1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hülya Leyla Çabuk

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  hülya leyla çabuk kaç yaşında hülya leyla çabuk kimdir saç dökülmesi cabuk kac yasinda hülya leyla çabuk kimdir, hülya leyla, hülya leyla çabuk ürünleri, hülya leyla çabuk saç, hülya leyla çabuk saç dökülmesi, hülya leyla çabuk kaç yaşında,


  Son dönemler de adını sıçka duyduğumuz ünlü Herbalist Hülya Leyla Çabuk hakkında bilgiler ve kendisine ait çalışmaları sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler.

  < Konu Resmi..>


  Dokuz kuşaktır bitkileri kullanarak cilt Leyla Çabuksorunlarına karşı doğal reçeteler hazırlayan bir aileden gelen Herbalist Leyla Çabuk, İskoçya'da öğrendiği yöntemle bitki karışımlarını zamana karşı dayanıklı hale getirmeyi başarmış.

  Bu karışımları saç dökülmesi, sivilce, sedef, egzama, mantar, selülit, tüylenme, leke, çatlak ve aşırı kilo sorunu olanlara uygulayan Herbalist Leyla Çabuk, ilk uygulamadan sonra farkın hissedilmeye başladığını belirtiyor.

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'nın yaptığı araştırmada da yapılan uygulama sonucu tüylerin 3 ayda yüzde 20 azaldığı ve yüzde 38 inceldiği ve herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmadığı kanıtlanmış.

  Yurtiçi ve yurtdışından kadın, erkek, yaşlı, genç, farklı cilt sorunlarına çözüm arayan birçok kişinin kapısını çaldığı Leyla Çabuk, meslek sırlarını ailenin genç bireylerine öğreterek ileride de birçok kişiye yardımcı olmayı hedefliyor.

  Çabuk, Şaşkınbakkal'daki merkezde uygulanan bakımları, nasıl sonuçlar alındığını ve kullanılan bitkisel ürünleri anlattı.

  Saç dökülmesi ile başlayalım…

  Leyla Çabuk: "Aileden kalıntı olarak geçiyor sivilce, saç dökülmesi, egzama.

  Yeni dökülmeye başlamıssa saçlar, üç kere bitki karışımı uygulamak yeterli. Yağlı saçlar çok dökülür. En çok dökülen kişide ise 30-60 günde dökülme duruyor.

  Uygulamada önce derinin dibi dezenfekte ediliyor. Bu işlem yağ, bakteri, mantar hepsini alıyor. Sonra bitki lapası haftada bir uygulanıyor. 30 dakika süre ile saçta kalıyor. Fazla durursa yakmaya başlar zaten.

  Yıkayıp kuruttuktan sonra da ısırgan sürülüyor. Esas saçtaki sorunu gideren de bu...

  Haftada üç kere ise saç yıkanıyor özel sabun ve şampuan ile. Sabah ve akşam da sarımsak ve kekik sürülüyor sırasıyla.

  Daha sık yıkanıp uygulama yapılırsa daha da çabuk sonuç alınır.

  Kimi iki, kimi üç sefer de sonuç alır. 60 gün sonra dökülme durur, saçım dolgun olsun dersen devam ediyorsun. Çok açıklık varsa gözenek yok olmuşsa tedavi uzun sürer, ama saç çıkar. Altı ayda sonuç alınır...

  Her hafta kafa deri atar yılan gibi. Bitki lapası ve ısırgan deriyi harmanlıyor alttaki deri harekete geçiyor ve hücre de çalışmaya başlıyor.

  Sedef, saç kıran ve egzama olanın başı akar. Kulak arkası, ensede çatlak oluşur ve sıvı gelir; yapışkan bir yapıda, zamk gibi. Hani sivilceyi sıkarsın da bir su gelir ya, onun gibi. Sadece bu üç hastalıktan sıvı gelir.

  Bu sıvı akmadan da bu hastalıklar geçmez. Aynı bitkiyi 100 kişiye koyarsın 4'ünde sıvı gelir. İnsanlar korkuyorlar bilmedikleri için ama korkacak bir şey değil..."

  Ne kadar sürüyor uygulama?

  Leyla Çabuk: "Kimisinde 6 hafta, 3 hafta kimisinde de 1 yıl sürer. Kiminde damla damla gelir, 1 yıl sürer, kimisinde ise 1 gecede biter. Hep gece akar yalnız…

  Bunun nedeni de önceden görülen tedaviler. Alınan ilaçlar hastalığı bastırıyor ve içeriye hapsediyor. Dolayısıyla her vücudun tepkisi de farklı oluyor.

  Eskiden çıban çıkardı biz de patlatırlardı, üstüne karasakız ya da lokum veya sabun ile soğan koyarlardı ve içi boşalırdı çıbanın. Şimdi ise hep antibiyotik ile vücuda sokuluyor mikroplar. Sedef ve egzamada hem krem hem ilaçla mikroplar içeri sokuluyor."

  Vücuttaki sedef de aynı şekilde mi gidiyor?

  Leyla Çabuk: "Ayak parmağından saçına sedef olanlar var. Vücuda hiçbir şey yapmıyorum sadece saça müdahale ediyorum. Bunun akma yeri ense ve kulak arkası.

  Saçtan aktıkça vücutta da hastalık geçiyor, kuruyup gidiyor.

  Sedef de genetik. Bir üzüntü, bir kayıp bu hastalığı tetikliyor.

  Bir hastalık daha var: Deri kaybı. Bu hastalıkta, saç derisi kayboluyor, çukurlar oluşuyor ve delik delik oluyor; kemiğe kadar iniyor. Dört hasta var elimde böyle.

  Küçük yaşta geçirilen ateşli hastalık sonrası lenfler iltihaplanır. 18-20 yaşında da hastalık görülür. Bu kişilerde de aynı yöntem uygulanıyor.

  Bunu da büyüklerinden öğreniyorsun. Yemek yapmayı öğrenmek gibi. Benim ailem yıllardır yapıyor bu işi. Ben de geleneğini bozmadan devam ettiriyorum."

  İstenmeyen tüylerin dökülmesini nasıl sağlıyorsunuz?

  Leyla Çabuk: "Tüyü yok ediyor bu uygulama, kanıtlanmış birşey... ÇAPA'da 20 denek üzerinde deneme yaptılar. Üç ayda yüzde 20 azalıyor ve yüzde 38 inceliyor. Bu görüldü.

  Tüyleri hiç almadan kurtulabilirler, haftada iki üç kere sürerek... Göbek, göğüs, yanak, bel gibi hiç dokunulmamış yerlere tüy bitkisini sulandırıp daha geniş alana yayıp, tüyün dibine daha çok işlemesini sağlarsın ve daha etkili olur. Sürdükten sonra kurumasını bekleyeceksin yalnız.

  Bacak, kol daha önce alınmışsa mutlaka tekrar alınmalı daha sonra uygulama yapılmalı. Büyüme çağındaki çocukları getiriyorlar. Bir ay sürsünler, tüylerinin rengi değişiyor, açılıyor ve azalmaya başlıyor.

  Haftada bir de ponza taşı ile peeling yapacaksın sonra da suyunu sürdüğünde ipek gibi oluyor."

  Peki ne kadar süre nasıl kullanılıyor?

  Leyla Çabuk: "İki ay olur, üç ay olur kullanılacak yere ve tüyün cinsine, hormonların çalışma seviyesine göre değişiyor. Tüy alındıktan sonra bitki koyup, ponzası yapılıyor.

  İlk uygulamadan sonra kimisinin 20 günde kimisinin 4 ayda çıkıyor tüyü. Hormon dengesine göre değişiyor. Bir seferden sonra fikir belirtebiliyorum. Kimi 3 seans, kimi 5 seans kimi 10 seans geliyor."

  Tüylerden tamamen kurtulduktan sonra ürün hiç kullanılıyor mu?

  Leyla Çabuk: "Seans araları çok değişiyor. Tüy gittikçe incelip, seyrekleşiyor. Bir de böyle parça parça yok oluyor. Birden bire hepsi çıkmıyor. Bana gelmeye gerek bile kalmayabiliyor, aldırıp bitki sürerek. Sonra da tüy olmayan yer alınır mı? Hiçbir şey yapmaya gerek kalmıyor.

  Body yapan erkekler de geliyor bana mesela, 5 seansta normal hale geliyorlar.. Daha fazla gelmiyorlar."

  Bu işe nasıl başladınız ve bitkileri bu kadar iyi nasıl tanıyorsunuz?

  Leyla Çabuk: "Anne tarafımdam geliyor. Eskişehir'de yöntem onaylandığında kökenimizi araştırmaya başladım. Orta Asya'dan geldiğini buldum 360 sene öncesine kadar gidebildim.

  Neneden toruna geçen birşey bu. Kırıkçı çıkıkçı vardır, para karşılığı yapılmaz... Annen ne yapmışsa onu söylüyor, sen de onu yapıyorsun. Böyle kalıcı oluyor. 9 kuşak öncesine kadar gidebildim. 65 senedir içindeyim.

  Bu işi ailede para karşılığı yapan ilk ben oldum. Annem, bir türlü kabul edemedi ve bu nedenle benimle 3 yıl konuşmadı. sonra barıştık.

  50-60'larda kapı kapı gidip yapıyordum, 8 sene böyle geçti, iş sahibi oldum. Önce karşıdaydı işyerim sonra da buraya geçtim. 56 senedir yapıyorum bu işi.

  Bana yetişemeyenlere, benden sonrakilere de miras bırakmak istiyorum."

  Sizin bu reçetelere ekledikleriniz var mı?

  Leyla Çabuk: "Annem daha sağdı o zaman. 13 yaşındaydım, Dr. Ziya Konuralp'in akrabası üçüncü derece yanıktı. 40 gün sonra deri düzelmeye ve saç çıkmaya başladı. Konuralp, anneme "tıp üstü bir insansın" dedi.

  Sonra bana çok destek oldu, beni dışarı götürdü, çok ameliyata seyirci olarak soktu. İskoçya'da yaşlı bir adamın yanına gidip gelmemi sağladı. O adam bana bitki ile bitkiyi dayandırmayı öğretti bana. 5 yıl gittim geldim.

  Önceden annemler bitkileri dövüyorlardı, sürüyorlardı. Bir hafta sonra suyu kokuyordu. Şimdi ise ısırgan, kekik, sarımsak 50 sene dursun, bozulmaz.

  Bitkileri nasıl koruyacağımı ve dayandıracağımı öğretti. Benim katkım bu oldu.

  Şimdi de piyasaya açılmaya karar verdim. 1936 doğumluyum ve geriye miras kalsın istiyorum. Buradan gelen insan faydalansın. Bütün yeğenlerime öğretiyorum"


   
  GREY bunu beğendi.
 2. pherilice

  pherilice Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Merhabalar, Leyla Çabuk'un ürünleri ile ilgili www.leylacabuk.com sitesine girerek detaylı bilgi alabilirsiniz..
   
Hülya Leyla Çabuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Leylanin Aşkı...

  Leylanin Aşkı...

  Leylanin Aşkı... Zamanin birinde alim zatlardan biri bir nehir kenarinda namaza durmus.. Mecnun tam o sirada sözde alim zatin önünden gecmis.. Adam öfkeyle namazini bozarak : -'Bre melun görmez misin ki namaza duruyorum, ne diye önümden gecersin? ' der Mecnun'un cevabiysa ilginctir : -'BEN LEYLANIN ASKIYLA SENiN NAMAZ KILDIGINI GORMEZKEN, SEN MEVLANIN ASKIYLA BENi NASIL GORDUN...?'...
 2. Leyla Mecnun'un nesiydi...

  Leyla Mecnun'un nesiydi...

  leyla ile mecnunun o büyük aşki. Okulda tarih derslerinde önümüze gelen aşk hikayesi kimi zamanda büyüklerimizden dinlediğimiz bir hikayedir. İşte leyla ile mecnun aşkı Lise son sınıf öğrencileri edebiyat dersinde son bir haftadır meşhur "Leyla ile Mecnun" hikayesini işliyorlardı. En ince ayrıntılarına kadar konu ele alındı. Artık son dersin son dakikaları idi. Öğretmen sınıfa...
 3. Leylanın Evi Dizi Konusu

  Leylanın Evi Dizi Konusu

  leylanın evi dizisi romanı konusu oyuncuları kanalı hakkında genel bilgiler burda melekler sevgili melekler yine bir roman ekrana uyarlanıyor zülfi livanelinin romanı olan leylanın evi yakında ekranlarda olacak leynaın evi disizi için özgü namal ile anlaşma yapıldı bile ocak ayında TVEN de yayına girecek olan dizinin konusu ise şöyle Leyla'nın Evi, Zülfü Livaneli'nin Mutluluk'tan sonra...
 4. Hülya

  Hülya

  Merhabalar ben 3.5 yıllık evliyim adetime 4 gün var ama göğüslerim şiş ve ağrı var acaba hamile miyim yardımcı olursanız sevinirim...
 5. Herbalist Hülya Leyla Çabuk Tarifi Tüy Dökme Karışımı

  Herbalist Hülya Leyla Çabuk Tarifi Tüy Dökme Karışımı

  bitkisel tüy dökme bitkisel tüy dökme yöntemleri Sevgili melekler, istenmeyen tüyler az ya da çok her bayanın sorunu. Yapısal olarak az tüylü bayanlar olduğu gibi çok tüylü olan ve bu durumdan illallah eden bayanlar da var. Bu yazımızda tüy sorunu olan bayanlar için tamamen bitkisel bir yöntem öneriyoruz sizlere. Bitkisel tüy dökme yöntemi Herbalist Hülya Leyla Çabuk 'tan geliyor... :)...

Sayfayı Paylaş