IE7 Flu Görüntü Problemi

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
IE7 Flu Görüntü Problemi
flu görüntü
Arkadaşlar, ben tarayıcı olarak Internet Explorer kullananlardanım. IE7 yükledim ancak görüntü bulanık/flu, yazılar gölgeli olarak görünüyordu. Bu sadece tarayıcının açtığı internet sitelerinde oluyordu tabi, bilgisayarın kendisindeki programlarda/görüntülerde veya yazılarda sorun yoktu.

Ne yapsam diye epey uğraştıktan sonra Cleartype özelliğini kapattım ve sorun halloldu, neredeyse 6'ya geri dönecektim. IE7 kullanıp bu sorunu yaşayanlara tavsiye edeyim: Araçlar/Internet Seçenekleri/Gelişmiş girin. Multimedia kısmını bulun. Orada HTML* için her zaman ClearType kullan seçeneğinin işaretini kaldırın. Tarayıcıyı tekrar açtığınızda sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Bir de Denetim Masasından Görünüm'e, oradan Görüntü'ye girin. Görüntü Özelliklerinden görünüme geçin. Efektler'i tıklayın. Ekran Yazı Tipi Kenarlarını düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullanın seçeneğinde standart ve Cleartype seçenekleri var. Ben kutucuğun işaretini tamamen kaldırdım.

Cleartype seçeneği LCD ekranlarda yazıların daha rahat okunması için düşünülmüş bir sistem. Görüntünün bulanıklaşması bu yüzden sanıyorum.

Sevgiler

Geri