Hint mutfağı / Köri Soslu Börülceli Tavuk

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Hint mutfağı / Köri Soslu Börülceli Tavuk
köri soslu tavuk nasıl yapılır köri soslu tavuk hazır sosu hazır tarifi Malzemeler: 500 gr Börülce veya kilçiksiz taze fasulye
500 gr haslanmis tavuk eti

1 su bardagi yogurt 3 yemek kasigi mayonez
Tuz
3 çorba kasigi köri
1 çorba kasigi hardal

Yapilisi:

Börülceleri veya fasulye kullaniyorsaniz fasulyeleri biçakla 4'e bölerek çok fazla öldürmeden haslayin. Bu malzeme yesil ve hafif diri, ama pismis olmalidir. Bu malzemeyi süzüp sogumaya birakin.
Pismis tavuk etini börülce veya fasulyelerin boyunda uzunlamasina ve yassi olarak kesin. Bir kasede, yogurdu, mayonezi, hardali ve 3 çorba kasigi köriyi ve tuzu çirparak karistirin.
Sonra bu karisimin içine börülceleri ve dilimlenmis tavuk etini ekleyip tamamen birbirine bulanacak sekide ilave edin ve yine iyice karistirin.
*Servis tabagina alarak sogumus halde servis yapiniz.

A

ayla pek

Forum Okuru
merhaba gayet güzel bir paylaşım olmuş, bende evde kendim tarifi yapmak istedim ama markette bulamayınca geçenlerde sipariş verdiğim yerden aldım tüm malzemeleri topluca gönderiyorlar, deneyebilirsin ;)

Moderatörün son düzenlenenleri:
  Hint mutfağı / Tarka Dhal (Mercimekli Sos ) hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Hint mutfağı / Tamatar Panir Malai (Kremali Peynirli Domates) Hint mutfağı / Tamatar Panir Malai (Kremali Peynirli Domates)
ghi nedir Bayağı fonksiyonlu bir yemek tarifi veriyorum size kızlar.Kökeni Hint mutfağı zengin bir mutfağa sahip olan Hindistandan buyrun size Tamatar Panir Malai...
Uzakdoğu Mutfağı 0
Hint mutfağı / Puri Hint mutfağı / Puri
Değişik ülkelerin yemeklerini ve kültürlerini seviyorsanız Hindistandan sizler için yine çok farklı ve lezzetli bir tarif daha.Yemeğimizin adı puri:D Malzemeler...
Uzakdoğu Mutfağı 0
Hint mutfağı / Namki Lassi (Icecek) Hint mutfağı / Namki Lassi (Icecek)
lassi lassi tarifi hint içecekleri Tarif aslında çok basit bir içecek tarifi vede değişik tatlardan hoşlanıyorsanız tam size göre..Ben de bunu en kısa zamanda denemeye karar verdim bayağı ilgimi çekti...
Uzakdoğu Mutfağı 0
Hint mutfağı / Malpuri (Yogurtlu Meyve Kizartmasi) Hint mutfağı / Malpuri (Yogurtlu Meyve Kizartmasi)
meyve kızartması Malzemeler: 250 gr. bugday unu 100gr pudra sekeri 50 gr. toz seker 3/4 lt. yogurt 200gr. sut 200 gr cilek veya baska kirmizi meyve 1/2tatli kasigi kabartma tozu kizartmak icin ghi Yapilisi: Un,pudra seker,kabartma tozu...
Uzakdoğu Mutfağı 0
Hint mutfağı / Tarka Dhal (Mercimekli Sos ) Hint mutfağı / Tarka Dhal (Mercimekli Sos )
hint sosları mercimek sosu Malzemeler: - 115 gr. Kırmızı mercimek - 50 gr. Sarı mercimek - 2,5 su bardağı su - 1 tatlı kaşığı toz zencefil - 4 diş sarımsak - 4 çay kaşığı zerdaçal - 2 adet sivri biber - 1 tatlı kaşığı tuz Sosu İçin - 2 yemek...
Uzakdoğu Mutfağı 0