Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Hukuk okumak istiyorum hangi liseye gitmem lazım

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Ben ilerde hukuk okumak istiyorum ama lise olarak bu sene hangisini seçeceğim bilmiyoru. Hukuk okuyabilmek için hangi liseleri tercih etmem gerek ?

   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Hukuk, her şeyden önce bir düzen demektir. Fakat hukukun öngördüğü düzen,fiilen gerçekleşen bir düzen değildir. Hukuk, toplum içinde insanların gerçekten nasıl davrandıklarını değil, nasıl davranmaları gerektiğini gösterir. Hukuk, kendisine uyulmak ve uygulanmak için vardır. Adalet değeri dolayısıyla, insanlar arası ilişkileri bir düzene koymak, toplumsal yaşamın gerçekleşmesini sağlamak ister. İnsanlara, “Bana uy; Beni gerçekleştir” buyruğu ile seslenir. Hukuk düzeni, doğduğu andan itibaren bireyin karşısına kabul edilmesi ve uyulması gereken, kesinlikle doğru kurallar olarak çıkar.
  Hukuk Okumak İçin Eğitim Mesleğin temel eğitim süresi 4 yıldır. Daha sonra yaptıkları stajın konusuna göre Avukat, Hakim ve Savcı ünvanları ile çalışmaktadırlar.
  Okutulan dersler ; hukuk felsefesi ve sosyolojisi, Türk hukuk tarihi, anayasa hukuku, Roma özel hukuku, medeni hukuk, idare hukuku, devletler umumi hukuku, İslam hukuku, borçlar hukuku, ceza hukuku, ticaret hukuku, ve vergi hukuku gibi derslerdir.
   
 3. NURGUL KAHRIMAN

  NURGUL KAHRIMAN Forum Okuru

  tamamda hagi liseye gitmeliyimmmmmmmmmmmmm
   
 4. ebru çayır

  ebru çayır Forum Okuru

  bende hukuk istiyom ama hangi l.se
   
 5. elif su yılmaz

  elif su yılmaz Forum Okuru

  sosyal bilimler lisesi kazanmak gerkiyor
   
 6. serkan gezer

  serkan gezer Forum Okuru

  hukuk okumak icin herhangi bi anadolu lisesi okusan da olur
   
 7. Bilimsiz

  Bilimsiz Forum Okuru

  Evet gidebilirsin en iyi bir anadolu lise sine gidilip 10. Sınıfta savcı hakim avukat çıkıyo istediği ni seçebilirsiniz
   
 8. ÇETİN YILMAZ

  ÇETİN YILMAZ Forum Okuru

  ]Selamın Eleyküm. Sen bu işi cevaplarsın sana güveniyorum.PUANIM:373.05555555556 AMA YERLEŞME PUANIM ŞİMDİ HUKUK OKUMAK İÇİN HANGİ ANADOLU LİSESİNE GİTMELİYİM
   
 9. Adlet t

  Adlet t Forum Okuru

  Hukuk için gitmekte olduğunuz lisenin pek bir önemi yok ancak adalet lisesine giderseniz ek puan alarak rakiplerinizin önüne bir kaç soru ile geçme ihtimaliniz bulunmaktadır.
   
Hukuk okumak istiyorum hangi liseye gitmem lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. okumak

  okumak

  okumak ne güzel yawwwwwwwwwwwwwwww buyrun halil ibrahim sofrasına
 2. Hangi liseler diploma notuna göre öğrenci almaktadırlar?

  Hangi liseler diploma notuna göre öğrenci almaktadırlar?

  diploma puanına göre alan liseler diploma puanıyla alan liseler puanı ile girilen puanıyla girilen 2011 kızımın sbs puanı197,783 ilk tercihte bir yer tutturamadık dibloma notu59,49 dibloma notuyla alan liseler varmış bu dibloma notuyla liseye ğirebilirmi okulumuzda rehberlik hocası yok ne yapacagımı bilmiyorum
 3. Oyuncu olmak istiyorum hangi üniversiteye gitmem gerekiyor ne yapmalıyım arkadaşlar

  Oyuncu olmak istiyorum hangi üniversiteye gitmem gerekiyor ne yapmalıyım arkadaşlar

  Kızlar selam bende oyuncu olmak isteyenlerdenim. Hangi özellikler gerekiyor oyuncu olmak için, bunun için oluşturulmuş ajanslar var mı ( bu arada istanbuldayım arkadaşlarım ) yada liseden sonra hangi üniversiteye gitmek gerekiyor. Bana bu hususta yardımcı olmanızı rica ediyorum. Gerçekten de oyuncu olmak zor mu ?
 4. aşure yaparken hangi duaları okumak lazım

  aşure yaparken hangi duaları okumak lazım

  Kızlar akşama doğru aşure yapmayı düşünüyorum , 3 gündür oruç tuttum. Sizden öğrenmek istediğim aşıre yaparken nasıl dua etmeliyiz ?
 5. 2013 Lisede Hangi Durumlarda Sınıf Tekrarı Yapılır?

  2013 Lisede Hangi Durumlarda Sınıf Tekrarı Yapılır?

  2013 lisede sınıf tekrarı lisede sınıf tekrarı 2013 Sevgili melekler, cuma günü okullar kapanıyor ve umuyoruzki tüm öğrencilerin karneleri de gayet güzel gelir ve rahat bir attil geçirirler. Karnelerinde kırık olanlar da üzülmesinler ve yaz tatilini verimli bir şekilde geçirerek hatalarından ders almaya baksınlar. Bu sayfamızda sizlere 2012-2013 MEB lise yönetmeliğine göre sınıf tekrarı...

Sayfayı Paylaş