Home Ofis için Dekorasyon Önerileri

Uzman SühaN

Administrator
Home Ofis için Dekorasyon Önerileri
İnternetin yaygınlaşmasıyla home ofis çalışanlarının sayısında da artış oldu.Günümüzde cazip olan bu işle mekanınızı işlerinizi yürütebileceğiniz donanımda hazırlayabilirsiniz.Home ofis ortamında çalışmak gerçekten çok avantajlı.Günlük kıyafetlerinizle dışarı çıkmadan oturduğunuz yerden para kazanabiliyorsunuz.Neyse konumuzu fazla dağıtmadan home ofis dekorasyonu hakkında bilgiler verelim.Home ofis dekorasyonunuzun doğru yapılması işlerinizi daha verimli yapmanızı sağlar.Seçtiğiniz dekorasyon modeli sizi daraltmayan ve daha motive edici olmalı..Dekorasyonda öncelik sizin rahatlığınız dır.Ne kadar rahatlık o kadar iş verimi..Eğer sizin de home ofisiniz varsa ve yeniden dekore etmek istiyorsanız, yaratıcı home ofis fikirleri adlı konumuzuda incelemenizi öneriyorum.Home ofisler nasıl dekore edilmeli tüm detaylar yazımızda..
home ofis dekorasyon  1.jpgHome ofis olarak kullanılan alanlarda, dekorasyon büyük önem taşıyor. Gerek küçük, gerekse büyük olan iç mekanları home ofise çevirirken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.Hem rahat bir şekilde çalışmak hem de stresten uzak bir şekilde dinlenebilmek için home ofiste, ev ve ofis düzenini ayırt etmek önem arz ediyor. Ofis ve ev için aynı bölümleri kullanmak, hem dekorasyon açısından hem de kullanım rahatlığı açısından sorun yaratabiliyor.home ofis dekorasyon   2.jpg

Home Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi GerekenlerHome ofis dekorasyonu yaparken, öncelikle çalışırken ve dinlenirken en fazla rahat ettiğiniz alanları belirleyin. Böylece iç mekanın hangi kısmını ofis, hangi kısmını ev olarak kullanacağınıza karar verin.


Çalışma alanınızı belirgin bir şekilde ayırmanız, hem çalışma rahatlığı sağlar hem de belgelerinizin kaybolmasını ve evinizin dağılmasını engeller. Örneğin, salon bölümünün yarısının ofis yarısının ev olarak kullanılması, zaman zaman koltukta çalışmanıza neden olacağı gibi, belge ve evraklarınızı kaybetmenize yol açabilir. Aynı zamanda, temizlik açısından bu durum size zorluk çıkarabilir.


Eğer yeterli alanınız varsa, ofis için bir oda ayırın. Çalıştığınız süreyi ofiste geçirmeniz, daha iyi odaklanmanızı sağlayacağı gibi, belgelerinizi kaybetmenizi de engelleyecektir. Yeterli alanınız yoksa, ofis için kullanacağınız bölümü bir paravanla ayırın.

home ofis dekorasyon 3.jpg

Dekorasyonunun uyumlu olmasını sağlamak için benzer renkler kullanabilirsiniz. Çalışma odanızın parlak renkler yerine pastel renklerden oluşması daha iyi odaklanmanızı sağlar.


Ofis bölümünüzü dağınık bırakmamaya ve kullanacağınız objelerin evinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Eğlenceli bir oturma odanız varsa, sıkıcı bir ofis görünümü dekorasyonu bozacaktır.


Temizliği kolaylaştırmak için, ofis ve ev bölümünü karıştırmayın. Çalıştığınız zamanları ofis bölümünde, diğer zamanlarınızı ise ev bölümünde geçirin. Ofis bölümünde yemek yemeniz ya da dinlenme koltuğunuzda çalışmanız, eşyalarınızın dağılmasına ve temizliğin zorlaşmasına neden olacaktır.


Günümüzde giderek yaygınlaşan home ofisler, çalışma rahatlığı sağladığı gibi, birçok çalışanın performansını da artırıyor. Evinizi, home ofise çevirirken ya da yeni bir home ofis tutarken dekorasyona dikkat etmeniz, çalışma performansınızı olumlu etkilediği gibi, kendinizi daha iyi hissetmenizi ve daha kolay temizlik yapmanızı sağlıyor.
 
Üst