1. *şiker*

  *şiker* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  3.922
  Beğenilen Mesajlar:
  149
  Ödül Puanları:
  0

  içten bir gülümseme...

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında *şiker* tarafından paylaşıldı.

  gülümseme ile ilgili sözler gülümseme sözleri gülümsemekle ilgili sözler gülümsemek ile gülümsemekle güzel O sabah kalktım ve ne giysem diye şöyle bir ruh halimi yokladım. Ruhumdan beyaz giy diye bir ses yükseldiğini hissettim ve hiç düşünmeden giydim.

  Giyindikten sonra kendime şöyle bir baktım, kendimi öyle iyi hissettim ki ruhumu teşekkürlere boğdum. Gideceğim yer boşanma davamın görüleceği bir adliye binası idi.

  Duruşmamın yapılacağı kata çıktım. Ortalık ana baba günü gibiydi. Kalabalık, gürültülü ve hınca hınç dolu. Mahkemeye gelmiş olduklarından dolayı olsa gerek herkesin suratı mahkeme duvarı gibi asıktı. Ben ise tam tersine kendimi oldukça hatta olmam gerekenden bile iyi hissediyordum.

  Ruhum içerden -olması gereken bu lütfen rahat ol ve gülümse- diyerek beni gülümsetip aydınlatıyordu sanki.


  Boş bulduğum bir banka oturdum ve sıramızın gelmesini beklemeye başladım. Boşanma davamın olduğunu bilen ve beni orda gören bir tanıdığım yanıma gelip aynen şu sözleri etti. ’’Ya herkes evlenirken beyaz giyer ve gülümser sen boşanırken beyaz giymiş ve gülümseyebiliyorsun. Bir kalabalığa bir sana baktım ve hayretler içinde kaldım sana. Bu huzurlu ve gülümseyen halin beni bile rahatlattı,’’ dedi.
  Olanın olması gereken olduğunu, her ikimiz için de en iyisinin bu olduğunu anlattım ve gülümsedim bir kez daha.

  O gün yaşadığım olay, yıllar önce ajandama yazdığım Cenap Şahabettin ’ in güzel bir sözünü anımsattı bana.

  ’’Şen adam güneşe benzer girdiği yeri aydınlatır.’’

  Yıllarca yazdıklarımı - ajandam parçalanıncaya kadar - tekrar tekrar okumuştum. O gün duyduğum sözler, girdiği yeri aydınlatan bir güneşe dönüşmüş olduğum hissine kapılmama neden oldu.

  Daha büyük bir güç ve inançla girdim salona. Geçici de olsa olumlu bir kararla çıktım salondan.

  Bu özlü sözü yazdığım günlerde egom benim gülmemem için elinden geleni yapardı. Ruhum gülmek istiyor olacak ki böyle sözleri bir yerlerde yakalayıp benim önüme koyardı.

  Ruhum her şeye rağmen gülmek ister, egom ise gülmemem için binlerce neden üretirdi. İçimden gelse de gülemezdim. Bir annenin çocuğunu korkuyla susturması gibi egom ruhumu sustururdu.

  Gülmeden, gülemeden ömrümün büyük bir kısmı geçti gitti. Ama yine de zararın neresinden döndüysem kardır. Her şeye rağmen gülebilmeyi öğrendiğim ve her yeni günü, acı-tatlı bana ne getiriyorsa gülümseyerek karşılamayı başarabildiğim için şükrediyorum artık.

  Hiç bir şey bulamadığımda, gülümseyemeden geçirdiğim, kaçırdığım zamanlar için kocaman bir gülümseme konduruyorum yüzüme. Ve artık biliyorum ki;

  İçten bir gülümseme, mutlu ve huzurlu bir yaşamın anahtarıdır.
  İçten bir gülümseme, iç dünyamızın güzelliğinin vitrine konmasıdır.
  İçten bir gülümseme, sevgi dolu bir yüreğin gözlerden yansımasıdır.
  İçten bir gülümseme, yaşama sevinciyle doluyum demektir.
  İçten bir gülümseme, kendimi ve sizleri seviyorum demektir.
  İçten bir gülümseme, ben mutluyum ve sizinde mutlu olmanızı istiyorum demektir.
  İçten bir gülümseme, sağlıklı bir ruha ve bedene sahibim demektir.
  İçten bir gülümseme, verilebilecek en ucuz fakat en değerli armağandır.
  İçten bir gülümseme, ona hasret kalanların ilacıdır.
  İçten bir gülümseme, gönüller arasına sevgiden inşa edilmiş köprüdür.
  İçten bir gülümseme, insanın ruhunda açan çiçeklerin evrene sunulmasıdır.
  İçten bir gülümseme, içimde karanlığa yer yok demektir.
  İçten bir gülümseme, anı yaşayarak aydınlanmaktır.
  İçten bir gülümseme, paranın satın alamayacağı kadar büyük bir güce sahip olmaktır.
  İçten bir gülümseme, hem kendimize hem evrene yapılan en büyük hizmettir.

  Dahası ve en önemlisi, Kanadalı Doktor Hawkins ’ in yapmış olduğu bir araştırmanın sonucuna göre, pozitif, her şeyi olduğu gibi kabullenen mutlu ve gülümseyen bir insanın yaydığı yüksek enerji, 90.000 negatif insanın yaydığı düşük enerjiyi dengeleyebilmektedir.

  İşte size bir gülümsemeyle 90.000 kişiye iyilik yapma fırsatı. İşte size bir gülümsemeyle evrene hizmet etme fırsatı. Daha ne duruyorsunuz ki.

  Şöyle içten bir gülümseyin. Hem kendi ışığınızı hem de evrenin ışığını yükseltin...


   
içten bir gülümseme... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bir gülümseme....

  bir gülümseme....

  gülümseme mesajları Bir gülümseme; sevginin ve insan olmanın anahtarıdır. Bir gülümseme; iç dünyamızın güzelliklerini, dışa yansıtır. Bir gülümseme; bir külfeti yoktur, fakat çok şey kazandırır. Bir gülümseme; evde saadet, iş yerinde muvaffakiyettir. Bir gülümseme; başkalarına ikramda bulunmak demektir. Bir gülümseme; vereni fakirleştirmeden, alanı zenginleştirir. Bir gülümseme; bir an...
 2. **bir gülümseme**:)**

  **bir gülümseme**:)**

  Bir gülümseme ; sevginin ve insan olmanın anahtarıdır. Bir gülümseme ; iç dünyamızın güzelliklerini , dışa yansıtır. Bir gülümseme ; bir külfeti yoktur , fakat çok şey kazandırır. Bir gülümseme ; evde saadet , iş yerinde muvaffakiyet. Bir gülümseme ; başkalarına ikramda bulunmak demektir. Bir gülümseme ; vereni fakirleştirmeden , alanı zenginleştirir. Bir gülümseme ; bir an...
 3. bir gülümseme:)...

  bir gülümseme:)...

  Bir gülümseme ; sevginin ve insan olmanın anahtarıdır. Bir gülümseme ; iç dünyamızın güzelliklerini , dışa yansıtır. Bir gülümseme ; bir külfeti yoktur , fakat çok şey kazandırır. Bir gülümseme ; evde saadet , iş yerinde muvaffakiyet. Bir gülümseme ; başkalarına ikramda bulunmak demektir. Bir gülümseme ; vereni fakirleştirmeden , alanı zenginleştirir. Bir gülümseme ; bir...
 4. sıcak ve içten bir gülümseme.. çok güzel okuyun arkadaşlar...

  sıcak ve içten bir gülümseme.. çok güzel okuyun arkadaşlar...

  içten bir gülümseme sıcak hikayeler sicak hikayeler GÜLÜMSEME Genç kız üzgün görünen yabancıya gülümsedi. Adam kendini daha iyi hissetti. Geçmişte bir arkadaşının yaptığı bir iyiliği hatırladı ve ona bir teşekkür mektubu yazdı. Bu mektup arkadaşının öyle hoşuna gitti ki yemek yediği lokantada iyi bir bahşiş verdi. Bu bahşişin miktarına şaşıran garson, paranın bir kısmını yolda gördüğü...
 5. Bir Elif Miktarı Gülümseme

  Bir Elif Miktarı Gülümseme

  gülümseme Hiçbir filiz kendi gölgesinden öte bir yerde ölümü tatmamıştır..” Ey gözlerime bahşedilmiş mucize, Ey yüreğime hediye edilmiş Cennet kokusu, Ey nefesime serpiştirilmiş bir yudum taze hayat, Kan ter içinde susuz dudaklarıyla ve semâya dönen dualarıyla “ bir avuç deryâ’yı “ dileyen bir Haziran Cumartesi vaktinden düşüyorum sen kokan bu satırları..Vaveylâ eden bir öğle...

Sayfayı Paylaş