1. Julieт

  Julieт Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2009
  Mesajlar:
  561
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennemin dibi

  Herşeyi olan hiçbirşeysiz kadınlar

  Konu, 'Kadınca' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

  Ne kadar sorunlu bir toplum haline geldik, mutsuzluğa bahane bulmak mutluluğa bulmaktan daha kolay oldu. Sizce de garip değil mi?
  [​IMG]

  Her Şeyi Olan Hiçbir Şeysiz Kadınlar!  Kadınların beklentisi çok yüksektir, bu da doğaldır çünkü hayata çok değişik pencerelerden bakabilme yeteneğine sahibiz. Peki, bu yeteneğin farkında mıyız? Kendi hayatına başka açılardan bakamayan biri, yaşamın genelini nasıl farklı değerlendirebilir?
  İnsan sahip olduklarının biraz kıymetini bilmeli, elindekilerin gerçekten ayrımına varmalı! Afrika’da açlar var diyerek konuya girebilirim ancak çok klişe olacaktır. Bunun yerine, şu anda, tam da bu yazıyı okurken, sizin sahip olduğunuz şeylerin yarısına bile hasret kalan insanlar olduğunun farkına varmanız gerektiğini hatırlatıyorum.
  Herkes kendi avucundakilere bakıp, özenilecek hiçbir şeyi olmadığını düşünebilir. İnsan egosu, hep daha fazlasında gözü vardır ama bu hırs ve körlük, bizi ancak mutsuzluğa taşır. Zaten mutlu olmak isteyen kim, değil mi?
  Bir hastalık gibi, etrafımızı saran ve vücudumuza yayılan virüsün adı, mutsuzluk! Nasıl seviyoruz bu durumu? Para yok, aşk yok, sosyal çevre yok, her şey yok diye sayılıyor. Peki, ne var? Var olanın listesini yapın desem, çoğundan iki madde zor çıkıyor.
  Bir ilişki içine girdiğimizde mutsuzuz çünkü pek çok sorun var. İyi de kardeşim, ilişkin yokken de mutsuzdun, bunu nasıl çözeceğiz? İstediğin ilişki aslında istediğin ilişki değil. O zaman niye devam ettiriyorsun? Biraz daha mutsuz olmak için!
  Para yok! Olduğu zamanlarda neler yaptın? Mutsuzluklarını alış veriş yaparak geçirmeye çalışmadın mı? Aç dolabını bak bakalım, kaç çift gereksiz ayakkabın, giymediğin elbisen, sadece ucuz diye alınmış ama kullanılmayan ıvır zıvırın var? Eline geçen üç kuruş parayı harcadın, yetmedi kredi kartlarını ödenemez hale getirdin, bütün bunları mutlu olmak için yaptın, değil mi? Oldun mu?
  Yalnızken mutsuzdun, kendine öyle ya da böyle bir sevgili buldun. Şimdi o ilişki içinde daha çok sıkıntı yaşıyorsun. Yalnızdın, bunu gidermek için birkaç arkadaş edindin, şimdi onların saçma sorunları içinde boğuluyorsun. Sen kendine ne yapıyorsun?
  Bazı insanların her şeyi vardır, yeterince, çok değil ama vardır. Bazılarının çok az şeyi vardır, bazılarının ise, çok fazla, yine de herkes bir şekilde mutsuzdur. Elbette yaşam dediğimiz her gün kendini geliştirmek ve ilerlemek üzerine kuruludur ancak sahip olduklarının farkına varmazsan, ilerde sahip oldukların da aynı şimdikiler gibi değersizleşecektir.
  Bazı kadınların her şeyi vardır ama farkında olamadıkları için, hiçbir şeysizdirler. Siz onlardan olmayın! Dönüp hayatınıza bakın, neler için şükretmeniz gerektiğini düşünün ve bulun! Kendi boşluğunuzu yaratıp, içinde kaybolmayın. Zenginlik, elindekilere sahip çıkabilmektir ve buna aşk dahildir….
   
Herşeyi olan hiçbirşeysiz kadınlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. elma olan bütün kadınlara sevgilerle :))

  elma olan bütün kadınlara sevgilerle :))

  ELMA VE ŞARAP Kadınlar ağaçtaki elma gibidir.En iyileri en üst dallarda bulunur.Erkeklerin coğu düşüp incinmekten korktukları için üst dallara uzanmak istemezler.Onun yerine yere düşmüş çürükleri toplarlar çünkü onları elde etmek daha kolaydır.Yukarıdaki elmalar ise kendilerinde ararlar suçu ve sorarlar kendilerine 'Nerede hata yapıyorum'diye.Aslında gerçekten hatasız ve muhteşemlerdir.Sadece...
 2. Kadınları Adetliyken Yapmaları Yasak Olan İbadetler :

  Kadınları Adetliyken Yapmaları Yasak Olan İbadetler :

  adetliyken abdest alınır mı adetliyken kıl alınır mı neler yapılmaz banyo yapılır oruçluyken banyo yapılırmı Gusül (Boy Abdesti) : Âdetlinin âdet kanı, lohusanın da lohusalık kanı kesildiğinde gusül abdesti alarak temizlenmeleri gerekmektedir. Eğer imkanı varsa su ile gusleder yoksa teyemmüm ederek temizlenir. Hz. Peygamber (sav), Fâtıma binti Ebû Hubeyş’e şöyle demiştir : “Hayızlı olduğun...
 3. Her Şeyi Olan Hiçbir Şeysiz Kadınlar!

  Her Şeyi Olan Hiçbir Şeysiz Kadınlar!

  Ne güzel ve ne kadar anlamlı bir başlık değil mi.Bir kadın düşünün herşeyi var herşeye sahip ancak yine de hiç bir şeyi yokmuş gibi yaşıyor.Herşeye sahip olduğunu sanan kadınlar aslında hiç birşeye sahip değilsiniz.... Her Şeyi Olan Hiçbir Şeysiz Kadınlar! Ne kadar sorunlu bir toplum haline geldik, mutsuzluğa bahane bulmak mutluluğa bulmaktan daha kolay oldu. Sizce de garip değil mi?...
 4. kadınlar plajı olan oteller

  kadınlar plajı olan oteller

  Arkadaşalar tesettürlü bayanaların rahatlıkla girebileceği yerler biliyor musunuz?

Sayfayı Paylaş