Hızlı Kolay Doğal Makyaj

pinar okul

Üye
Üye
Hızlı Kolay Doğal Makyaj
mmmmm.png

Biz hanımlar, ayna karşısında kalmaya bayılırız. Bakımına düşkün olan her kadın, şüphesiz ki güzel ve çekici görünümünü korumak için kendine özen göstermeyi ihmal etmez. Makyaj yapmak, sayısız bayan için adeta bir tutkudur. Birçok arkadaşım, makyaj yapmayınca kendini eksik hissettiğini söylüyor. Çalışan bayanlar için makyaj yapmanın önemi daha da büyüktür çünkü çalışan her kadın, iş yerinde güzel ve bakımlı görünmeyi tercih eder. Çalışan bazı hanımlar, daha rahat ve daha uzun süre makyaj yapabilmek için sabah uykusundan ödün vermek zorunda kalıyorlar. Ayna karşısında daha uzun zaman geçirmek için uykulardan olmaya gerek yok aslında. Birkaç pratik uygulamayla ve sihirli dokunuşla, hızlı, kolay ve doğal makyaj yapabilirsiniz.

kdmd.jpg

Fondöten, bana göre makyajın en önemli püf noktalarının başında gelmektedir. Kalitesiz fondötenler, cilt üzerinde topaklanma ya da çatlak görünüm oluşturarak, çok bakımsız görünmeye zemin hazırlayan basit ürünlerdir ve mümkün olduğunca bu ürünlerden uzak durulması tercih edilmelidir. Ben, yıllardır Flormar marka fontöden kullanıyorum ve çok memnunum. Evet, kolay ve hızlı makyaj demiştik; Cildinize Fondöten uygulamadan önce, tüm yüzünüze nemlendirici sürmenizi öneriyorum. Cildinizin pürüzsüzleşmesi ve fondötenin daha kalıcı olarak yüzünüzde kalması için nemlendirici sürmek mantıklı bir uygulamadır. Gözaltı morlukları için kapatıcı kullanan arkadaşlarıma, el ile değil fırçayla kapatıcı uygulamayı öneriyorum. Bu işlem yüzünüzdeki deformasyonları gizlemek için mükemmel bir adımdır. Allık sürmeye gelince; Toz ya da krem olarak, dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Göz makyajınız için öncelikle kirpiklerinizi kıvırın. Kaşlarınız seyrekse kaşınızın rengiyle uyumlu kaş kalemiyle boşlukları doldurun. Bu işlemi, göz kalemiyle yapmamanızı öneriyorum çünkü dışarıdan bakıldığında fazlasıyla sırıtıyor. Abartısız şekilde göz farınızı sürüp, daha sonra göz kalemi ve rimel ile göz makyajınızı tamamlayın. Dudaklarınızın doğal görünmesinden yanaysanız, dudak kalemi ile dudaklarınıza renk getirebilirsiniz. Son adım olarak, şeffaf bir pudra kullanarak yüzünüzdeki makyajı sabitleyerek, makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

Günlük doğal makyaj tekniklerinin her bayanın işine yarayacağından eminim çünkü aslında hepimiz doğallıktan yanayız ve natürelliği seviyoruz. Aşağıda gösterdiğim doğal makyajlı bayan fotoğraflarıyla neçizane fikirlerimi burada sonlandırıyorum.
ccccc.jpg

gbbb.jpg

kmnb.jpg

Geri