1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Hizmet yılımı doldurdum ayrıldım maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selamlar arkadaşlarım. Hizmet yılımı doldurup ayrıldım iş yerinden. Yaşımın dolmasını bekliyorum Acaba maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için prim yatırmam gerekiyor mu ? Bu hususta bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bana.


   
 2. Editör

  Editör Administrator

  Kayıt:
  22 Aralık 2011
  Mesajlar:
  325
  Beğenilen Mesajlar:
  50
  Ödül Puanları:
  0
  2829 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Olarak Geçen Hizmetlerin Birleştirilmesi Hakkında Kanunda belirtilen hükümlerin hakkınızda uygulanması durumundan kaynaklanacağını görmekteyiz.
  2829 sayılı Kanunda, son yedi yıl içerisinde geçen çalışılan günler, hangi statüde daha fazla geçmiş ise, fazla geçen statünün tabi olacağı Kanun hükümleri uygulanmaktadır.

  14.9.2011 tarihinde ilişiğinizi kestiğinize göre bu tarihten sonra 3 yıl 6 ay ve daha fazla bir süre ile memuriyet hizmeti dışında hizmetleriniz olması durumunda memur emekliliğini kazanamayacağınızı söyleyebiliriz.

  Limited şirketi ortaklığı da Bağ-Kur statüsünde geçen hizmet olarak kabul edilmektedir. Ortaklık süresince Bağ-Kur kapsamında prim ödenmesi gerekmektedir.

  2017 yılında maaş ve ikramiye alabilmeniz için Emekli Sandığına 6 aylık süre içerisinde müracaat ederek prim yatırılması konusunu anlamış değiliz.

  Memuriyetten ayrıldıktan sonra memuriyet dışında diğer sigortalılık hizmetlerinizin 3 yıl 6 ay ve daha fazla olmaması ileride yaşınızı dolduracağınız tarihte Memur emeklisi olarak aylık bağlanmasına ve emekli ikramiyesine engel olmayacaktır. Kaynak:memurlar.net
   
Hizmet yılımı doldurdum ayrıldım maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bediüzzaman ve İman Hizmeti

  Bediüzzaman ve İman Hizmeti

  (1931’de Irak’ın Musul şehrinde dünyaya geldi. 1980 yılında Bediüzzaman Said Nursî ve Risale-i Nur Külliyatını tanıyan Edib İbrahim Debbağ’ın Bediüzzaman’ın hayatı ve fikirleri konusunda yayınlanmış 5 kitabı ve çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.) Biz Araplar zaman ve mekân bakımından uzak olsak da Bediüzzaman Said Nursî’yi tanıma ve anlama bakımından bir cihette daha büyük bir imkâna...
 2. Bilim adamları ve hizmetleri

  Bilim adamları ve hizmetleri

  geometriyi bulan bilim adamı ibni sina insanlığa hangi düşüncelerle hizmet etmiştir euclide bilim dalı ibni sinanın insanlığa hizmetleri topluma hizmet etmiş adamları Pythagoras (Pisagor – İ.Ö. yaklaşık 580 – 500) Eski Yunan’ ın büyük filozof ve matematikçilerinden biriydi. Geometri ve müzik alanlarında adı çok geçen Pythagoras, insan ruhuna ilişkin düşünceleriyle de anımsanır. Pythagoras’ ın...
 3. EMEKLİ MAAŞI ve HACZİ

  EMEKLİ MAAŞI ve HACZİ

  EMEKLİ MAAŞI ve HACZİ Anayasa’nın 13. maddesinde, “Temel hak ve hürriyetler, özlerine dokunulmaksızın yalnızca Anayasanın ilgili maddelerinde belirtilen sebeplere bağlı olarak ve ancak kanunla sınırlanabilir. Bu sınırlamalar, Anayasanın sözüne ve ruhuna, demokratik toplum düzeninin ve lâik Cumhuriyetin gereklerine ve ölçülülük ilkesine aykırı olamaz” denilmiştir. Anayasa’nın 35....
 4. 2013 yılında memur maaşları nasıl olacak ?

  2013 yılında memur maaşları nasıl olacak ?

  2013 memur maaşlarıyla ilgili bir açıklama yapıldı mı?_Bilgi verildi de ben mi kaçırdım acaba ?
 5. 2013 yılında engelli maaşları ne kadar

  2013 yılında engelli maaşları ne kadar

  Merhaba.Bir yakınımızın engelli olması sebebiyle öğrenmek istiyorum.Engelli maaşları 2013 yılı itibarıyla ne kadar oldu ?

Sayfayı Paylaş