1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Huzurun resmi

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  huzurun resmi Bir gün bilge bir kral, huzuru en güzel resmedecek sanatçıya büyük bir ödül vereceğini ilan etti. Yarışmaya çok sayıda sanatçı katıldı. Günlerce çalıştılar, birbirinden güzel resimler yaptılar. Sonunda, eserlerini saraya teslim ettiler. Tablolara bakan kral sadece ikisinden çok hoşlandı. Ama birinciyi seçmek için karar vermesi gerekiyordu.
  Resimlerden birisinde, sükunetli bir göl resmi vardı. Göl bir ayna gibi etrafında yükselen dağların huzurlu görüntüsünü yansıtıyordu. Üst tarafta pamuk beyazı bulutlar gökyüzünü süslüyordu. Resme kim baktıysa, onun mükemmel bir huzur resmi olduğunu düşünüyordu. Diğer resimde de dağlar vardı. Ama engebeli ve çıplak dağlar. Üst tarafta öfkeli gökyüzünde yağmur boşalıyor ve şimşek çakıyordu. Dağın eteklerinde ise köpüklü bir şelale çağıldıyordu. Fakat, kral resme bakınca, şelalenin ardında kayalıklardaki bir çatlaktan çıkan mini minnacık bir çalılık gördü. Çalılığın üzerinde ise anne bir kuşun ördüğü kuş yuvası görünüyordu. Sertçe akan suyun orta yerinde anne kuş yuvasını kuruyordu. Harika bir huzur ve sükun var gibi görünüyordu .
  Peki sizce ödülü kim kazandı dersiniz ? Kral düşünmeden ikinci resmi seçti ve "Huzur hiçbir gürültünün, sıkıntının ya da zorluğun bulunmadığı yer demek değildir .Huzur, bütün bunların içinde bile yüreğinizin sükun bulabilmesidir . Huzurun gerçek anlamı budur " dedi .

  alıntı


   
Huzurun resmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Huzur İsrafı

  Huzur İsrafı

  Karşımızdaki bir insana, nezaket ifadesi olarak; “Ben sizin daha fazla vaktinizi almayayım” cümlesini tekrarladığımız halde, kendimizin vaktini hoyratça savurduğumuzun farkında mıyız?.. Zamanı milimi milimine kullanan ve o kullanma tarzından vazgeçmeyen bir arkadaşım var.. ibadetlerini yapar, günün belli saatlerinde mutlaka Kur’an ve tefsir okur, belli zaman içinde bitirmek zorunda olduğu...
 2. huzur

  huzur

  keşkelerden nefret edn bi izleyicinizim ve gercekten herşeyi keşkesiz başarmak istiyorum???adım emel
 3. Huzur Sokağının Huzuru Kaçtı !

  Huzur Sokağının Huzuru Kaçtı !

  Bu konu; Huzur Sokağı dizisi hakkında bilgiler vemektedir. Sevgili melekler, atv ekranlarında yayınlanan Huzur Sokağı dizisi daha yaynınlanmaya başlamadan önce merak konusu olmuş ve yayın tarihi sabırsızlıkla beklenmişti. Bunda ünlü bir roman oluşunun ve muhafazakar kesimle ilgili bir hikaye olmasının etkisi çoktu. Yayına girdikten sonra da ilgiyle ve artan reytingiyle televizyonun en...

Sayfayı Paylaş