1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  İçimizde bir yerlerde

  Konu, 'Efsaneler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  Benim içimde olan sevgi, dostluk, sizlersiniz melişler.. Hepinizi tek tek seviyorum :) herkez mi Melek olur yavvv :D:deli:
  Çok eski bir Hint efsanesine göre, bir zamanlar bütün insanlar birer tanrıymışlar, ama tanrılıklarını o kadar kötüye kullanmışlar ki, Tanrıların başı Brahma onların elinden tanrısal güçlerini alıp, hiç bulamayacakları bir yere gizlemeye karar vermiş, böylece bütün sorun gizli bir yer bulmak olmuş. Bir çözüm bulmak için toplanan küçük Tanrılar konseyi şunu teklif etmişler:
  “- İnsanın tanrısal gücünü toprağa gömelim!”
  Brahma: “- Olmaz, insanoğlu toprağı kazıp onu bulabilir” demiş!
  “- Öyleyse onu okyanusların en derinine atalım!”
  Brahma gene “- Olmaz” demiş!
  “- Çünkü er geç insanoğlu bütün okyanusların dibini araştıracak ve kuşkusuz bir gün onu bulup çıkaracak!”
  Küçük Tanrılar: “- O zaman onu gizleyecek bir yer bilemiyoruz”
  “- Çünkü yeryüzünde ya da denizin içinde insanoğlunun günün birinde erişemeyeceği bir yer yok gibi!”
  Brahma: “- Bakın ne yapalım. İnsanın tanrısal gücünü kendi varlığının en derinliğine gizleyeyim; çünkü insanın aramayı akıl edemeyeceği tek yer orasıdır!”
  Ve efsane şöyle biter; “Ta o zamandan beri insanoğlu, kendi içinde olan bir şeyi bulmak için, dünyanın çevresini dolaşmış, tırmanmış, dalmış, kazmış, arayıp durmuş”.
   
İçimizde bir yerlerde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Müsait bir yerde

  Müsait bir yerde

  Olay Sarıyer Taksim minibüslerinde geçmekte... Kravatlı, düzgün giyimli bir adam inmek için ayağa kalkar: - Şöför Bey. Mükemmel bir yerde inebilir miyim? (Herkes kopar) Minibüs sağa yanaşır. Şöför: - Tabi buyurun. Size layık değil ama... (Bu sefer daha beter)
 2. meşukiye günü birlikçiler için enfes bir yer

  meşukiye günü birlikçiler için enfes bir yer

  sapanca piknik alanları sapanca piknik alanı yerleri maşukiye yerleri Bu kez muhteşem doğası ve alabalıklarıyla ünlü Maşukiye'ye gidiyoruz. Buraya otobandan gelmek son derece kolay. İstanbul'dan çıktıktan yaklaşık 1,5 saat sonra insanın içini ferahlatan dereleriyle Maşukiye alabalık vadisine varıyorsunuz. Maşukiye'ye ulaşmanın en kısa yolu ücretli otoyoldan geçmek. İzmit-Adapazarı...
 3. Cehennem nasıl bir yerdir?

  Cehennem nasıl bir yerdir?

  Cehennem inkarcılar için her türlü sıkıntı, zorluk ve azabın yaşandığı ve bunların sonsuza kadar da tükenmediği bir yerdir. Kuran’da cehennem için şöyle denir: Gerçekten cehennem, bir gözetleme yeridir. Taşkınlık edip-azanlar için son bir varış yeridir. Bütün zamanlar boyunca içinde kalacaklardır. Orada ne serinlik tadacaklar, ne bir içecek. Kaynar sudan ve irinden başka. (İşlediklerine) Uygun...

Sayfayı Paylaş