1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Hürriyet yükselişte

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Hürriyet Gazetecilik, 2008’in ilk 9 ayında faaliyet kárını yüzde 90 büyüterek, 154 milyon YTL’ye yükseltti. Hürriyet’in gelirleri de bu dönemde yüzde 17 artarak, 771 milyon YTL’yi buldu. Yatırımların etkisiyle geçen yıla göre azalsa da Hürriyet’in net kárı da 57 milyon YTL oldu.
  HÜRRİYET’in 2008 yılının ilk 9 ayındaki geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artarak, 771 milyon YTL’ye ulaştı.Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık’ın 9 aylık mali tabloları açıklandı. Açıklanan mali tablolara göre, Hürriyet A.Ş.’nin aktifleri önceki yılın eylül ayına göre yüzde 7.5 artarak 1 milyar 960 milyon YTL. oldu. Özkaynakları ise yüzde 12 artarak 955 milyon YTL’ye ulaştı.

  Faaliyet kárı büyüdü

  Hürriyet, 2008 yılının ilk 9 ayında faaliyet kárını yüzde 90 büyüterek 154 milyon YTL’ye yükseltti. Faaliyet kár marjını ise yüzde 12’den yüzde 20’ye getirdi. 9 aylık mali tabloya göre, geçen yıl gerçekleştirdiği yatırımlar nedeniyle Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık’ın finansal giderleri arttı. Bu nedenle 9 aylık net dönem kárı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 28 milyon YTL azalarak 57 milyon YTL olarak gerçekleşti. Hürriyet A.Ş.’nin, faiz, vergi, amortisman öncesi kárı (EBITDA) yüzde 24 artışla, 171 milyon YTL’ye ulaştı. EBITDA marjı da yüzde 22 olarak oldu.

  Reklam gelirleri arttı

  Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’nin toplam gelirleri yüzde 17 büyürken, reklam gelirlerinde de artış gözlendi. 9 aylık konsolide mali sonuçlara göre Hürriyet, reklam gelirlerini geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 24 oranında artırdı. Böylece gazetenin 9 aylık reklam geliri toplam 555 milyon YTL olarak gerçekleşti.

  Hürriyet’in 9 aylık reklam gelirlerinin yüzde 55’ini yurtiçinden sağlandı. Yurtiçi reklam gelirleri, Hürriyet Gazetesi ve internet gelirlerinden oluşuyor. Reklam gelirlerinin yüzde 45’i ise yurtdışı yatırımlardan (TME) sağlandı.

  Yazılı yüzde 22 büyüdü

  Hürriyet’in 9 aylık mali tablosuna göre, yazılı basındaki reklam büyümesi yüzde 22 olarak gerçekleşti. İnternet reklam büyümesi ise yüzde 65 olarak belirlendi.

  Kurumsal notu yükseldi

  Hürriyet’in kurumsal derecelendirme notu da geçen eylül ayında yükseltildi. Uluslararası derecelendirme kuruluşu ISS Corporate Services Inc., Hürriyet’in kurumsal yönetim derecelendirme notunu revize ederek geçen eylül ayında 10 üzerinden 8’den 8.5’e yükseltti.

  hurriyet.com
   
Hürriyet yükselişte konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Serdar Ortaç - Hürriyet

  Serdar Ortaç - Hürriyet

  Kendimi unuttum Seni beklemekten Şimdi yalnızım Ağlamak çare mi söyle Belki de ayrılık şimdi zor olsa da Kimseden korkmuyorum Kimbilir kaç gece durmadan ağladım Bundan utanmıyorum Seni yağmurlar aldı ben ne bilem Kime yar oldu kaldı ben ne diyem Yine gurbet başında memleketim Tadı yok şimdi sensiz hürriyetin Söz Yazarı : Serdar Ortaç Besteci : Serdar Ortaç Düzenleme : Feyyaz Kuruş
 2. Hürriyet

  Hürriyet

  Bağımsızlık :...
 3. Dolar güne yükselişle başladı

  Dolar güne yükselişle başladı

  Piyasalarda dün öğleden sonra hareketlenen dolar bugüne de yükselişle başladı. İstanbul serbest piyasada dolar 1,2550 YTL, euro 1,9380 YTL'den güne başladı. Kapalıçarşı'da 1,2530 YTL'den alınan dolar 1,2550 YTL'den satılıyor. Bankalararası piyasada ise dolar sabah saatlerinde 1.2530 YTL'den el değiştiriyor. Serbest piyasada önceki kapanışta doların satış fiyatı 1,2530 YTL, euronun satış...
 4. Dolar yükselişe geçti

  Dolar yükselişe geçti

  Euro/dolar paritesinin 1.5 ayın en düşüğüne gerilemesiyle içeride dolar 1,68’e kadar yükseldi. Euro/dolar paritesindeki keskin düşüş içeride doların da yükselmesine neden oluyor. Euro, seans açılışında düşmeye başlayan Avrupa borsalarının riskten kaçınma eğilimini desteklemesiyle, uluslararası piyasalarda dolar karşısında değer kaybetti ve 1.5 ayın en düşük değerlerine ulaştı....
 5. ünlülerin yükselişi

  ünlülerin yükselişi

  sanat dünyasında bazen figüranlık ile sanat dünyasında yer alan sonrasındada usta oyuncular haline gelen ünlülerimizden bazılarının nereden nereye geldiğini göreceğiz...... HANGİ DİZİYLE PARLADILAR? TÜRKİYE’DEKİ DİZİ ENFLASYONUYLA BİRLİKTE EKRANI YENİ YÜZLER, YENİ YETENEKLER SARDI... Her geçen gün hayran kitleleri artan genç oyuncular, oynadıkları karakterlerle adeta izleyenleri...

Sayfayı Paylaş