1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  İdeal Bacak Ölçüsü Hakkında Bilgiler

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ideal bacak ölçüleri ideal bacak ölçüsü ideal bacak boyu idael bacak kalınlığı ideal bacak ile ilgili bilgiler burada melekler. Son derece şık bir kıyafet içinde hele de küçük bir yırtmaç varsa sütun gibi bacaklar çok hoş durur melekler :) Öte yandan şunu da belirtmeliyiz ki yapılan bir araştırma kalın bacaklı kadınların ince bacaklılara göre daha uzun yaşadığını ortaya koymuş :) Şu anda hepinizin bacak kalınlığını tespit etmeye çalıştığını hissedebiliyorum :D:D Bu makalemizde ideal bacak ölçüsü ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Bu konuyla ilgili bilgileri uzman bir ağızdan estetik cerrah Prof. Dr. Ahmet Karacalar 'dan alıyoruz. Bakalım ideal bacak boyu kalınlığı ölçüsü ne olmalı ?  [​IMG]  Hangi bacaklar daha güzel ve daha çekicidir?
  Kalça ile uyumlu, silindirik, kavisleri olan ve ayağa doğru zarif bir şekilde incelerek giden bacak yapısı en çekici olandır. Kadın vücudunun geometrisinin kavislerden oluştuğu unutulmamalıdır. Ünlü modellerin çekiciliğinin altında yatan gerçek neden, bacaklarıdır. Top modeller; bacaklarının salınımı, enerjisi ve oranları ile nefes kesici olabilir. Ritmi olan, özgür, hatları kesintisiz akan bacak yapısı her zaman çekicidir. Güzel bacaklar, kişiyi özgür ve özgüvenli kılar ve çekicilik bacaklarda başlar.

  Düzgün bir bacağın oranları nasıl olmalıdır?
  İdeal bacak için bazı kas ve kemik çıkıntılarının, yumuşak bir şekilde belli olması arzulanır. Alt bacağın iç yüzü, bacak dışına göre daha az kavisli olmalıdır. Alt bacağın ideal uzunluğu da kişinin boyunun dörtte biri kadardır. Bacak ortasının çevre ölçüsü de en geniş yerin yaklaşık yarısı kadar olmalı. Bütün bunlar bacakların karmaşık yapısını ortaya koyuyor.

  Bacak kaslarını estetikle inceltmek mümkün mü?
  Baldır bölgesindeki kaslar çok fazla gelişmiş (doğumsal ya da spora bağlı) ise, alt bacak bölgesinde hantal ve kaba bir kalınlık oluşur. Kasın bazı noktalarına botoksla enjeksiyon yaparak bu kalınlığı azaltmak mümkündür.

  Bacak ameliyatı zor mu? Kaç gün hastanede kalmak gerekiyor?
  Bacak ameliyatlarının tipine ve yapılan kombinasyonlara göre iyileşme süresi değişir. Bölgesel yapılan işlemlerde, hastanede kalmaya gerek yoktur. İyileşme süresi bir-iki gündür. Yağ alma, verme ve silikonun birlikte kullanıldığı kombine işlemlerde iyileşme daha uzundur.

  Ameliyattan sonra nelere dikkat etmek lazım? Yasak olan şeyler var mı?
  Operasyon sonrası spor ve benzeri aktiviteler üç hafta kadar geciktirilir. Yürüyüş ise serbesttir. Estetik işlemler sonrası kontrollü hareketler, iyileşmeyi hızlandırır. Operasyon sonrasında, özellikle doğru yapılan lenf drenaj masajları oldukça etkili olur.

  İz kalıyor mu? Dışarıdan bakan bir kişi bacağın estetikli olduğunu anlayabilir mi?
  Superdry teknik gibi yağ alma ve verme işlemlerinde iz olmaz. Silikon uygulamasında ise diz arkası kıvrımı içinde doğal kıvrım gibi görünen bir iz kalır.

  Hasta kaç gün sonra sosyal hayatına dönebilir?
  Sosyal hayata dönüş, yapılan işlemlere bağlı olsa da biraz da kişiseldir. Daha rahat kişiliklerde sosyal hayata dönüş oldukça hızlıyken, çok hassas kişiliklerde bu süre bir haftayı bulur.
   
İdeal Bacak Ölçüsü Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. güzel bacaklar için bir çok estetik yöntemi hakkında bilgiler

  güzel bacaklar için bir çok estetik yöntemi hakkında bilgiler

  ayak bileği kalınlaştırma bacak kalınlaştırma ameliyatı bacak estetiği estetiği fotoğrafları yolları Günümüzde kadınlar sadece meme, burun ve yüz estetikleri için değil, güzel bacaklara sahip olabilmek için de estetik cerrahlarına başvuruyor. Güzelleşmek uğruna estetik ameliyat olur musunuz? Tartışın! Bacak estetiğinin alanına giren birçok konu var. En önemlilerinden biri, baldırlara...
 2. Yüzük ölçüsü

  Yüzük ölçüsü

  yüzük ölçüleri yüzük numarası standart ölçüsü numaraları Nişan alışverişi sırasında mutlaka alınması gereken biri de evlilik yüzüğüdür gezdiğiniz kuyumcularda özellikle önce model ve yüzük ölçüsünü bakılır Kuyumcularda bulanan yüzük ölçme aletiyle yüzük ölçünüz alınır ve ona göre ya sipariş verilir istediğiniz bir model için yada o sıra beğendiğiniz yüzük eğer bol veya dar ise parmağınıza...
 3. Namaz Kılarken Bacakların Birbirine Değmesi hakkında merak edieln bilgiler burada!

  Namaz Kılarken Bacakların Birbirine Değmesi hakkında merak edieln bilgiler burada!

  Namaz Kılarken Bacaklar Birbirine Değerse Namaz Kılarken Bacakların Birbirine Değerse Namaz Bozulurmu Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda bir çok insanın merak ettiği bir konuya değiniyor ve namaz kılarken bacakların birbirine değmesi namazı bozar mı sorusuna bir yanıt getirirken , ayrıca...
 4. İdeal Ayakkabı Nasıl Olmalı, İşte Önemli Bilgiler..

  İdeal Ayakkabı Nasıl Olmalı, İşte Önemli Bilgiler..

  ideal ayakkabı, ideal ayakkabı seçimi, ayakkabı nasıl seçilir Sevgili melekler, yüksek topuklu ayakkabıların ayakta duruşları, zarif görüntüsü ve cazibesi bir gerçek. Ancak uzun süreli kullanımlarda ayak sağlığı için son derece büyük tehlike arzediyor. Vücudun bütün yükünü şeken ayakların sağlığı genelde göz ardı ediliyor ve estetik kaygılar ayak sağlığının önüne geçebiliyor. Oysa uzmanlar...
 5. Baldır İmplantları ile bacak estetiği yaptırma

  Baldır İmplantları ile bacak estetiği yaptırma

  Baldır protezi baldır hacmini büyütmek ve şeklini geliştirmek için uygulanan bir cerrahi bir müdahaledir. Birçok insan baldır kaslarının şeklinden ya da boyundan, kısa giysiler giymekten kaçınacak derecede şikâyetçi olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yoğun egzersiz yapıldığında bile istenen sonuçların alınamaması, özellikle üst bacak kaslarına göre oranlı bir görüntünün sağlanamaması durumuyla...

Sayfayı Paylaş