İdarî teşkilat

PaSikA

Yeni Üye
Üye
İdarî teşkilat
Madde 57 - Yüksek Hakem Kurulunun yazışma ve uzmanlık hizmetlerini yürütmek üzere Yüksek Hakem Kurulu Başkanlığına bağlı olarak bir genel sekreterlik kurulur. Genel sekreter başkanın teklifi üzerine genel usullere göre atanır. Yüksek Hakem Kurulunun istemi üzerine Başbakanlıkça yeteri kadar raportör ve uzman atanır ve ihtiyaca göre görevlendirilir. Ancak işçi veya işveren sendika ve konfederasyonlarında çalışmakta olanlar raportör ve uzman olarak görevlendirilemezler.

İdarî teşkilât hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Youtube İdari Kararla Erişime Kapatıldı Youtube İdari Kararla Erişime Kapatıldı
youtube kapatıldı, youtube açılacak mı, youtube neden kapatıldı Sevgili melekler, henüz twitter yasağının etkileri sürerken youtube da erişime kapatıldı. Kapatılma sebebi ise Suriye ilgili tapelerin sızması. Alınan karar 3G internet...
Magazin 0
2012 İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı Başvuruları ne zaman acaba 2012 İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı Başvuruları ne zaman acaba
Merhaba arkadaşlar acaba aranızda 2012 İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı Başvuruları ne zaman başlıyor bilen var mı ? Bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan 2012 İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı tarihlerini yazmalarını rica ediyorum.
Soru-Cevap 1
Örfi İdare Ne Demektir? Örfi İdare Ne Demektir?
örfi idare örfi idare nedir örfi idare ne demektir Geçtiğimiz akşam Milyoner adlı yarışma programında sorulan bir soru üzerine bu konuyu açmak istedim melekler :) Soruda örfi idare kelimesinin anlamı soruluyordu. Ben de bilmeyen...
Eğitim ve Kadın 0
örfi idare nedir örfi idare nedir
örfi idare nedir
örfi idare ne demektir

Merhaba arkadaşlar diyor ve sorumun örfi idare nedir cevabını bekliyorum
Soru-Cevap 1
İdarî teşkilât İdarî teşkilât
İdarî teşkilât (organisation administrative)” konusu genel idare hukuku konusudur. Çünkü bu konuda görülen, kamu tüzel kişiliği, merkezden yönetim, yerinden yönetim, idarî hiyerarşi, idarî vesayet, yetki genişliği, kamu idaresi, kamu kurumu...
İdare Hukuku 0