İdeal Bacak Ölçüsü Hakkında Bilgiler

T

TİTAN

Forum Okuru
İdeal Bacak Ölçüsü Hakkında Bilgiler
ideal bacak ölçüleri ideal bacak ölçüsü ideal bacak boyu idael bacak kalınlığı ideal bacak ile ilgili bilgiler burada melekler. Son derece şık bir kıyafet içinde hele de küçük bir yırtmaç varsa sütun gibi bacaklar çok hoş durur melekler :) Öte yandan şunu da belirtmeliyiz ki yapılan bir araştırma kalın bacaklı kadınların ince bacaklılara göre daha uzun yaşadığını ortaya koymuş :) Şu anda hepinizin bacak kalınlığını tespit etmeye çalıştığını hissedebiliyorum :D:D Bu makalemizde ideal bacak ölçüsü ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Bu konuyla ilgili bilgileri uzman bir ağızdan estetik cerrah Prof. Dr. Ahmet Karacalar 'dan alıyoruz. Bakalım ideal bacak boyu kalınlığı ölçüsü ne olmalı ?
Hangi bacaklar daha güzel ve daha çekicidir?
Kalça ile uyumlu, silindirik, kavisleri olan ve ayağa doğru zarif bir şekilde incelerek giden bacak yapısı en çekici olandır. Kadın vücudunun geometrisinin kavislerden oluştuğu unutulmamalıdır. Ünlü modellerin çekiciliğinin altında yatan gerçek neden, bacaklarıdır. Top modeller; bacaklarının salınımı, enerjisi ve oranları ile nefes kesici olabilir. Ritmi olan, özgür, hatları kesintisiz akan bacak yapısı her zaman çekicidir. Güzel bacaklar, kişiyi özgür ve özgüvenli kılar ve çekicilik bacaklarda başlar.

Düzgün bir bacağın oranları nasıl olmalıdır?
İdeal bacak için bazı kas ve kemik çıkıntılarının, yumuşak bir şekilde belli olması arzulanır. Alt bacağın iç yüzü, bacak dışına göre daha az kavisli olmalıdır. Alt bacağın ideal uzunluğu da kişinin boyunun dörtte biri kadardır. Bacak ortasının çevre ölçüsü de en geniş yerin yaklaşık yarısı kadar olmalı. Bütün bunlar bacakların karmaşık yapısını ortaya koyuyor.

Bacak kaslarını estetikle inceltmek mümkün mü?
Baldır bölgesindeki kaslar çok fazla gelişmiş (doğumsal ya da spora bağlı) ise, alt bacak bölgesinde hantal ve kaba bir kalınlık oluşur. Kasın bazı noktalarına botoksla enjeksiyon yaparak bu kalınlığı azaltmak mümkündür.

Bacak ameliyatı zor mu? Kaç gün hastanede kalmak gerekiyor?
Bacak ameliyatlarının tipine ve yapılan kombinasyonlara göre iyileşme süresi değişir. Bölgesel yapılan işlemlerde, hastanede kalmaya gerek yoktur. İyileşme süresi bir-iki gündür. Yağ alma, verme ve silikonun birlikte kullanıldığı kombine işlemlerde iyileşme daha uzundur.

Ameliyattan sonra nelere dikkat etmek lazım? Yasak olan şeyler var mı?
Operasyon sonrası spor ve benzeri aktiviteler üç hafta kadar geciktirilir. Yürüyüş ise serbesttir. Estetik işlemler sonrası kontrollü hareketler, iyileşmeyi hızlandırır. Operasyon sonrasında, özellikle doğru yapılan lenf drenaj masajları oldukça etkili olur.

İz kalıyor mu? Dışarıdan bakan bir kişi bacağın estetikli olduğunu anlayabilir mi?
Superdry teknik gibi yağ alma ve verme işlemlerinde iz olmaz. Silikon uygulamasında ise diz arkası kıvrımı içinde doğal kıvrım gibi görünen bir iz kalır.

Hasta kaç gün sonra sosyal hayatına dönebilir?
Sosyal hayata dönüş, yapılan işlemlere bağlı olsa da biraz da kişiseldir. Daha rahat kişiliklerde sosyal hayata dönüş oldukça hızlıyken, çok hassas kişiliklerde bu süre bir haftayı bulur.
 
Üst