1. :osqe:

  :osqe: Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  484
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  yavrusunun yanında:)

  İçimde Biri Var! Adını Koyamıyorum

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında :osqe: tarafından paylaşıldı.

  adını koyamıyorum
  İçimde Biri Var!


  Adını koyamıyorum, kim olduğunu bilmiyorum ama içimde biri var. Melek mi, şeytan mı belli değil. Aşkı savunan, aşkla durulan, aşkla yaşayan biri ve içimde..

  Ne zaman aşka küssem, kapılıp gitsem dost sohbetlerinde aşkın bittiğine ve ne zaman inancımı yitirsem, ortaya çıkan biri var. Sesini kulaklarımda duyuyorum. İlk başlarda delirdim zannetmiştim ama sonra düşününce, zaten akıllı insan işi mi her gün aşkı anlatmak? Zaten hafif ucu kaçmış aklımın, daha ne kadar çıldırabilirim ki? Demek ki deliliğim yeni değil. Peki, bu konuşan kim? Size de olur mu hiç bilmiyorum ama bazen ben dünyadan kısa bir süre kaybolmak isterim. Evimin içine kapanıp, üstüme battaniyeyi çekip, televizyonun karşısına geçip, telefonları kapatarak, dışarıyla tüm ilişkimi kesmek isterim.
  Depresyon derler ama aslında yaşadığım depresyon değildir. Bir nevi tatile çıkarım. Üstümdeki baskılardan, sorumluluklardan uzaklaşıp, kimsenin derdini dinlemeden, üç beş gün geçiririm. Yazın deniz kenarına gideyim, kendimi kızgın kumlardan serin sulara atayım, vücudumu ıstakozdan çikolataya çevirene kadar güneşle birlikte yatayım diyenlerden değilim. Zaten yazın işler çok yoğun. Bir yere kıpırdayacak durum yok. Kışın da durmadan çalışıyorum. O yüzden hafif depresif görünen, asıl amacı yalnız ve huzur olan kısa tatillerimle idare ediyorum.
  Biraz incelediğimde, bu mini kaçışlarımın genellikle ayrılık sonrasına veya aşksız dönemlerime denk geldiğini fark ettim. Herkes gibi benim de bazen güçlü inançlarım sallanıyor. İçinde bulunduğumuz süreç, çağı yakalamak, teknoloji derken, gerçekten aşkı küstürdük mü diye düşünüyorum.
  İşte o anlarda, içimdeki ses bağırıyor: “Hayır! Aşk yerinde duruyor. Kendi hatalarını aşka yükleme! Seçimlerinin sonuçlarını, geçtiğin yolları, sonunu bildiğin halde, kendini kandırarak girdiğin ilişkilerin suçlusu aşk değildir.” Donup kalıyorum çünkü haklı! Ancak işin ürpertici yanı, bu ses kime ait?
  Delirdiğimi olgunlukla kabul edip, iletişime geçmek istiyorum. Soru soruyorum, cevap vermiyor. Öyle havalı, kendinden emin ve burnu büyük ki, sadece canı istediğinde konuşuyor. Yoksa ülkenin en iyi medyumu olma yolunda adım atacağım ama onun söyledikleri kimin işine yarar, bilemiyorum.
  Sonuç olarak, içimde biri var. Aşka küsmeme izin vermeyen, en hüzünlü zamanımda beni ayağa kaldıran, sevgiye ve erdeme kuvvetle sarılmış, sevdalara gülümseyerek bakan, biraz huysuz ama bana iyi gelen, içimde yaşayan biri var. Neye inanıyorsanız, doğru odur. Ben aşkın içimde saklandığını, kalbimde yaşadığına inanıyorum. İhtiyacınız varsa, gönül kapınızı açık tutun, arada benden çıkıp size gelir belki, kim bilir?
   
İçimde Biri Var! Adını Koyamıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İçimde Ölen Biri Var...!

  İçimde Ölen Biri Var...!

  Her şey güzel olacak" diyor içimden bir ses. "Her şey güzel olacak"... İnanmak istiyorum. Her şey güzel olsun istiyorum. Her şey bitiyor. Canımı yakanın ne olduğunu bilsem, uzaklaşsam ondan, ulaşamasa bana, yanmasa canım bu kadar. Çeksem gitsem, çok uzaklara gitsem, kendimden gitsem,kafamdakilerden gitsem, zorunluluklardan gitsem, sorumluluklardan gitsem, upuzun,sapsarı bir...
 2. Benim İçimde Biri Var !

  Benim İçimde Biri Var !

  Adını koyamıyorum, kim olduğunu bilmiyorum ama içimde biri var. Melek mi, şeytan mı belli değil. Aşkı savunan, aşkla durulan, aşkla yaşayan biri ve içimde.. Ne zaman aşka küssem, kapılıp gitsem dost sohbetlerinde aşkın bittiğine ve ne zaman inancımı yitirsem, ortaya çıkan biri var. Sesini kulaklarımda duyuyorum. İlk başlarda delirdim zannetmiştim ama sonra düşününce, zaten akıllı insan...
 3. Olumlu bir hayat için 9 adım

  Olumlu bir hayat için 9 adım

  hayata olumlu bakmanın yolları hayata olumlu bakmak neden önemlidir pozitif bakmanın yolları Hayat, hep istediğimiz gibi gelmiyor malesef... Kimi zaman çabasız kazanıyorken, kimi zaman haksız yere kaybedebiliriz... Kimi zaman kendimizi şanslı hissederiz, kimi zaman ise şanssız... Ne yazık ki, şanssız hissettiğimiz, olumsuz düşüncelerimiz, genel anlamda daha çoktur Melek'lerim. Eğer ki...
 4. içimde bir sıkıntı var :(

  içimde bir sıkıntı var :(

  off off içimde bir sıkıntı var :( sanki kötü birşeyler olacak gibi içim içimi kemiriyor :( bir yandan sıcak bir yandan sınav stresi birde bu sıkıntı :'(

Sayfayı Paylaş