Hiperaktif Çocuklarla Nasıl Baş Edilir?

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Hiperaktif Çocuklarla Nasıl Baş Edilir?
hiperaktif çocuklar, hiperaktif çocuklarla başetmenin yolları, yaramaz çocuklarla nasıl baş edilir
Günümüz de çocuk sahibi olanların en büyük şikayetlerinden biri çocuklarının çok yaramaz ve fazla hareketli olması... Hiperaktif denilen fazla hareketli çocuklarla baş etmeniz için gereken işinize yarayacak bilgileri konunun uzmanları tarafından sizler için paylaşıyoruz.
cocuk-hiperaktivite.jpg

Hareketli bir çocukla başetmenin yolları oldukça zordur bu konuyla ilgili uzmanların Anne ve Babalara önerileri var bu önerileriden bazılarını yazımızda bulabilir bu konuyla ilgili kendiniz eve çocuğuunuza yardımcı olabilirsiniz.

Yerinde duramayan hareketli bir çocuğu yanınızda tutmak onunla alışverişe gitmek onunşa baş edememek nedeniyle strese girmeniz ehiç gerek yok inanın.Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız yapmanız gereken şey planlı çalışmanız olackatır.Çocuklarınız asınır getirin düşünmeyin böyle çocuklara sınır koyulmaz elbette koyulu ona herşeyi yapabilme özgürlüğünü vermeyin bazı şeyleri yapamayacağını bilmesi öğrenmeis gerekmektedir.Özellikle koymanız gereken kuralların başınd ayemek saatleir,uyku saatleri ve oyun saatleri gibi başlıca kuralları koymak ve çocuğunuzun bu kurallara uymasını sağlamanız olacaktır.Peki bunu nasıl yapacağız diye soruyorsanız işte cevabı.

Kararlı olun ve çocuğunuza hayır demesini öğrenin verdiğiniz kararları küçümsemeyin net bir şekilde çok sert olmadan net bir ses tonu kullanarak bunu çocuğunuza söyleyin.
Beden dilinizi kullanmayı öğrenin ilk denemelerde elbette zorlanabilirsiniz fakat sonunda bunu çocuğunuza öreteceğinizden emin olun.

Ayrıca çocuğunuza başka ilgi alanları bulun özellikle çocuklar yeni öğrenecekleri şeyler sayesinde sakinleşeceklerdir.Özellikle müzik aletleri çalmalarını sağlayabilirsiniz dikkatini bir konuda toplamasını sağlayabilirsiniz.Çocuğunuzla yürüyüşler yapmayı deneyin ona küçük sporlar yaotırmayı deneyin sesinizi ayarlamayı öğrenin yüksek sesle sert bir şekilde konuşmayın çocuğunuzun tepkiside sizin verdiğiniz tepki gibi olacaktır..Son olarak çocuğunuzla konuşmayı deneyin bir konu bulun ve bu konu üzerinde konuşun çocuğunuzun konuyla ilgili düşüncelerini anlatmasına olanak tanıyın.
 
Üst