için diyor bu da tamam ama hero baby sütlü ballı irmikli içinde bal var ve aslında bal 1 yaştan önce bebeklere verilmemesi gerekiyor. Bebeğinizde alerji durumu yapabilir bunun için mutlaka doktorunuza sorun. Ayrıca ek gıdaya geçtiniz ise 3 gün tek sebze denemesi yapın. Öncelikle havuç patates kabak ile başlayın. Hepsini 3 er gün deneyin. Meyveler verebilirsiniz. İrmik pirinç unu ile siz daha güzel mamalar yapabilirsiniz evde içine muz elma filan ekleyebilir bebeğiniz için misler gibi mama yaparsınız. Kesinlikle 1 yaş öncesi inek sütü de vermiyoruz sakın unutmayın. Yani bal da aynı şekilde alerjiye sebep olabilir 1 yaş öncesi verilmemesi yönünde uzmanların fikri ve bu mamada var. Uygun mamayı önerirse doktorunuz eğer bu mamalar genellikle devam sütü alıyorsa o süt ile ya da önceden kaynamış ılımış su ile hazırlayabilirsiniz. Bu yeterlidir hazırlamak için.

Dilerseniz sizin için uygun bir yazı paylaşacağım linkte. ''Bebeğime uygun hazır mamayı nasıl seçerim'' mutlaka bir bakın derim. Bebeğinize uygun mamayı tercih ederken rehber olabilir.

Geri