Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Hyundai Başkanı, rüşvet cezasını çocuk bakarak ödüyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Dünyanın en güçlü işadamlarından biriyken, rüşvet, zimmet ve siyasi manipülasyondan suçlu bulunan Hyundai’nin Yönetim Kurulu Başkanı Chung Mong-Koo, kimsesiz çocuklar yurdunda cezasını çekmeye başladı.
  Dünyanın en büyük 6’ncı otomotiv şirketi Hyundai’nin 70 yaşındaki patronu Chung Mong-Koo’un 3 yıllık hapis cezası onaylanmıştı. Yasalar gereği hapse girmekten kurtulan Koo, kimsesiz çocuklar yurdunda sosyal hizmet cezasından kaçamadı.

  Yerleri paspaslıyor

  Güney Kore’de bir sosyal hizmetler yurdunda cezasını çekmeye başlayan Chung Mong-Koo, yerleri süpürüp, paspaslıyor. Chung Mong-Koo kimsesiz bebeklere biberonla süt içirirken, engelli çocukları da yürüş yapması için dışarıya çıkarıyor. Chung Mong-Koo kuşkusuz, kimsesiz çocukları besleyen, enlellileri yürüyüşe çıkaran dünyanın en güçlü isimlerinden biri.

  Hiç şikayetçi değil

  Chung Mong-Koo yaptığı işten şikayetçi olmadığını açıkladı ve çocuklarla ilgilendiğini gösteren videolarda Koo, yaptığı işten oldukça keyif alıyor görünüyor. Onbir torunu olduğunu anlatan Chung Mong-Koo "Benim zaten 11 torunum var. Şimdi bu çocuklar da bana ailemden biriymiş gibi geliyor" dedi. Kimsesiz çocuklar ise, Güney Kore’nin ve dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Chung Mong-Koo’nun kim olduğuna dair en ufak bir fikirleri yok.

  Hyundai’nin başkanı, geçen yıl şirket fonundan zimmetine yaklaşık 100 milyon dolar para geçirdiği ve yetkilerini kötüye kullandığı suçlamalarıyla yargılandığı davada 3 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti. Koo, Hyundai’ye bağlı iştirakler yoluyla, yasadışı örtülü fonlar oluşturulmasında sorumluluğu olduğunu kabul etmişti.

  Yeniden seçilmişti

  Hyundai Motor hissedarları, zimmetine para geçirmekten 3 yıl hapis cezasına çarptırılan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Chung Mong-Koo’yu geçen mart ayında yeniden başkan olarak seçmişti. Chung Mong-Koo’nun 3 yıldır yürüttüğü görevine devam etmesi yönünde karar çıkmıştı. 2007 yılında aldığı hapis cezası şartlı olarak ertelenen Koo’nun yeniden seçilmesine sadece bir ana hissedar karşı oy kullanmıştı.

  hurriyet.com


   
Hyundai Başkanı, rüşvet cezasını çocuk bakarak ödüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çocuklarda ceza olayı

  çocuklarda ceza olayı

  çocuklarda ceza -ANNELER ÇOCUKLUKLARINDA ''KENDİLERİNE UYGULANAN CEZALARIN YARARLI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜ'', BUNLARI DA ÇOCUKLARINA UYGULADIĞI BELİRLENDİ -ANNELERİN EN FAZLA, ''ÖFKE'' VE ''YÜKSEK SESLE BAĞIRARAK'' ÇOCUKLARINI CEZALANDIRDIKLARI ORTAYA ÇIKTI Yapılan araştırmada, annelerin çocukluklarında ''kendilerine uygulanan cezaların yararlı olduğunu düşündüğü'', bunları da uyguladıkları...
 2. Rüşvet

  Rüşvet

  Rüyada rüşvet alırsanız bu elinize kısa zaman sonra para geçecek. Ya da verdiğiniz borcu geri alacaksınız demektir. Rüyada rüşvet alırsanız bu elinize kısa zaman sonra para geçecek. Ya da verdiğiniz borcu geri alacaksınız demektir. Elinize kısa zamanda para geçecek. Bir arkadaşınıza verdiğiniz borcu geri alabilirsiniz.Kişi rüşvet verirse güç durumda kalır. Rüşvet alırsa çevresindekiler ile...
 3. Ceza Savaş Çocukları

  Ceza Savaş Çocukları

  Zaman kavramı kalmadı anlayış yok Savaş her beyinde pozitif olasılık Dikkat et merhamet el verdi şiddete Zimmetimde kaldı Rap,Ceza sınırdaki sosyete Hergün acı kader gömülü tarlalar yaktı can aldı Can tatlı ama kan aktı kan aktı kan Yandı kaç yürek Gömdü kaç kürek körpe can Özgürlük bitti mayınlarla Kimi doğdu bağdat ortasında,kimi babylonda Kiminin...
 4. Rüşvet:

  Rüşvet:

  Madde 135 - Askeri şahıslardan herhangi biri Türk Ceza Kanununun 3 üncü babının 3 üncü faslında yazılı suçlardan birini işlerse o fasıldaki cezalarla cezalandırılır.
 5. Çocuklarınıza ödül diye rüşvet vermeyin

  Çocuklarınıza ödül diye rüşvet vermeyin

  Bu rüşvet olayını en çok babalar ve dedeler yapıyor:DŞahit olduğum çok oldu bu durumlara.Çok doğru birşey değil aslında:)Buyrunuz meleklerim Çocuklarınıza ödül diye rüşvet vermeyin Çocukları en güzel şekilde eğitmek ve hayata hazırlamak her anne ve babının en büyük hedefleri arasındadır. Anne baba ve çocuk arsındaki iletilim devam ede gelen bir süreçtir. Ve bu süreçteki anne ve...

Sayfayı Paylaş