1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hurşit Tolon kimdir Hayatı

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Hurşit Tolon hakkında Bilgi Hurşit Tolon kimdir Hayatı  Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda "Hurşit Tolon kimdir?" diyen misafirimizin sorusuna yanıt veriyor ve Hurşit Tolon hakkında biyografi bilgilerini paylaşıyoruz arkadaşlarım.


  < Konu Resmi..>  Emekli Türk orgeneral Ahmet Hurşit Tolon 1942 yılında İstanbul'da doğdu.Hurşit Tolon 1962 yılında Kara Harp Okulu'ndan, 1975 yılında da Piyade Okulu'ndan mezun oldu. 1978 de Kara Harp Akademisini bitirdi.

  Hurşit Tolon 1989 yılında tuğgeneralliğe, 1993 yılında da tümgeneralliğe terfi etti. Tümgeneral rütbesi ile Genelkurmay Genel Sekreterliği, Jandarma Asayiş Komutan Yardımcılığı ve 7. Kolordu Komutan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 1997 yılında korgeneralliğe terfi etti. Korgeneral rütbesi ile 15. Kolordu Komutanlığı ve Genelkurmay Lojistik Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2001 yılında orgeneralliğe terfi etti ve Ege Ordu Komutanlığı'nda atandı. 30 Ağustos 2004 tarihinde 1. Ordu Komutanlığı'na atandı.Hurşit Tolon buradan emekli oldu.

  Hurşit Tolon Ergenekon soruşturması

  Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan operasyon ile Ankara'da askeri lojmanlarda Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından gözaltına alındı.2. Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un sorgusu yapıldı.Mahkeme emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un tutuklanmasına karar verdi.


   
Hurşit Tolon kimdir Hayatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hurşit Tolon tahliye edildi

  Hurşit Tolon tahliye edildi

  Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Orgeneral Hurşit Tolon tahliye edildi. Ergenekon soruşturmasının 6. dalgasında tutuklanan emekli General Hurşit Tolon'un sağlık sorunlarından değil, delil yetersizliğinden tahliye olduğu bildirildi... Savcılık yetkililerinden alınan bilgiye göre, Tolon'un avukatı İlkay Sezer tarafından İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesine...
 2. Hurşit Tolon kimdir

  Hurşit Tolon kimdir

  Arkadaşlar Hurşit Tolon kimdir hayatı hakkında bilgi lazım bana
 3. Özlem Aydın Kimdir, Hayatı

  Özlem Aydın Kimdir, Hayatı

  Özlem Aydın Kimdir, Hayatı hakkında bilgiler yazın. arkadaşlar Özlem Aydının hayatı hakkında biyografi bilgilerini buradan yazarmısınız.
 4. Bihter Erkmen Kimdir Hayatı

  Bihter Erkmen Kimdir Hayatı

  Bihter Erkmen Kimdir Hayatı Bihter Erkmen Hayatı Hakkında Bilgi O Ses türkiye yarışmacılarından ve beğniyle takip edilen Bihter Erkmen'in hayatı hakkında merak edilen biyografi bilgielrini buradan sizlerle paylaşıyoruz Melek'lerim. Bihter Erkmen 29 yaşında, o ses türkiye yarışmasına Bursa'dan katılmıştı.Bihter Erkmen Bursa da hayatını sürdürmekte. Bihter Erkmen Müzikle küçük yaşlarda...
 5. Cahit Arf kimdir, hayatı

  Cahit Arf kimdir, hayatı

  Cahit Arf kimdir, hayatı hakkında lütfen biyografi bilgilerini yazın bana kızlar!

Sayfayı Paylaş