Hızlı ve Kolay Hamile Kalmak İçin Neler Yapmalıyım?

Uzman SühaN

Administrator
Hızlı ve Kolay Hamile Kalmak İçin Neler Yapmalıyım?
Hamile kalmak istiyorum , nasıl hamile kalırım , hamile kalmam için nelere dikkat etmeliyim ? Bu tür soruları sıklıkla aldığımız dan ötürü , bu makaleyi hazırlama gereği duyduk..


Herşeyin şartı şurtu olduğu gibi gebe kalmak için de bazı şartların uygun olması gerekmektedir. Gebe kalmak için , 1 adet yumurta ve 1 adet sperme ihtiyaç vardır. Her ikisinin de kalitesi önemlidir. Kadınlar har ayın belli dönemin de yumurta yapar. Bu altın günler gebe kalmayı sağlayan zamanlardır ve iyi değerlendirilmesi gerekir. Cinsel ilişkinin sıklığı nın gebe kalmayla bir alakası yoktur.


Hamile kalmak istiyorum kararını verdikten sonra yumurtlama günlerinizi belirleyin. Eşinizin spermin de bir sorun yoksa bir gün arayla cinsel birlikteliğin olmasına dikkat edin. İlişkiyi rahat bir psikoloji ile sağlayın. Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur.


Hamile kalmak için en uygun cinsel pozisyonlardan birisi erkeğin üstte olduğu ilişki pozisyonudur. İlişki esnasın da kalçanızın altına yastık koyun , ilişki sonrası da kalkmayın ve ayaklarınızı yüksek bir yere dayayarak en az yarım saat uzanın. Bu bilgiler den sonra bakalım uzmanlarımız bu konu da hangi öneriler de bulunuyor ? Hamile kalmak için neler yapmalıyım ? Tüm ayrıntılar yazımızın devamın da ..

Öncesi ; En kolay nasıl hamile kalınır? Adlı konumuzu da incelemenizi öneriyoruz..nasıl hamile kalınır.jpg

Hızlı ve Kolay Hamile Kalmak İçin Neler Yapmalıyım?

Günümüzde birçok evli çiftin çocuk sahibi olma konusunda sorunlar yaşadığını biliyoruz. Bu sıkıntıların farklı farklı nedenleri vardır. Bazıları sağlık sorunlarından dolayı bazıları ise farklı nedenlerden dolayı çocuk sahibi olamamaktadır. Sizlere hamile kalma konusunda yardımcı olmak için bazı tavsiyelerde bulunacağız.

Daha önce doğum kontrol yöntemleri kullanmışsanız bunların olası etkileri için doktorunuza danışın.
Adet düzensizliği var ise doktorunuza danışarak uygun tedavi ile adet düzenini sağlayın.

Doktorunuzun haberi olmadan hiçbir ilaç kullanmayın.

Hamile kalamayacağınız korkusuna kapılmayın. Rahat olun, cinsel ilişkiyi zorunluluk olarak görmeyin.

Adet düzeninizi takip edin, adetin başlangıcından sonraki 9, 11,13, 15 ve 17. günlerinde ilişkiye girmeye çalışın.

Eşlerin çocuk sahibi olmaya karar verdikleri anda alkol ve sigarayı bırakması gerektiğini unutmayın.

Eşinizin dar kot pantolonlar ve iç çamaşırları giymesini engelleyin. Sauna ve sıcak banyolar yerine ılık duş alın.

En uygun pozisyonda ilişkiye girin.

Sperm kalitesini düşürmemek için yatak odasının çok sıcak olmamasına dikkat edin.

Sabah erken saatlerde cinsel ilişkiye girmeye çalışın. Sabahları sperm kalitesi en iyi durumda olmaktadır.

Cinsel ilişkiyi ‘bir zorunluluk’ olarak görmeden isteyerek eşinizle birlikte olun. Yapılan araştırmalarda rahat ve isteyerek girilen ilişkilerde vajina ph ve salgı durumunun hamilelik için daha uygun bir ortam yarattığı keşfedilmiştir. Gereğinden fazla, sık ilişkiye girmek sperm sayısını azaltır ve vajinada tahriş edici etkiye neden olabilir.

Beslenme düzeninize dikkat edin. Kadınlarda yumurtlamayı düzenli hale getiren galaktose maddesi süt ve süt ürünleri içerisinde bolca bulunduğundan mutlaka günlük olarak süt ürünleri tüketin. Yeşil sebzelerden fasülye, enginar, bezelye ve semizotunu mutlaka öğünlerinizde bulundurun. Her öğünde kırmızı et tüketmeyin, kırmızı etin östrojen hormonu düzeyini olumsuz etkilediği bilinmektedir.
Günlük mutlaka egzersiz yapın, fakat aşırıya kaçmayın.

Hamile kalmak için uygun zaman nedir ?

Hamile kalmak için uygun zaman, kadının adet döngüsüne göre değişir, normalde adet döngüsü bir adetin başlangıcı ile diğer adetin başlangıcı arasındaki süreçtir ve normalde 28 gündür.

28 günde bir adet gören kadında, yumurtlama günü genelde adetin başlangıcından itibaren 14. gününe denk gelir. Burada adetin bittiği gün değil, başladığı gün son adet tarihi olarak düşünülmektedir.
 

ruhsen art

Forum Okuru
bende çocuk istiyorum ama ilişkiden hemen sonra spermler geri geliyor galiba kısırım :(
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba,

Birliktelik sonrası , spermin geri akması vajina dışına çıkması normaldir. Zira rahmin arkası kapalıdır. Yumurtaya ulaşan en sağlıklı sperm olucak , gerisi haliyle dışarı akıcak. Spermin geri akması kısırlık yapmaz...Ek bilgiler için aşağıda ki linkimizi ziyaret edin..

Spermin geri akması gebeliği engellermi?
 
Üst