1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Hükmedici hanımlar

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  [FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Bencillik hemen her zaman makbul olmayan bir alışkanlık. Tahammül edilmesi pek zor desek yanlış olmaz. Ancak evlilik içinde hiç kabul edilemez. Evlilik bağıyla hayatlarını birleştiren kişilerin, artık kendilerinde daha önde tutmaları gereken bir şey vardır, o da aile mutluluğu ve huzuru. Aslında, evliliğin daha en başında eşler, bunu taahhüd ederler. Ancak daha sonra, evlilikte gölgeler oluşmaya başlayınca unutulur gibi olur bu öncelik. Sık sık hatırlamak gerekir. Evlilik halkası içinde kalmayı başarabilmek için, çizginin dışında kalanlar için fedakarlık yapmak, yani bencillliği bir kenara bırakmak gerekir. Başarılı bir iş adamına sorulan bir soruya verilen cevap çok ilginç: Hanımlar eşlerinin başarılarına nasıl katkıda bulunabilrler sorusuna şu cevap verilmiş: Eşlerini sevmekle ve onları kendi hallerine bırakmakla. Birbirlerine sevgi ve saygıyla bağlanan eşler, birbirlerinin yuvasında rahat ve mutlu olmasını ister ve bunun için çaba sarfederler. Hatta evin hanımı, eşini işiyle başbaşa bırakabilecek kadar zekiyse, o zaman ideallerini gerçekleştirmek isteyen bir beyin önünde hiç bir engel kalmaz. Bazen hanımlar yüksek mevkiler için, düzensiz buldukları hayatları için, yüklenmeleri gereken sorumluluklar için eşlerinden daha hırslı olabilirler. Kendi kendilerine planlar yapar, tavsiyelerde bulunur, tavsiyeleri ileri götürür ısrara dönüştürür. Bir beyi, amirlik taslayan, hayatını idare etmeye-düzeltmeye çalışan bir hanım kadar pek az şey kızdırabilir. Yersiz müdahaleler, düzeltmek istedikleri eşlerinin daha fazla çileden çıkmasına sebep olur. Yani hanımlar, biraz zor da olsa, daha az konuşmayı ve eşlerimizn hayatlarına daha az karışmayı öğrenmemiz gerekecek galiba. Bu kadarı da fazla mı diyeceksiniz! Doğrudur, en samimi duygularla bile olsa, hanımların eşlerinin işlerine ve hayat düzenlerine yersiz müdahaleleri tehlikeli bir oyundur. Eğer hala bu düşücenizde sabit kadem iseniz, işte size eşinizin ayağını kaydırmanın yolları: [/FONT] 1.İş arkadaşarına kötü davranın, özellikle aynı iş yerinde çalışan bayanlara.
  2.İş yerine günde bir kaç defa telefon edin.
  3.Eşinize onu nasıl çalıştırdıklarını, ne kadar az maaş ödediklerini, büroda kimsenin ona kıymet vermediğini söyleyin.
  4.Gelirinden fazla harcama yapın.
  5.İşinde nasıl başarılı olabileceğini her fırsatta tekrar etmeyi vazgeçmeyeceğiniz bir huy haline getirin.
  6.İş için seyahate çıktığında, fazla mesai yaptığında, dilediğiniz gibi bağırın çağırın ve en önemlisi halinizden şikayet edin.
  7.Ona her şeyden daha önemli olduğunuzu, her şeyden önce geldiğinizi söyleyin. Ne pahasına olursa olsun, ilgiye daima şiddetle ihtiyacınız olduğunu iyice kafasına kazıyın. İşte değerli hanımlar, bu öğütleri uygulamanız eşinizin işini, sizin de eşinizi kaybetmenize yetecektir. Denemek ister misiniz?


   
Hükmedici hanımlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hanımlar merhaba

  Hanımlar merhaba

  Ben nesli yeni geldim burdayım çok hoş bi site herkese selam olsun
 2. merhaba hanımlar..

  merhaba hanımlar..

  kadın kadına çok tatlı bi site..herkese merhabalar begüm ben izmirden:pasi:
 3. külkedisi hanımlar !!!

  külkedisi hanımlar !!!

  HANIMLAR !!! Bana böyle bir mail geldi..Doğruluk payı oldukça fazla ama ,temizlik yapmaktan başka çaremiz yok:D Sanırım bu temizliğin hastası olanlara yazılmış:)Okuyun bakalım.... Unutmayın... Bir toz tabakası, altındaki ahşabı korur. 'Bir ev mobilyaların üzerine 'seni seviyorum' yazabildiğinde gerçek bir ev olur .' Yıllardır her hafta sonu, 'aman biri çıkıp geliverirse'...
 4. Merhaba hanımlar

  Merhaba hanımlar

  merhaba hanımlar aranıza yeni katıldım... ve en büyük sebebim dertleşicek kimsem olmaması bu yüzden katıldım ben 23 yaşındayım 1 yaşında 1 kızım var ... 17 şubatta 3. yılımızı dolduracağımız çok mutlu huzurlu bir evliliğimiz var... vardı... ta ki eşim dün bana ardarda 3 tokat atana kadar ... tartışıyorduk saçma sapan sebeplerden dolayı... genel sebepler kaynana görümce vs. karşılıklı haklı...
 5. Merhaba Hanımlar

  Merhaba Hanımlar

  Çok uzun bir süredir üye olmadan takipçiniz konumundaydım, olaylara bakış açılarınızı, yardımseverliklerinizi, paylaşımlarınızı okudum hep ve kendi problemlerime benzer konularda destek oldu bana ve bende artık üye olmaya karar verdim.

Sayfayı Paylaş