1. sheker_shey

sheker_shey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.365
    Ödül Puanları:
    230

Idrar testinde gebelik ne zaman belli olur??

Konu, 'Gebelik' kısmında sheker_shey tarafından paylaşıldı.

Gebe kalma endişesi veya hayali bir kadınlarda caba ben hamilemiyim ? Gebelik testi ne zaman yapmalıyım ? Gebelik testi ne zaman yapılır gibi sorular akıllarını kurcalar. Gebeliği düşünmeyenler erken sonuçla gebeliği sonlandırmayı, hamile kalmayı düşünenler ise sağlıklı bir gebelik süreci için durumlarını araştırır durular.Bizde merak edilen bu soruları aydınlatmak için bu makaleyi hazırlama gereği duyduk.
    < Konu Resmi..>

Evet sevgili hanımlar daha önce bir çok makalezmide nasıl hamile kalnır, en erken gebelik belirtileri ve gebelik testi nasıl yapılır konularına değinmiştik. Yinelemek gerekirse hamile kalmanız için verimli günlerinizde yani yumurtlama döneminde birlikte olmanız gerekiyor. Yumurtlamadan bir kaç gün önce birlikte olmanız hamile kalmanızı sağlayabilir.Bunun nedeni spermin rahim de 3-5 gün kadar yaşayabilmesidir. Tabi gebeliğin oluşabilmesi içinde kaliteli sperme ve yumurtaya ihtiyaç vardır. Bu koşullar eksiksiz ise korunmasız bir ilişki sonrası gebe kalabilrisiniz. Detaylı bilgiler için linki ziyaret ediniz..

YUMURTA 'dan EMBRİYOYA YOLCULUK ( Nasıl hamile kalınır resimli )

Gebeliğin ilk belirtisi beklenen adette gecikme olmasıdır. Yine daha önceki konularımızda her adet gecikmesinin gebelik kaynaklı olmadığını belirtmiştik. Mevsim önüşleri,stres, kullanılan ilaçlar,tıbbi koşullar vs gecikmeye neden olabiliyor. Yani gecikmeniz olduğunda aklınıza ilk olarak gebelik geliyorsa bunu teyit etmenin tek yolu test yapmanızdır. Gebelik testi beklenen dönemde gecikme olunca yapılır. Şayet testi erken yaparsanzı geç döllenme gibi durumlarda negatif sonuç alabilirsiniz.

İdrardan gebelik testi genelde sabahın ilk idrarı ile yapılmalıdır. Aç yada tok karnına yapmanız mühim değil. İdrardan gebelik testleri bazı sebeplerden ötürü sonuç olarak sizi yanıltabilir. Bu yüzden kanda gebelik testi yapmanızı öneriyoruz. Kanda gebelik testinin yanılma payı yoktur size % 100 net sonuç verir. Lakin tek Hcg değeride gebeliği teyit etmez. Bu noktada hekim muayenesi önemli. Hekiminiz bir kaç gün arayla hcg testi isteyecek ve ultrason incelemesi yapacaktır. Değerlendirme sonrası durumunuz hakkında kesin bilgiyi verecektir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Ekim 2017
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113
    Günümüzde eczanelerde satılan gebelik testleri büyük ölçüde doğru çıkıyor mesela benim bir yada iki gün geçse hemen gebeliği gösteriyordu.Gerçi kişiden kişiye değişebilmektedir.Çünkü gebelik testinde sonuçları çıkmayıpta kan testinde çıkanlar olabilmektedir.

3. zeynep keskin

zeynep keskin Forum Okuru

adet olmaya beşgün kala idrar testi yapılırmı ve kesin sonuç alabilirmiyim

susqun bunu beğendi.
  4. susqun

susqun Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eger kan testi yaptırırsan kesin sonuç alırsın :bebiss:

5. esmerrbayan

esmerrbayan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,ilk iliskimi tecavuz ile yaşadım.Bundan sonra isteyerek olmadığı icin 2 ay psikolojik tedavim suresinde dogum kontrol hapı kullandım.Simdi bir nisanlim var ikinci birlikteligimi 20 haziranda yaşadık.Ilkinde vajina uzerine bosaldı icime 2 damlaainin aktigini hissettim fakat sonrasinda prezervatifle devam ettik.diger seferleri de korunmadan disari bosalarak oldu.Freely diye bir idrar testi yaptim negatif,adetime daha 14 gun var.Fakat benim Midem bulaniyor,siddetli göğüs ve kasık agrilarim var ve asiri halsiz hissediyorum?Psikolojik olarak kendimi kotu hissediyor olabilirmiyim?Yada hamilemiyim?Bu kafami cok bulandiriyor ve asiri takinti haline geldi.Lutfen cevaplayiin .

6. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.421
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili takipçilerimiz; idrar testinde gebelik ne zaman belli olur konumuz yeni bilgilerle güncellenmiştir. Hamile olduğunuz dan şüpheleniyorsanız öncelikle gebelik testi yapın. Gebelik belirtileri ile adet septomları benzerlik gösterdiği için belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz. Uzmanlar gebelik testini beklenen dönemde en az 3 en fazla 7 gün gecikme olursa uygulanmasını öneriyor. Şayet beklenen dönemden 1 hafta önce yada adete bir kaç gün kala testi yaparsanız hatalı sonuç almanızda muhtemel olucaktır. Geç yumurtlamaya bağlı olarak geç döllenme de söz konusu olabilir. Bundan ötürü hekim tavsiyesini göz önünde bulundurarak beklenen adetinizde gecikme olursa test yapınız. Gebelik testi ile ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

Idrar testinde gebelik ne zaman belli olur?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelik cinsiyet ne zaman belli olur

gebelik cinsiyet ne zaman belli olur

Kızlar diyelim ki hamile kaldık, size bir sorum olacak gebelikte cinsiyet ne zaman ortaya çıkıp belli oluyor hangi ayda bunu bana anlatırmısınız lütfen.
  2. Gebelik Testleri ve Gebelik Ne Zaman Belli Olur Merak Eden Melekler BURAYA..

Gebelik Testleri ve Gebelik Ne Zaman Belli Olur Merak Eden Melekler BURAYA..

gebelik testi ne zaman yapılmalı,gebelik ne zaman belli olur,gebelik ne zaman olur, Gebelik testleri ve gebelik ne zaman belli olur hakkında sizlerle açıklayıcı bir konu paylaşmak istiyorum umarım sizlere bir faydası olur.Şimdi konumuza bir göz atalım; Gebelik, erkekten gelen spermin kadının yumurtalıklarından atılan yumurta hücresini döllediği andan itibaren başlar. Bebek, bu andan 8....
  3. Kanda gebelik  testi ne zaman belli olur Ne zaman yapılmalı?

Kanda gebelik testi ne zaman belli olur Ne zaman yapılmalı?

kanda gebelik testi nedir,kanda gebelik testi ne zaman yapılmalı,hcg testi nedir,hcg testi ne zaman yapılmalı,hcg testi hakkında bilgiler Kanda gebelik testinde Beta-HCG hormonunda yükselme tespit edilebilemesi için beklenen adet gününün gelmesi gerekir, bazen bu günden bir iki gün önce de tespit edilebilir. Daha net bilgi vermesi için genellikle adet gecikmesi yaşandıktan bir kaç gün sonra...
  4. İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur Gebelik Testini Ne Zaman Yapmalıyım

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur Gebelik Testini Ne Zaman Yapmalıyım

İlişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur? Gebelik testini ne zaman yapmalıyım? gibi detaylı bir şekilde gebe kalmak isteyenlere anne adaylarına çok önemli bilgiler sunacağım bu yazımızda. Hayata neden geliyoruz bir amacı var tabii ki.. Bunun en basit açıklaması bir aile olmak ve tabii neslimizi devam ettirmektir aslında. Evlenmek bir bebek sahibi olmak anne baba olmak hayatı anlamak da...
  5. İdrar Testinde Hamilelik Ne Zaman Belli Olur?

İdrar Testinde Hamilelik Ne Zaman Belli Olur?

İdrar Testinde Hamilelik Ne Zaman Belli Olur- Gebelik denilen olay erkek spermi kadının yumurtası ile buluşması ile oluşan mucize durumdur. Ama tabii her zaman dediğim gibi işin aslında bu kadar basit olmadığını da söylemek isterim. Kadın için yumurtlama olayı bebek sahibi olmanın dönüm noktasıdır. Bunun için hamile kalmak isteyen çiftler özellikle kadınlar adet başlangıç tarihlerinizi not...

Sayfayı Paylaş