Hurma topları nasıl yapılır hanımlar deneyen var mı?

• Konbuyu başlatan Filhakika
  • Başlangıç tarihi
F

Filhakika

Forum Okuru
Hurma topları nasıl yapılır hanımlar deneyen var mı?

Hurma topları nasıl yapılır melek kadınlar kulübü hurma topları nasıl yapılır tatlı forum'da.​

Bir ara havuç ile yapardım top şeklinde ikramlık bir de hurma topları varmış bu nasıl yapılır tarifi var mı sizde arkadaşlar. Hurma topları nasıl yapılır daha önce deneyen var mı kızlar? İkramlık çayın yanında güzel gidiyor böyle şeyler bilhassa kahve yani güzel bir sunum oluyor ben de arkadaşlar ile kahve saatlerimiz çok olur.

Merhabalar
Kim sevmez ki kahve ile sohbet muhabbet yanında da böyle tatlılarla keyif yapmayı. Havuç toplari evet ben de çok yaparım havuçları değerlendirmenin en güzel yolu. Hurma topları da aslında benzer bir şey. Ama emin olun hurma topları da harika olacaktır. Ben denemedim ama tarifini size seve seve vermek isterim. Hatta ben de denerim belki bu bahane ile. Hatta diyette iseniz bunu şekersiz de yapabilirsiniz.

"Hurma topları nasıl yapılır"​

• 10 adet hurma
  • Bir avuç ceviz
  • 1.5 yemek kaşığı kakao
  • Üzerini bulamak için hindistan cevizi
  • Hurmaları öncelikle ılık su icinde bekletin sonra cekirdeklerinden ayırıp Blenderda ezin iyice. Hurmanın üzerine kakao ve cevizi dökün ve iyice yoğurun. Ceviz büyüklüğünde yuvarlayıp hindistan cevizine bulayın. Kurdanla tepesinden batırıp servis edebilirsiniz.

İşte havuç ile yapılan cezerye tarifi de aşağıdaki linkte. "Evde cezerye yapımı nasıl olur" hemen inceleyebilirsiniz.

Geri