Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  İftara Az Kala Adet Olunursa Oruç Bozulur Mu cevap verin

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selam arkadaŞLAR AKLIMA bir şey takıldı acaba İftara Az Kala Adet Olunursa Oruç Bozulur Mu bu konuda bilgisi olan var mı?

   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.136
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113
  Selamlar Değerli misafirimiz,
  Normalde bozulur. Yani beş saniye bile kalsa regl olursanız bozulur. Ama ben yerinizde olsam böyle bir durumla karşılaştığım zaman yinede bırakmam orucumu. Nihayetinde neye günahı neye sevabı ne derece verdiğini ancak Yaradan bilir.

  Sevgiler.
   
 3. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  İftara Kısa Süre Kala Adet Olmak
  Kadının İftara Kısa Zaman Kala Adet Olma

  Oruçluyken adet gören kadının orucu bozulmuş olur. Bundan sonra yemek yese de yemese de oruç bozulmuştur. Akşama kadar oruçlu gibi duramaz İstediği gibi yer içer İftara kadar beklemeye gerek yoktur. Ancak, diğer oruç tutanlara karşı saygı için bunları gizli yapması iyi olur. Bozulan bu oruç için yerine kaza orucu tutması gerekir.
   
İftara Az Kala Adet Olunursa Oruç Bozulur Mu cevap verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. güneş doğduktan sonra kadın adet görürse oruç bozulur mu?

  güneş doğduktan sonra kadın adet görürse oruç bozulur mu?

  adetliyken oruc bozulurmu adet ve oruc oruçlu iken adet olmak oruçluyken olmak orucken Oruca niyet edip güneş doğduktan sonra adet gören hanımın orucu bozulur. Bu durumda olan hanım yemeğini yer. Adet halinde olan bir hanımın, oruç tutmadığı halde yemeyip, içmeyip oruçlu gibi durması haramdır. Ancak gizili yemesi İslami edeptendir
 2. Kustum orucum bozulur mu

  Kustum orucum bozulur mu

  istifra edince oruç bozulur mu istifra edince oruç bozulurmu kustum orucum bozulurmu istifar oruc Kustum yani istifra ettim orucu karşılamak için bi kaç gün tutayım dedim ama istifra ettim melekler orucum gittimi şimdi ?
 3. İftara Az Bir Zaman Kala Regl Olan Kadın Orucunu Bozmalı mı?

  İftara Az Bir Zaman Kala Regl Olan Kadın Orucunu Bozmalı mı?

  iftara yakın regl olmak iftara yakın adet olmak iftara yakın adet olmak orucu bozar mı Sevgili melekler, kadınların oruç tutarken en sinir oldukları durumlardan birisi iftara çok az bir zaman kala regl olmaktır. Merak edilen sorulardan birisi orucun bozulup bozulmayacağıdır ki aslında bu sorunun cevabı açık ve nettir, bozulur, sonradan kazası icabeder. Merak edilen bir diğer hususs ise o...
 4. İftara Yakın adet Görenin Orucu geçerli olur mu?

  İftara Yakın adet Görenin Orucu geçerli olur mu?

  Oruç ,her müslümana farz olan bu ibadet aynı zamanda islamın 5 şartından biridir.Her müslüman için farz olduğu bakara suresinin 183 ve 185. ayetlerinde belirtilmiştir.Farz olan oruç bazı haller de tutulmayabilir.Adetli kadının oruç tutmaması gibi.Oruç için niyetlenen kadın ezana bir kaç dakika kala adet olabilmektedir.Bu durumda kadın o bir kaç dakika için orucunu yinede bozmaz ama yaptığının...
 5. İftara 5 dakika kala adet oldum orucum bozuldumu ?

  İftara 5 dakika kala adet oldum orucum bozuldumu ?

  Hayırlı akşamlar Ramazan ayınız hayırlı olsun. Bugün orucumu tuttum fakat iftara 5 dakika kala adet oldum.Bende orucumu kırmadım ezan okununca orucumu açtım. Acaba orucum kabul olurmu ?

Sayfayı Paylaş