İdrarda hamilelik kaç günde belli olur

A

Asumanzxzxxz

Forum Okuru
İdrarda hamilelik kaç günde belli olur
İdrarda hamilelik kaç günde belli olur ilişkiden kaç gün sora test yapılmalı

Merhaba

Eşimle 2 senedir çocuk sahibi olmak istiyoruz fakat çocuk sahibi olamadık. doktora gittik her türlü testleri yaptılar. doktor 3 ay normal ilişki ile çocuk sahibi olmayı bir önce deneyin bu süre içerisinde de olmazsa aşılama yaparız O da olmazsa tüp bebek yaparız dedi. Şimdi o üç ay içerisindeyiz. özellikle Yumurtlama döneminde ilişkiye giriyoruz.Ne zaman test yaparsam idrarda hamile olduğumu anlayabilirim en erken ne zaman yapılmalı ilişkiden sonra kaç gün beklemeliyim ki idrarda hamile olup olmadığımı anlayabilirim.
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Biz kadınlar ilişkiden hemen ertesi gün sonra test yapıp hamile olup olmadığımızı öğrenmeye çalışıyoruz Aslında bu çok da doğru değil. Çünkü spermlerin rahim içerisinde 5 gün ila 7 gün canlı kalabiliyorlar. Bu süreçten sonra ayrıca döllenen yumurta rahim içerisinde rahim duvarına tutunması gerekiyor . Bu süreçte 3-4 günü alabiliyor.

İdrarda hamileliğin tespit edilebilmesi için beta- HCG hormonunun salgılanması gerekir. Bu da döllenmiş yumurtanın rahim duvarına tutunması ile başlamakta. spermlerin canlı kalma süresi rahim duvarına tutulmaz suresi yaklaşık ortalama bir 10 gün aldığı için en sağlıklı sonuç ilişkiden 10 gün sonra test yapmaktır.

Ama illa 10 gün içerisinde hamile kalınıyor diye bir kayıt yok 56 günlerinde de test yapabilirsiniz. Ama 10 günden sonra yaptığınız test olumsuz çıkıyorsa 11 gün ya da 12 gün yapacağınız Tekstil olumlu çıkma ihtimali çok zayıftır kesin sonucu 10 gün de alabilirsiniz diyebilirim
 
Üst