İçinizdeki güzellikleri çıkarın

kaprisli

Yeni Üye
Üye
İçinizdeki güzellikleri çıkarın
Kusursuz vücutları, çarpıcı güzellikleri ve parıltı saçlarıyla her kadının biraz gıpta, biraz da kıskanarak baktığı ünlü yıldızların, bu güzelliklerini neye borçlu olduğu hep merak edilen bir konudur. Güzellik koçlarından öğrendiğimize göre aslında öyle çok büyük sırları da yokmuş. ‘Yaşlanmanın 7 işaretine karşı daha etkili ant-aging kremi yok’ diyen cilt bakım markası OLAY’ın davetlisi olarak geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen ünlülerin güzellik koçu Serena Goldenbaum, tüm dünyanın hayran olduğu yıldızların güzellik sırlarını AKŞAM Cumartesi okuyucularıyla paylaştı. Heidi Klum, Claudia Schiffer, Naomi Campbell gibi güzel yıldızların koçluğunu yapan Goldenbaum, bakın bu güzel kadınlar hakkında neler anlattı…

Güzellik koçu olarak birçok ünlü yıldızla çalışıyorsunuz. Bu yıldızlar mükemmel görünmeyi nasıl başarıyor?


Starlar ve top modeller nasıl güzel görüneceklerini her zaman iyi bilirler. Sağlıklı beslenirler; genelde karbonhidratsız ve bol proteinli meyve, sebze gibi besinler alırlar. Günde yaklaşık 2-3 litre olmak üzere bol su tüketirler. Günde en az 9 saat uyurlar. Ciltlerini nemlendirerek korur ve yaşlanmanın 7 işaretinin tümüne karşı savaşırlar.

Sizce güzellik nedir?

Benim için güzellik, doğanın yarattığıdır; bu nedenle zaten mükemmeldir. Benim düşünceme göre güzellik gözlerde, temiz ciltte, sağlıklı saçta, rahat ve sempatik bir karakterde yatar.

Her kadın güzel midir?

Güzellik çok kişiseldir; her kişiliğe göre değişir. Herkes güzeldir ve dışarıya çıkaracak daha çok güzel şeyleri vardır. Bu nedenle de herkes özel ve tektir.

Bir güzellik koçu olarak, kadınların gerçek güzelliklerini ortaya çıkarabilmeleri için neler önerirsiniz?

Aynaya bakın ve içinizdeki bütün güzellikleri dışarıya çıkarın. Bunlar sizin için özel olan, sizi tek kılan şeylerdir. Daha sonra onları daha fazla dışarı çıkarın. Örnek vermek gerekirse güzel gözlere sahipseniz, maskara onları daha fazla ortaya çıkaracaktır. Güzel bir cildiniz varsa, onu iyi besleyin, güneşten koruyun ve yaşlanmanın

7 işaretine karşı savaşın. Güzel saçlarınız varsa, iyi bir şampuan ve saç kremi kullanarak onları daha sağlıklı ve ışıltılı hale getirin.

TÜRK KADINININ CİLDİ GÜZEL

Güzellik ve bakım konusunda kadınların yaptığı yanlışlar neler?

Bazı kadınlar geceleri ciltlerini makyaj, hava kirliliği gibi zararlara karşı temizlemiyor. Bazı kadınlar da ciltlerini yaşlanmanın en güçlü etkeni olan güneşten korumuyor. Bazıları ise makyajlarının altına nemlendirici sürmüyor. Makyaj cildi kurutur ve daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu nedenle makyaj yapmadan önce cildi nemlendirmek oldukça önemlidir. Bir de bazı kadınlar çok fazla makyaj yapıyor.

Türkiye’ye geldiniz, Türk kadınını nasıl bekliyordunuz, nasıl buldunuz?

Güçlü, ışıltılı saçlı ve koyu kahverengi gözlere sahip güzel kadınlar bekliyordum. Gördüm ki kadınlarda sarışından esmere, düzenli kaşlara sahip, açıktan koyuya kadar uzanan güzel gözler, mükemmel cilt ve harika bir kıyafet tarzı var.

Heidi Klum, Claudia Schiffer, Naomi Campbell’ın bakımları konusunda vazgeçemedikleri püf noktaları var mı? Güzelliklerini neye borçlular?

Her zaman olabildiğiniz kadar en güzel şekilde görünün. Buna bir başlangıç yapın. Sağlıklı beslenin, bol su için, çok uyuyun, cildinizi ve saçınızı besleyerek koruyun, kendinizi mutlu hissedin. Böylece mükemmel görüneceksiniz! Starların yaptığı da bu zaten.

GÜZELLİK VE BAKIMIN OLMAZSA OLMAZLARI

Cildinizi her gece mutlaka temizleyin.

Her gece nemlendirici kullanın; böylece cildiniz toparlanır.

Cildinizi besleyin ve yaşlanmanın 7 işaretine karşı savaşın.

Bol bol su için.


alıntı
 
Üst