1. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.153
    Ödül Puanları:
    113

Hüseyin Turan - Coşar Da Bu Sazı Böyle Çalarım

Konu, 'G-H Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Coşar da bu sazı böyle çalarım
    Eninden boyundan kestim olmadı,
    Yüksekten alçaktan estim olmadı,
    Elimde bir kırık testim olmadı,
    Coşarda bu sazı böyle çalarım

Sazıma dokunma ateştir yakar,
    Sihirli tellere gönüller takar,
    Aşıkta göz yaşı nur olup akar,

Uzağım yakınım etrafım bir hoş
    Cevherli sandığım gönüller bomboş,
    Boşlukta ey aşık gözün açık koç,

Bilgimiz bilginin sonundan başlar,
    Bu hale hayrandır bu dağlar taşlar,
    Sema�da sel oldu hep Nürdan yaşlar,

Hayatı anlayıp kalender oldum,
    Tutuştum yanmadım semender oldum,
    Hakikat yolunda seferber oldum,

Tasrihli konuşmak mümkün değildir,
    Lisanım o kadar düzgün değildir,
    İnan dost!Bu alem gülgün değildir,
    Coşarda bu sazları böyle çalarım

Hüseyin Turan - Coşar Da Bu Sazı Böyle Çalarım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hüseyin Turan - Sazım Yanar Sözüm Yanar

Hüseyin Turan - Sazım Yanar Sözüm Yanar

Sazım Yanar Sözüm Yanar Sürüde bir koyun oldun Kurdu kuşu ağırladın Şu dilime ateş verdin Sazım yanar sözüm yanar Yaralarım deşilince Gün geceye devşirince Gönüller taş kesilince Sazım yanar sözüm yanar Gönül türküm susmaz oldu Dost yaramı sarmaz oldu Sevdam yare yetmez oldu Sazım yanar sözün yanar
  2. Hüseyin Turan - Dinle

Hüseyin Turan - Dinle

hüseyin turan doktor sözleri hiç söylemediysem şimdi söylüyorum hüseyin turan hiç söylemediysem şimdi söylüyorum dinle dinle Dinle Yüreğimde yangın başlar Gün dönünce akşama Aklım başımdan gidiyor Sen gelince aklıma Sensiz olmaz diye diye Akşam oluyor bu şehirde Hiç söylemediysem Şimdi söylüyorum Seni her şeyden Çok seviyorum dinle Şu dağların ötesinde Bir yol var ki sana...
  3. Hüseyin Turan - Çalma Çoban

Hüseyin Turan - Çalma Çoban

Çalma Çoban Çoban kavalını dertli çalıyor Koyunları koygun koygun meliyor Gül yüzlü yarimi eller alıyor Çalma çoban kavalını bugünler Hastadır garip gönlüm durmadan inler Çobanın kavalı sinemi deldi Ağlar iki gözüm ne zaman güldü Gül yüzlü yarimi yadeller aldı Çalma çoban kavalını bugünler Hastadır garip gönlüm durmadan inler
  4. Hüseyin Turan - Bu Ne Şivandır

Hüseyin Turan - Bu Ne Şivandır

Karlı dağlar geçit vermez sana geleyim Neredesin ne haldasın nerden bileyim Kader tutmuş yakamızı koymaz güleyim Emman emman koymaz güleyim Emman emman dağlar dumandır Dıley dıley bu ne şivandır Felek vurmuş tokadını halım yamandır Vaye vaye bu ne zamandır Daye daye kötü zamandır Sesim yetmez bağırayım dağlar inlesin Dağların ardında nazlı yarim dinlesin Bizi bu hallere koyan zalim gülmesin...
  5. Hüseyin Turan - Acayip Hayvanlar

Hüseyin Turan - Acayip Hayvanlar

İncinsen de sözün düzünü diyciğem İncinsen de sözün düzünü diyciğem Acayip hayvanlara benziyirsen Acayip hayvanlara benziyirsen acayip hayvanlara benziyirsen Men senin bu emellerine nice dözüm Men ne diyim daha sana yoktur sözüm Sır sıfatından su içmeyir gözüm Cinlere şeytanlara benziyirsen Cinlere şeytanlara benziyirsen Acayip hayvanlara benziyirsen Acayip hayvanlara benziyirsen A bu...

Sayfayı Paylaş