1. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

  İçimizde Yaşayan Kadıncıklar!

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

  Çoğu kadın ayaklarını yere sağlam basmak, özgürlüğünü elde etmek için mücadele eder. Daha önce denediği yollar mutsuzlukla bittiği için, artık kendinden başka dayanağı olmadığını biliyordur.
  Bazıları ise, lafa gelince bağımsızlığına düşkündür. Evliliğe şiddetle karşı çıkar. Bir erkeğin baskısı altında veya birlikte yaşamak fikrini bile reddeder. Sebepsiz yere, sadece hava olsun diye, kendini olduğundan farklı göstermek için konuşan bu tarz hemcinslerime gülümseyerek bakarım. Tüm dünyanın dengesini tutan para, onların eline geçse, acaba durum değişir mi diye düşünürüm.

  Aslında biraz içimizi deşsek göreceğiz ki, hepimizde birden çok kadın yaşıyor. Dışarıya hangi yüzümüzü gösterdiğimizin bir önemi yok. İçimizde, belki kendimize bile itiraf edemediğimiz farklı kişilikler var. Çevremizde saygı görmek, üstümüze yapışıp kalmış etiketlerimize aykırı düşmemek için, kimi zaman gönlümüzden geçeni yapamıyoruz.
  Dışarıdan bakıldığında çok sert duran, dominant bir kadın, sevdiği adamın yanında bir geyşa olabilir. Üstelik bu durumdan son derece mutlu da olabilir. Herkesin çekindiği, keskin tavırları olan bu kadına aşık olmak nedense yakıştırılamaz. Sanki o aşk acısı çekmez, ağlamaz, sarhoş olup yollarda virane dolaşamazmış gibi gelir. Oysa aşk insana neler yaptırır, öyle değil mi?

  Tam tersi örnekler de yakalamak mümkündür. Son derece mazbut, içine kapanık, sessiz, çok konuşmayan, etliye sütlüye karışmayan bir kadın; sevdiği erkeğin haksızlığa uğraması veya başına kötü bir olay gelmesi halinde, bir aslana dönüşebilir.


  Hepimizin içinde birkaç kadın yaşıyor. Dışarıya gösterdiğiniz yüzünüz ile evdeki haliniz bambaşka olabilir. Özünde hepimiz öyle değil miyiz? Üstlendiğimiz kimliklere uygun davranışlarda bulunmuyor muyuz? Birçok sıfatımız var. Anne, evlat, eş, arkadaş, teyze, hala, hepsi biziz. Ancak arada ciddi farklar olabilir. Bir evlat olarak çok yumuşak, laf dinleyen, anasının kuzusu bir kimlik sergileyip, annelik görevine geçtiğimizde sert ve otoriter olabiliriz. Eski eşi tarafından dünyanın en kötü kadını ilan edilen biri, dostları tarafından çok sevilip, sayılabilir. Bütün hepsi bizim içimizde var.
  Bana sorarsanız, sadece sıfatlarımıza göre değil, karşımızdaki insana göre de değişik davranışlarda bulunuyoruz. Bu da doğal aslında, yaş geçiyor, tecrübe ediniliyor, acılar insanı değiştiriyor. Okuduklarımız, gördüklerimiz, yaşadıklarımız, hep üstümüze bir tuğla daha koymamızı sağlıyor. Çok kötü bir koca olduğu için boşanılmış bir adam, birkaç yıl sonra başka bir kadın tarafından delicesine sevilebilir. O iki kadın karşı karşıya gelse, aynı adamdan bahsettiklerine inanamazsınız.

  İçimizde farklı kişilikler yaşıyor. Reddetsek de, sevmesek de, değişiyoruz. Bu yüzden zamanında asla dediğimiz şeyler, zaman geçince olabilir hale geliyor. Bir kadının içinde çok kadın yaşar. Önemli olan, karşınıza çıkan insanın, ruhunuzda yaşayan kaç kadını ortaya çıkartabildiğidir. Herakleitos’un dediği gibi, değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir!


   
İçimizde Yaşayan Kadıncıklar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yalnız Türkiye’de yaşayan 561 canlı için son şans

  Yalnız Türkiye’de yaşayan 561 canlı için son şans

  likya orkidesi malatyadaki çalı türleri Türkiye’nin 561 noktasında yaşayan 561 canlı türünün dünyanın bir başka coğrafyasında eşi benzeri yok. Bu türler, yalnızca Türkiye’de ve Türkiye’nin de yalnızca o bölgesinde yaşıyor. Ne yazık ki bu türler, büyük bir yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Türkiye’nin bu doğal ve genetik zenginliği, düşüncesizce ve kısa vadeli kazançlar uğruna yok ediliyor....
 2. Dans Etmek İçin Yaşayan Kız

  Dans Etmek İçin Yaşayan Kız

  rüyada erkekle dans etmek rüyada bir erkekle dans etmek biriyle Hastalığın pençesine düştüğünde, içinden yükselen “Daha” sesine kulak verip, iyileşeceğine tek inanan kendisiydi. Doktor yoğun bakım servisindeki odasına girip yatağının kenarına oturduğunda, saat aksamın onunu gösteriyordu. “Durum nasıl görünüyor?” diye sordu. Doktorun yanıt vermek için duraksadığı süre, yirmi üç yaşındaki esmer...
 3. "Neyi düşünürsen onu çağırırsın". İçinizde bunu yaşayan var mı?

  "Neyi düşünürsen onu çağırırsın". İçinizde bunu yaşayan var mı?

  Merhaba arkadaşlar. Mesela bir şeyi devamlı düşünuyorsunuz sonra bir bakıyorsunuz bir süre sonra o başınıza geliyor. Bunu yaşayanınız var mı öğrenmek istiyorum. Ben eski sevgilimle yaşarken devamlı ayrılacaz korkusu yaşardım ayrılık şarkıları dinlerdim ve bir muddet sonra ayrıldım. Universitede okurken "trafik kazası geçirdim biri ne hısseder gözu kapalı nasıl gezer" diye düşünmüştüm...
 4. mahrumiyet içinde yaşayan asker eşleri

  mahrumiyet içinde yaşayan asker eşleri

  sanırım askeriyenin yükünü bizler çekiyoruz.öyle sanıldıgı gibi rahatlık yok tek başımıza eşlerimizin arkasında mücadele veriyoruz.ne gezecek yerimimiz ne ihtiyaçlarımızı alacak bir yer.lojman diye birşey yok tek lojman.burayı yaparken ailelerin yaşayabilecegini hiç düşünmemişler yada işlerine gelmemiş kendileri rahat ya gerisini boşver...
 5. Esneklik Kaybı Yaşayan Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

  Esneklik Kaybı Yaşayan Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

  saçlarda esneklik kaybı saç sorunları saç sorunları ve çözümleri Sevgili melekler, saçlarınız şekil almıyor, en ufak bir harekette dökülüyorsa saçlarınızda esneklik kaybı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Saç sorunları ve çözümleri ile ilgili pek çok konu paylaştığımız forumumuzun bu bölümünde, diriliğini ve gücünü kaybetmiş olan sorunlu saçlar için sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak......

Sayfayı Paylaş