İftara Ne Pişirsem Haydi Birbirimize Fikir Verelim Melekler :)

bende sehrıye corbası
patate
kofte
yanına harıka domates salatası bu kadar :)

bugün de yemek derdim yok gene misafirlikteyimm :D:D ama haftaya acısı çıkacak çünkü ben evimde misafir ağırlayacam full doluyum bir hafta aksilik çıkmazsa tabiiki pazar gününe misafirim var menüm ;

çorbaya karar vermiş değilim ama mercimek yada,yoğurtlu buğday aşı olabilir soğuk :D:D
fırında sebzeli köfte düşünüyorum,tavuklu pilav :D:D salata, tatlı olarak da henüz karar veremedim ayy bi el atın bana gari :D:D

Asi öncelikle kolay gelsin. Bana kalrsa sen pilavı sade ya da şehriyeli yap. Çünkü hem kırmızı et hem tavuk bir arada pek iyi olmaz. Ortaya da zeytinyağlı şart, kalabalıksa bir de kızartma ya da börek yaparsın, tatlı ve salatayı da unutma :D:D

Eveet, dün halamlardaydık, sofra yine donanmıştı. Hamur çorbası, paçanga böreği, soslu biber kızartması, zeytinyağlı barbunya, börülce salatası, mevsim salatası, benim yaptığım püre, et sote, pirinç pilavı, annemin yapıp getirdiği peşmelba, kadayıf ve içecekler :D:D Allah olmayanlara daha da çok versin.

Bugün menü haliyle hafifti, domates çorbası, fırında kaşarlı tereyağlı mantar,az nohut yemeği, pilav, eşimin isteğiyle güllaç, çocuklar için de supangle :D:D

Sahura da börek var sanırım, yarına Allah kerim :D:D

kızlarrr bugün eltimelr kayınvalidemler iftarda bizdeydi bende menümü böyük tutayım dedimm şöyle kii açılışta tarhana çorbasıı ana yemek olaraktan fırında karnıyarık yanında pilav zeytinyağlı bezelye cacık çoban salata kavun vee son olaraktan tatlı olarak şekerpare buzzzz gibi kolaaaa
şükürler olsun bugünde doyduk meleklerrr allah sofralarımıza halil ibrahim bereketi versin :)

Giriş için elbette çorba var ama ne çorbası bilemiyorum :D:D Salata, kaşarlı börek, hindi sote ve pilav bugün kü menümüz. Asitli buzz gibi içecekler ve suu başımızın tacı tabi ki :D:D Dünden kalan güllaç ve supangleleri de unutmayalım, Allah kabul etsin, afiyet olsun..:tik:

peşmalbe neee Titan adminimmm :D:D

bu hafta misafirler bende zor bir hafta olacak ama olsun güzel oluyor ya kalabalık kalabalık :D:D akşama misafirim var menüm:

mercimek çorbası,
patlıcan kebabı,
pilav,
bol salata,
adına ne deniyor bilmiyorum :D:D közlenmiş kırmızı biber mezesiydi sanırım :D:D ondan
halen işte olduğum için tatlı hazır olarak eşim alacak ::D:D
kavun karpuz,
kola :D:D
buzzzzzzzz gibi su yetmez mi yeter demi ::D:D

yaaaa beni özlemedinizmiiiiii...ne zamandır yazamadım hemen bugünkü menümü yazıyorum size kıymalı patates,kızarmış tavuk,sebzeli pirinç pilavı,mercimek çorbası,marul salatası,veee cacık veee buz gbi suuuuuuuuuuuuuu

Ramazanın son günleri ya herkes birer ikişer kaçıyor, kaçmayın ramazan daha bitmedi :deli:

Bugün kü menümü kafamda tasarlamıştım ancak son anda eşim arayıp pide istiyorum deyince işime geldi :D:D Kavurmalı, kaşarlı ve sucuklu pide, ayran, buzz gibi kolaa ve meyve suyu bügün kü menümüzü oluşturdu. Herkese afiyet olsun :D:D

bayadır yazamadım.
bugün ki menümde tavuk pilav salata var. :)
üstüne dondurma yeriz yer kalırsa :)
insan hemen doyuyor çünkü.

- - - Updated - - -

Ondan önceki gün menüde döner ayran vardı.

Dün annemdeydim bugünkü menüm yayla çorbası pırın poşetinde sebzeli tavuk bulgur pilavı hazır yaş pasta kandil simiti hayırlı kandiller

Geri