1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Herşey Dahil (All Inclusive) Ne Demektir?

  Konu, 'Haydi Tatile' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  herşey dahil, all inclusive, ne demektir, açılımı, neleri kapsar, anlamı, ile ilgili bilgiler burada melekler


  [​IMG]  Tatil araştırmaları yaparken sıklıkla rastladığımız kelimelerden biri de ''Herşey Dahil (All Inclusive) '' dir melekler.Kelimeden az çok anlamı belli oluyor diyebilirsiniz ama yine de şu yazdıklarımızı bir okuyun siz...

  Ülkemizdeki “her şey dahil sistemi"nde müşteri içecekler dahil –bir çoğunda alkolsüz içecek ve yerli alkollü içecekler dahil- tam pansiyon konaklama yapmaktadır.

  Bu sistemde belirli saatler arasında ve tesisin belirli yerlerinde yapılan ikramlar için müşteriden ayrıca bir ücret talep edilmemektedir.

  Sözleşmenizde veya broşürde her şey dahilin şartları yazılmaktadır. Yazılmamışsa, sözleşmeye yazdırın.

  Sözleşmenizi veya broşürünüzü inceleyin. Örneğin, bu sistemde oda servis, ütü, kuru temizleme v.s. gibi hizmetler için ayrıca ücret ödemeniz gerekir. Yine belirtilen saatler veya belirtilen yerler dışında aldığınız hizmetler ücrete tabidir.

  Burada bir hususun da altına çizmek isteriz. 1990'ların başında Karayip lerdeki dev tatil köyleri ve otellerde uygulanmaya başlanan "herşey dahil sistemi"nde müşteri, yatak, ulaşım, yemek, eğlence, bölgesel gezi ve diğer tüm tatil amaçlı etkinlik ile ilgili hizmeti tek bir fiyat üzerinden satın almaktaydı.

  Turizmde rekabetin sınırları küresel düzeyde de genişleyince Türkiye bu sistemi Akdeniz çanağında uygulayan ilk ülkelerden biri oldu.

  'Her Şey dahil' sisteminin küçük tesislerde uygulanmaya başlamasıyla, maliyet nedeniyle kalitesi düşmüştür.

  Eğer hem hesaplı olsun hem de her şey dahil olsun diyorsanız ,konaklayacağınız otel de yıldızsız ya da 4 yıldızdan daha düşük sınıfta ise, hayal ettiğiniz her şey dahil sistemini bulamayacağınızı söyleyebiliriz.

  İlle de her şey dahil olsun diyorsanız konaklayacağınız otelin tatil köyü veya en az 4 yıldızlı bir otel olması gerekir.


  Tam Pansiyon Nedir?


  Apart Nedir?   
Herşey Dahil (All Inclusive) Ne Demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ne demek???

  ne demek???

  about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
 2. Referans Nedir Ne demektir

  Referans Nedir Ne demektir

  referans tam olarak nedir ve ne demektir meleklerim bana bu konuda bilgi verin lütfen. Teşekkürler iyi ramazanlar olsun.
 3. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

  Bonzai Nedir, Ne Demektir?

  bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...
 4. İşte Benim Stilim All Star Ne Zaman Başlıyor ?

  İşte Benim Stilim All Star Ne Zaman Başlıyor ?

  işte benim stilim all star ,işte benim stilim all star ne zaman başlayacak,işte benim stilim 4. sezon yarışmacıları kimler, Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu bugün köşesinden reyting rekoru kıran İşte Benim Stilim adlı yarşımayla ilgili bomba bir ipucu verdi. Program sezon finali yapacak ama dönüşte farklı bir konseptle gelecek. İşte o yazı: Survivor All Star”ın reyting başarısı “İşte Benim...

Sayfayı Paylaş