herseye son vermekistiyorum.....

canelif

Aktif Üye
Üye
herseye son vermekistiyorum.....
kötüyüm,hemde cok....bu sabah ölmek icin cok dua ettim,dayanamiyorum.her ise yalniz kosmaktan,anlayisli görünen esten,cocuklar hersey...korkuyorum,kötü birsey yapcam diye....bi akil verin...almanyadayim,tek arkadasim 3 ysindaki kizim...kendime ve cocuklarima zarar vermekten cok korkuyorum.....

Bence bır uzmana görünmelisiniz. Bazı zamanlar hepimide bu tarz inişli çıkışlı zamanlar olabilir. önemli olan kabullenip dermanını bulmaktır.

düsünmedim deyil ama sorun suki cocuklarimi alirlar diye korkuyorum...almanyadayim burda hersey türkiyeye göre farkli...

Anlıyorum peki sorununuz nedir ilgisizlik mi yoksa daha kötü durumlar mı var ? Belki başka gözle bakabiliriz duruma.

Bisaniye ya hemen kendine birşey yapma. Öncelikle sizin yazdıklarınıza karşılık akıl babında dostça yada mantık çerçevesinde birşeyler yazmak istiyorum ama tam olarak sıkıntı nedir. Tam olarak neden korkuyor sunuz ? Neden kendinize birşey yapmak istiyorsunuz ? Ağzınızdaki baklayı çıkartın lütfen. Asıl mesele nedir ?

Her insanın sabrının ve gücünün dayanamadığı noktalar olmuştur ama önemli olan öleyimde kurtulayım değil asıl maharet kalıp zorluklarla başa çıkıq savaşmaktır. Herkesin olaylara karşı irade gücü aynı olmayabilir ama bana göre sen dünyanın en güçlü kadınlarından birisin çünkü annesin. Dayanamadığın noktaya geldiğinde lütfen yavruna sarıl onun o pozitif elektriğini kendi vücuduna çek. En büyük gücünü kızından alacaksın... Hayat her zaman herkese adil davranmıyor kabul ama asla pes etme yavrunun geleceğini düşün...Ne mutlu ki sana en azından şu dünyada tutunacak en büyük dalın bir yavrun var. Allah yar ve yardımcın olsun inşallah konu her ne ise güçlü ve dimdik ayakta sorunun üstesinden gelirsin. Biz burdayız ve her zaman yanındayız bunu unutma...Sıkıntılarını bizimle paylaşabilirsin.

Bak sana çok klasik bir cevap yazayım canelif ; ölmek , ölmeyi istemek hiçbir şeyin çaresi değildir .

Toparlan bakalım , bir silkelen .
Ha bunu kendin için yapacak gücü kendinde bulamayabilirsin ama kızın için değmez mi ???

Bak bende 3 yaşında bir çocuk annesiyim . Bırak ölmeyi , grip olsam bile bir an önce nasıl ayaklanırım derdine düşüyorum , oğlum için.

Dertler mi ? Anlayışsız insanlar mı ? Başedilemeyecek gibi gözüken büyük sorunlar mı ?

Üç aşağı beş yukarı kimin hayatında yok sence ?

Eğer herşeyin üzerine geldiğini hissediyorsan , bir adım geri çekil . Uzaktan bak yaşadıklarına . İçindeyken seni boğan şeyler aslında senin savaşabileceğin kadar kolay sorunlar . Yeter ki sen savaşmayı iste .
Savaşmayı da sen ve kızın bu yaşadıklarınızdan daha iyisini hakkediyor diye iste.

rabbine dua et allahım sıkıntılarını gideriir inşallah ölüm son çaremi sanıyorsun....öteki dünyan bundan farklı olsun istiyorsan rabbine yakınlaş dua et....bir insanın bedenen ihtiyaçları vardır yemek içmek uyumak gibi bunları aksatıyormuyuz hayrrrr......peki bedenin ihtiyaçlarını karşılayamazsak mesela 5 gün yemek yemeyelim ölürüz değilmi......peki ruhun ihtiyacını neden karşılamıyoruzzz...neden ruhumuzu öldürüyoruzzz...ruhun besin kaynağıda duadır.dua ruhu besler diriltir...sıkıntıları def eder çare işte odur.ölmek değil inan bana.hadi kendine bişey yaptın diyelim allah korusun sonra...sonra neolacak düşündünmü???Allahın verdiği can biize emanet öteeki dünyayıda düşünmeliyiz ki,asıl sonsuz olan öteki dünyadır.....sabret ....

bu hayatta hiç birşey senin ve ailenin hayatından önemli değil.herkes bişeler yaşıyor her kötü olayda ölmeliyiz diye düşünmek bencillik olur cnm heleki evladın varsa..bak ben evlat için neler yapıyorum allahım hayırlısını versin tabide ya o kızında olmasaydıı..şükür etmeklazım hayatımm

canim dua et, icinden gelmiyorsa dua etmek cünkü bazen insan öyle kötü durumda oluyorki icinden hic birsey gelmiyor...
O zaman sürekli bu zikri oku "buda gecer Ya Hu" de..., besmele cek uzun uzun dua edemiyorsan.. ama en güzel huzur verici ilac ise Yasin suresini seslice okumak... Onu okuduktan sonra inan kendini huzurlu hissedeceksin. Sunu unutmaki Allah kimseye cekemeyecegi yükü yüklemez... Rabbim bizi sabredenlerden eylesin ve bize su yalan dünyada cenneti kazanmayi nasip etsin.
Derdin ne bilmiyorum ama dert dedigin zaten her dönen baska birsey oluyor, bir müminin dertsiz ani pek olmazmis o yüzden dert her ne olursa olsun biz sabredip sükür etmeyi bilelim... sen her konuda Allaha sigin, o en güzel dosttur, en güzel dermandir....
Allah c.c. yardimcin olsun canim, dualarimiz seninle....

Geri