Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Hükümetten yeni önlem paketi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Başbakan, büro makinelerinin satışından alınan KDV oranlarının üç ay süreyle indirime gidileceğini söyledi. Partisinin Çankırı mitinginde konuşan Erdoğan, ekonomik göstergelere işaret ederek, ''Muhalefetin, medyanın bütün olumsuz kampanyalarına rağmen tüketicilerin, üreticilerin, ihracatçıların, sanayicilerin ve KOBİ'lerin geleceğe ilişkin beklentilerinin iyimserleştin gösteriyor. Çünkü bugün Türkiye'de güçlü, i-şinin erbabı ve gelişmelere tümüyle hakim olan bir hükümet var'' dedi.

  Bugüne kadar küresel finansal krizin etkilerini azaltmak için 48 tedbiri uygulamaya koyduklarını hatırlatan Erdoğan, ''Bugün burada, sizlerin aracılığıyla tüm Türkiye'ye yeni tedbir paketimizin müjdesini veriyorum'' diye konuştu.

  Paketin 5 maddeden oluştuğunu kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

  ''Bildiğiniz gibi, inşaat sektöründe talebin canlandırılmasına ve stokların eritilmesine yönelik olarak geçtiğimiz günlerde konutlarda yüzde 18 olan KDV'yi, 150 metrekarenin üzerinde olanlarda- 150 metrekarenin altında olanlar zaten yüzde 1- 3 ay süreyle yüzde 8'e sindirdik. Bu fırsatı kaçırmayın.


  Bu defa da bina ve bağımsız bölüm şeklindeki iş yerlerinin satışından alınan KDV'yi, 3 ay süreyle yüzde 8'e indiriyoruz.
  MOBİLYA SEKTÖRÜNDE DE İNDİRİM


  Ayrıca konut, iş yeri ve diğer gayrimenkullerin satışında alıcı ve satıcının her birinde ayrı ayrı binde 15 olarak alınan tapu harcını, 3 ay süreyle binde 5'e indiriyoruz. Böylece hem tapu işlemlerinin gerçek bedelleri üzerinde kaydedilmek suretiyle kayıtlı ekonomiye geçişi teşvik etmiş hem de inşaat sektörünün canlanmasına katkı sağlıyoruz.

  Özellikle yeni ev kuranlar veya evindeki eşyalarını değiştirmek isteyenler için, talebin canlandırılması ve stokların eritilmesi amacıyla mobilya sektöründe her türlü ev ve ofis mobilyalarında alınan yüzde 18 KDV'yi, 3 ay süreyle yüzde 8'e indiriyoruz.

  Hem talebi canlandırmak ve stokları eritmek hem de gençlerimizin bilişim çağından en geniş şekilde yararlanması için bilgisayar, bilişim ve büro makinelerinden alınan yüzde 18 KDV'yi, yine 3 ay süreyle yüzde 8'e indiriyoruz.

  Tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinde kullanılan bazı makinelerinden alınan KDV'yi geçen yıl yüzde 18'den yüzde 8'e indirmiştik. Şimdi de yatırım ve üretimi canlandırmak için özellikle KOBİ'lerini kullandığı bazı sanayi ve iş makinelerinden alınan yüzde 18'lik KDV'yi yüzde 8'e indiriyoruz. Bu tedbirlerin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum.''

  Erdoğan, yeni tedbirlerle, krizin sinyallerini aldığı andan itibaren uygulamaya koydukları tedbir sayısının 53 olduğuna işaret ederek, ''Gerektikçe yeni tedbirleri cesaretle almaya ve uygulamaya devam edeceğiz'' dedi.


   
Hükümetten yeni önlem paketi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hükümet

  hükümet

  Bakanlar kurulunu topluca yahut bakanların bir kısmını bir arada görmek, işleri organizeli yürütmeye, rekabet ve göz boyamaya delalet eder
 2. 36 milyar liralık önlem paketi açıldı

  36 milyar liralık önlem paketi açıldı

  Hükümetin son tedbir paketinin maliyeti 900 milyon lira olacak. beş paketin büyüklüğü 36 milyar lirayı aştı. Hükümetin küresel finansal krizin etkilerini azaltmak amacıyla aldığı tedbirler kapsamında açıkladığı 5. ekonomik paket, 3 ay süreyle bina ve bağımsız bölüm şeklindeki işyerleri ile konut, işyeri ve diğer gayrimenkullerin satışlarından alınan tapu harçları, her türlü ev ve ofis...
 3. Nazım Ekren yeni önlem paketine değindi

  Nazım Ekren yeni önlem paketine değindi

  Nazım Ekren hükümetin yeni bir önlem paketi için üzerinde çalıştığını belirtti. Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, 2009 yılı ilk çeyreğinde kapasite kullanım rakamlarına bakıldığında, ekonomik göstergelerin düzelme sinyali verdiğini söyledi. Ekren, üzerinde çalışılan ve kısa süre sonra kamuoyuna açıklanacak ekonomik önlem paketleri ile reel sektörün güçlenmesinin sağlanacağını belirtti. Nazım...
 4. Yeni Teşvik Paketi Açıklandı

  Yeni Teşvik Paketi Açıklandı

  Beklenen Yeni Teşvik Paketi Açıklandı yeni teşvik paketi 2012 Sevgili melekler , Başbakan Tayyip Erdoğan Yeni Teşvik Paketini Açıkladı. Haberin Detayları Şöyle; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Yeni teşvik paketi 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren yapılan yatırımları kapsayacak. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki iller teşvik paketi ile yatırımcı akınına uğrayacak. Zira bu illere...
 5. Paket Yenileme Ücreti Nedir?

  Paket Yenileme Ücreti Nedir?

  Paket Yenileme Ücreti Nedir? Arkadaşlar merhaba bana Paket Yenileme Ücreti hakkında bilgi verir misiniz rica etsem

Sayfayı Paylaş