Hoş Geldin Bebek (Bütün Bebişlerimize)

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Hoş Geldin Bebek (Bütün Bebişlerimize)
hoşgeldin bebek mesajları hoşgeldin bebek sözleri hosgeldin sözleri yazıları
Hoş geldin bebek,
Hoş geldin. Masum yüreğini alıp, karşı kıyıdan yürüdün geldin buralara. Ellerinde ışığı sönmemiş yıldızlar, gözlerinde yeni dünyaya salınan ilk şaşkın bakışların ışığıyla sen de merhaba dedin taze güne, aydınlığa. Avuçlarında ötelerin temizliği ve sıcaklığı var hala. Kalbin bir kuşun kalbi gibi ürkek ve kırılgan. Tenine henüz değmemiş rüzgarın hoyrat eli. O kentin ortasında henüz yenisin, çok yenisin. Annenin sıcak teni, şefkatli elleri ve merhametle atan yufka kalbi senin için çarpacak bundan böyle. Şarkıları, ninnileri senin için söyleyecek.
Hoş geldin bebek aramıza.
Annene ve babana hoş geldin.

almost-new-born-baby-8182.jpg

Hoş geldin bebek,
Dünyaya, hayata, acılara, hüzne, sevince…
Bu sıcak ve tehlikesiz günlerin ardında sen de yalnız düşeceksin hayatın girift yollarına. Dikenli çalılara sen de takılacaksın. Sen de üzülüp sen de ağlayacak, yorulacaksın uzun yollarda. Bekleyeceksin hayallerini, bıkmadan bekleyeceksin. Rüzgar senin de yüzünü kanatacak. Gözesi uzak iklimlerin yağmurlarından medet umacaksın yılmayası. Islanacaksın çapkın rüzgarlarda… Serseri fenerler seni karanlıklarda bırakacak ummadığın bir zamanda. Keşişin hileli tespihleri eşiklerini aralayacak. Bir başına kalacaksın dar zamanlarda.
Hoş geldin bebek,
Bumerang yokuşuna hoş geldin…

newborn-baby-picture-photo-7222.jpg

Hoş geldin bebek,
Dönüşü olmayan bu yola hoş geldin. Yasemin, mine kokulu günlerinin ardından naylon kokulu sabahlar bekleyecek seni. Derin ve masmavi göklerin ardından isli semalar düşecek ufuklarına. Sevinci ve umudu hayat ipliğine dizmenin yollarını öğrenmelisin en başta. Her yanı diken dolu bitkiyi karanfile dönüştürmeyi bir de… En büyük ihanetleri kozasında dokur zamanın cadı eli. Sen en büyük ihanetleri en büyük sabırlara bilemeyi öğren. Bir eski evin cumbasından sokağa taşan pembe bir sardunyanın yaprağında saklı biyesi eskil sevilerle örülmüş güzelliğin esrarı. Kırılgan bir saba yeli sana getirecek bir hüzünlü sabah türküsünü. O türküye seslenmelisin belki de.
Zira yalnız kalacaksın sen de günün birinde..
Hoş geldin bebek,
Şaşıfelek çıkmazına hoş geldin…

new-born-baby-2122.jpg

Hoş geldin bebek,
Sağanak sözcüklerin ortasına hoş geldin. Dilin kıyısına, sözün tepelerine, kelimelerin ülkesine…Eşkin bir kısrak inletirken vadiyi, sen de koşacaksın rüzgar gibi yamaçlara zamanı geldiğinde. Zaman sırça kadehte demlenirken, günler oyalanırken büyüyeceksin bir anda. Nice günler akacak zamanın yanağından. Dingin bir günün bilinmezliğiyle karışacaksın sen de hayata, insanlara. Ne zirveler çökecek gözlerinden. Sesini duyuramadığın vakitler gelecek hiç bitmeyesi. Erken çiçeğe durmuş bir bahar dalı gibi kuruyacaksın meyve vermeden zaman zaman. Gün gelecek mutluluktan esriyecek başın, dönecek çark-ı felek gibi…Ebem kuşakları geçeçek başının üzerinden. Renkleri tutmaya çalışacak ve peşinden koşacaksın. Dudaklarından aşkın tarihini okuyacak annen ve dahi baban.
Zira sen de seveceksin günün birinde…
Hoş geldin bebek,
Sevda ülkesine hoş geldin…

new-born-baby-hospital-mom-8133.jpg

Hoş geldin bebek,
Sevgilerinle, özlemlerinle, tutkularınla üstesinden geleceksin hayatın. Şükredeceksin, karamsar tablonun kahramanı olmadığına. Benim temennim ve dualarım bu yöndedir bebek. Keşke hayatı bizim okuduğumuz gibi okumasan, bizim baktığımız gibi bakmasan, bizim çektiğimiz gibi acı çekmesen. Bütün kötülüklere inat, bütün güzellikler hep senin olsa. Ebem kuşakları eksilmese üzerinde. Güneş hep seninle yürüse. Irmaklar senin için aksa. Günler senin için uzasa.
Ve en önemlisi…
Yüce Mevla’yı hiç eksik etmesen yüreğinde.
Hoş geldin bebek,
O’nun ülkesine hoş geldin…

ayyy hemen evlenippp bebe yapasım geldii cokkk duygulu olmuşş...
harikaa bir yazıı olmuşşş ben bu kadarr duygulandım kimbilir hamişlerimizz ne hissedecekk...
ellerine yüreğine saglıkk birtanemm harikasınn her zman kii gibi...
offfffffffff bananee yaa bendee bebişşşşş istiyorummm hemdeee kızzzz istiyorumm....
new-born-baby-hospital-mom-8133.jpg

ayyy şuna bak yaa duduklarınıı ellerini yerim senin bennn oyyyy..
offff dertlendimm yaffff....

Öyle çok güzel yazılar vs demenizi istemiyoruz hamiş melekler, Yapacağınız şey basit buradayken yeni konu diyeceksiniz ve doğmuş doğmamış bebeklerinize yazacaksınız. Bakalım sizler yazabiliyor musunuz ? :) Bu arada konu harika ellerine sağlık HAYAL :)

banyo_yapan_kz_bebek-3957.jpg
bebek-5766.jpg

ybrtfh-4492.jpg
6tru6tu6-8263.jpg
6yh6rtur-4948.jpg

Bir bebek neleri getirir dünyaya beraberinde… Ufacık haliyle ne kadar da güçlüdür aslında. Anne ve babasına aşk getirir, muhabbetlerini arttırır. Dede ve ninesine yaşam coşkusu getirir, tam da sırtları eğilmişken, umutsuzluklar binmişken kamburlaşan omuzlarına… “Torun” gençlik heveslerini hatırlatır, anılar canlanır. Geçmişe döndürebilir kısacık “ınga” nağmeleri… Eğer kardeşi var da evin ilk misafiri değilse, kıskançlık getirmesi de muhtemeldir kardeşinin nefsine… “Yeni oyuncak” tır kardeşler için yeni doğanlar. “Yeni oyuncak” la en çok anne ve babalarının oynamasını istemezler. Masum bir kıskançlıktır olsa olsa bir bebeğin getirebileceği… Yumuk yumuk elleriyle kucaklayamaz bile hayatı, naifçe dokunur dünyaya minik eldivenlerinin içinden… Gözlerini açmakta bile tembellik edebilir, sevimlidir bu tembelliği… Muhtaçlık olarak algılanmaz acıkınca annesinin bebeciği doyurması, “muhtaçlık” sadakat olarak kabul edilir. Kendine dokunanlara “aşk” bulaştırır bebek.
Bebek evrim geçirtebilir. Kadın “annedir” artık, erkek de“ baba”. Bebek şaşırtır. Gülse mi ağlasa mı bilemez insan “O” nu görünce…
Mucize tutulabilirmiş meğer ellerde,
Mucizeye dokunulabilirmiş,
Mucize uyurmuş, uyanırmış;
Mucizeye bakılabilirmiş,
Mucize “mucizeler” yaratabilirmiş gerçekten…
Mucize meğer kokarmış
Cennet kokusu gibi;
Mis gibi…

Bebeğin odasına misafir olmak ayrıcalıktı benim için, odasının pembe boyası dikkatimi çekti önce. Garipseyişimin sebebi; oğlan çocuğuyla mavi eşit tutulurken odanın pembe boyalı olmasıydı elbette. Bu bebek “farklılık” da getirmişti sanırım kalıplaşmış düşüncelere. Simetrik yapıştırmalar pembe boya üzerinde oldukça enerji vericiydi. Yan duvardaki dört ahşap çerçeve ve ortalarına kondurulmuş bir yazı dikkatimi çekti. Bu odanın başköşesi olmalıydı. Bu köşede oyalanırken bebeğe imrendim, onun yerinde olmak istedim. Neden mi? Kaç bebek doğar doğmaz bir mektup alır dedesinden sadece pulu eksik bir zarf içerisinde, kaçımız bir zamanlar “bebek” olduğumuzu anımsatacak hatıralara sahiptir hala… Ve odasında çerçevelenmiş bir mektup olmuştur, mektubun yanına ilişik bir takvim parçasıyla…
Başköşeydi hakikaten. Aşkın, umudun, mucizenin başköşesiydi… Şiiri ikinci ve üçüncü kez okurken, gözlerim doldu, imrendim Batuhan bebeğe…
Hoş Geldin Bebek
Neslim(in)’ in umudu, ailenin göz bebeği
Bahtın güzel, ömrün uzun olsun
Gözlerini açtığında fani dünyaya
Umutsuz bakışların umutla dolsun

Dokuz ay heyecanla bekledik seni
Yuvaya doğdun bir güneş gibi
Sülalenin olacaksın el bebek gül bebeği
Benden sana olsun, uzun ömür dileği

Kader hep gülsün sana olmasın tuzak
İyilikler seninle kötülüklerden uzak
Geleceksin diye, beklendin sabahlara dek
Bu yeni âleme HOŞ GELDİN BEBEK

bende 11 haftalık gebeyım.ama dusuk tehlıkem var.o yuzden sureklı yatıyorum.rabbım ınsallah bebegımı korur ve onu kucagıma almamı nasıp eder.bebegımı cok sevıyorum.ona kavusacagım gunu sabırsızlıkla beklıyorum.onu cok merak edıyorum.ellerını yuzunu herseyını.ınsallah bebegım benı bırakmaz.dualarınızı bendende esırgemeyın arkadaslar.

hele o melek yüzlü bebişlerin fatolarına bayıldım allahım hayırlısı ile benim gibi bebiş bekliyenlere böyle tatlı güzel saglıklı evlatlar nasip etsin...

Geri