1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.258
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  İdararım çok sarı hamilemiyim?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  İdrar renginin değişimi bir çok hastalığın belirtisi olabilir.Yoğun vitamin kullanımı idrar renginin koyulaşmasına neden olabilir.

  Mesela idrarın altın sarısı renginde olması vitamin zehirlenmesinin belirtisi olabilir.Çok koyu sarı idrar vücudunuzun aşırı susuz kaldığını gösterir.Pembe va kırmızıya yakın idarar rengi ise genelde antibiyotik kullanımı kaynaklı olabilir.


  İdrarın kanlı olması ise taş, kum vb. çeşitli hatalıkları düşündürür.Turuncu idrar rengide vücudun susuz kaldığını gösterir.İdrarın aşırı açık renkte olması ise hepatit,siroz şeker hastalığı gibi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.Açık renkli idrar aynı zamanda aşşırı sıvı tüketiminde de olabilir.Bu idrar renkleri ve bulguları tetkitlerle teşhis konusunda kesinlik kazanır.
  < Konu Resmi..>
  GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKE
  http://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/
  Şimdi gelelim gebelik dönemindeki idrar rengine.Gebelik döneminde idrarın rengi değişir.Bu dönemde idrarın rengi koyu bir renk almakta.Lakin bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir.Yani idrar koyuluğunu gebelik teşhisi için kullanamayız.Yukarda saydığımız nedenlerden ötürü idrarın renginde değişim olabilir.Gebelik şüphesinde beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapmanızı öneriyoruz.İdrar renginin tonlarındaki değişme vücudun durumu hakkından bilgiler içerebilmektedir. İdrar renginin açık veya koyu olmasına bakarak hormonal değişimler, enfeksiyon hastalıkları ve kanser gibi belirtilerin varlığını erken dönemde anlamak mümkün olabilmektedir.

  İdrar renginden hamilelik anlaşılabilir mi? İdrar rengine, kokusuna ve yoğunluğuna bakarak gebeliğin olup olmadığını anlamak mümkün değildir. Ancak idrar rengindeki, kokusundaki ve yoğunluğundaki değişimler hamilelikle ilgili şüpheleri artırabilir. Bu durumda şüphede daha çok artış olup olmadığına bakmak gerekir. Aşağıdaki erken dönem hamilelik belirtilerini de inceleyerek hamileliğe yakın olup olmadığınız konusunda bulgulara sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki belirtilerin birden fazla olması gerekmektedir.

  Hamilelik / Gebelik Şüphesini Artıran Belirtiler Nelerdir? Sık idrara çıkma. İdrar renginde koyulaşma ve kokusunda artış. Vajinal akıntıda artış. Baş dönmesi, bulantı, yorgunluk. Aşerme. Bazı gıdalara, alkole veya sigaradan tiksinme hissi. Göğüslerde gerginlik hissi. Meme ucunun renginde koyulaşma. Adet gecikmesi.
   
  Son düzenleme: 29 Kasım 2016
İdararım çok sarı hamilemiyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. niçin kurşunkalemlerin çoğu altıgen ve sarı renkte?

  niçin kurşunkalemlerin çoğu altıgen ve sarı renkte?

  Esasında en kolay üretim biçimi kare kesitli kurşun kalemdir ama yazarken elde tutulması pek kolay değildir. Yuvarlak kalemlerin elde tutulması kolaydır ama üretimi pahalıdır. Altıgen kesitli kalemler ise orta yoldur. Yuvarlak kesitli kalemler kadar kullanılması kolay ve üretimi daha ucuzdur. Sekiz yuvarlak kurşunkalem için harcanan ağaçtan, dokuz altıgen kesitli kalem yapılabilir ve üretim...
 2. Hamilelerde Çok Şık Olacak

  Hamilelerde Çok Şık Olacak

  Önceden hamilelerin en büyük sorunu ne giyicemdi ama artık öyle bir dertleri yok en az hamile olmayan bayanlar kadar şık kıyafetler ve giyim seçenekleri var hamile bayanlar için...O şık kıyafetlerden en şıkları siz hamiş melekler için :esra: :tik:
 3. Çok şirin,sevimli ve muzip sarı ifadeler

  Çok şirin,sevimli ve muzip sarı ifadeler

  küçük sarı ifadeler küçük sarı kafalar Genelde sarı ifadeleri tercih ediyoruz msn sohbetlerimizde gerçekten çok çeşitli ve sevimli ifadeler var bakın mesela bu sarı ifadelerden şimdi sizlere karışık birbirinden güzel ve sevimli smileyler paylaşacam buyrun arkadaşlar:tik:
 4. Çok Narin Sarı Gül Resimleri Bayılacaksınız

  Çok Narin Sarı Gül Resimleri Bayılacaksınız

  Sarı Gül Resmi Sarı Gül Resimleri Sevgili melekler, değişiklikten ve siyah renkten hoşlanan meleklerimiz için paylaştığımız siyah gül resimleri adlı konumuzun ardından sarı gül resmi isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için sarı gül resimleri arşivimizi açıyoruz...:)
 5. Sarı sandalye çok modeern duruyor

  Sarı sandalye çok modeern duruyor

  Sarı sandalye dekorasyonu Yemek odası dekorasyonu SArı dekorasyonu evinizin bir bölümünde uygulamayı düşünüyorsanız sarı sandalyeler ile dekore edilen yemek odası fikri size cazip gelebilir.

Sayfayı Paylaş